Rīta Panorāma

Nīderlandē notiek kaitsērfinga sacensības vētras laikā

Rīta Panorāma

Marokā cīnās pret humanitāro krīzi

Aicina piepildīt Bērnu slimnīcas Drosmes kastes

Palīdzi piepildīt Drosmes kasti! Aicina atbalstīt Bērnu slimnīcas pacientus

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā procedūru kabinetos izvietotas Drosmes kastes. Tajās atrodas dažādas mantiņas, ko bērns vai pusaudzis var saņemt pēc procedūras veikšanas. Slimnīca aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju palīdzēt piepildīt Drosmes kastes, tādējādi bērniem padarot ārstniecības iestādes apmeklējumu patīkamāku.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS) procedūru kabineti tiek saukti par Drosmes telpām. Katrā šajā telpā novietota arī Drosmes kaste, kas piepildīta ar visdažādākajām mantiņām.

"Ir burbuļi, kas bērniem ļoti patīk. Ir visādi objekti, dažreiz nevar saprast, kas tie tādi ir, viss kaut kas spaidāms, kas lieliski palīdz satraukumā. Ir krītiņi, mīkstās mantiņas mazākiem bērniem, uzlīmes, dzēšgumijas. Ja mēs domājam par pusaudžiem, tad, lūk, kāds ir noziedojis higiēnisko lūpu krāsu jaunā iepakojumā," Drosmes kastes saturu raksturo BKUS Pacientu pieredzes vadības daļas vadītāja Austra Straume.

Ideja par Drosmes kastēm aizgūta no ārvalstu ārstniecības iestādēm, kur tās pierādījušas savu efektivitāti.

"Tādas stāv visos mūsu procedūru kabinetos. Pirms procedūras bērns tiek informēts, ka tad, kad procedūra būs galā, tad varēsi no kastes izvēlēties mantiņu.

Tajā brīdī bērns savu uzmanību pievērš kastei, viņš var sākt fantazēt, kas tur varētu būt un ko viņš varētu dabūt, un procedūra var notikt daudz veiksmīgāk," skaidroja Straume.

Ārstniecība iestādes personāls stāsta, ka Drosmes kastes patiesi nāk talkā ikdienas darbā.

BKUS vispārējās aprūpes māsa Marina Rogača pauda: "Manā ikdienā Drosmes kaste tiešām ļoti, ļoti palīdz. Varu sarunāties ar bērniņu, nomierināt viņu, piedāvāt kādu mantiņu no Drosmes kastes, un tas tiešām palīdz bērniņam."

"Cits ilgāk (izvēlas), cits uzreiz zina, ko viņam vajag. Tiešām visi ir ļoti priecīgi par to, gan vecāki, gan bērni," stāstīja BKUS vispārējās aprūpes māsa Anna Rešetova.

Bērnu slimnīcā skaidro, ka Drosmes kastes nav tikai īslaicīgs prieks bērniem.

"Aizejot no slimnīcas, viņam paliek labas atmiņas. Mēs esam bērnu slimnīca. Visi, kas pie mums atnāks, kādreiz izaugs par pieaugušajiem. Pieaugušajam ir ļoti svarīgi, lai viņš laicīgi ietu pie ārsta. Šis ir viens mazs, mazs pozitīvs pilieniņš, ko varam iepilināt bērnam, veidojot pozitīvu asociāciju, ka slimnīcā veic visādas procedūras, bet ir arī foršas lietas. Varbūt jau kā pieaugušais es atcerēšos un būs labas atmiņas un tāpēc būs mazāk baiļu iet [pie ārsta]," skaidroja Straume. 

Drosmes kastes piepilda ziedotāji. Gan uzņēmumi, gan skolas un bērnudārzi, gan privātpersonas.

Straume: "Galvenais, lai tās ir nelielas mantiņas, lai ietilpst tajā kastē, lai nav tā, ka vienam ir milzīgs "Lego", bet otram maza mašīna. Var pajautāt savam bērnam, ko tu gribētu saņemt. Parasti tās ir mazas lellītes, mašīnītes, flomāsteri, matu sprādzes, mazas spēlītes."

Mantiņas ikviens interesents var ziedot, atnesot tās personīgi uz slimnīcu, iepriekš sazinoties ar Bērnu slimnīcas fondu. No šīs nedēļas vienu mēnesi bez maksas mantiņas Drosmes kastu piepildīšanai iespējams nosūtīt arī ar "Omnivas" pakomātu starpniecību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti