Rīta Panorāma

Itālijā cīnās ar postošo plūdu sekām

Rīta Panorāma

Intervija ar politologu Jāni Ikstenu

Negadījumos ar elektroskrejriteņiem smagi cieš arī bērni

Ārsts: Mēnesī ap 200 bērnu gūst traumas satiksmes negadījumos; īpaši smagas ar elektroskūteriem

Satiksmes negadījumos traumas gūst ne vien gājēji vai auto un velo braucēji, bet arī elektroskrejriteņu vadītāji. Gūtās traumas ir nopietnas un prasa ilgu ārstēšanu. Turklāt ar skrejriteņiem savainojas arī bērni, kuri dažkārt brauc ne vien bez ķiveres, bet pretēji noteikumiem – kopā ar pieaugušo uz viena braucamrīka.

Bērnu slimnīcas traumu, ortopēdijas un mugurkaula ķirurgs, Latvijas Bērnu ķirurgu asociācijas vadītājs Jānis Upenieks Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" skaidroja, ka, tiklīdz ārā ir plus 20 grādi, tā bērnu traumu lēciens ir acīmredzams.

Mēneša laikā traumas ar braucamrīkiem gūst apmēram 200 bērni.

"Pēdējo gadu laikā problēma ir elektroskūteri. Aprīlī deviņi gadījumi, maijā jau 16. Traumu smagums prasa ārstēšanos slimnīcā," skaidroja Upenieks.

Ārsts uzsver, ka pēdējos gados velosipēdu braukšanas kultūra ir augusi, izmanto ķiveres, bet tās neizmanto, braucot ar elektroskūteriem. Ir gadījumi, kad pieaugušais grib ar skūteri pavizināt bērnu. Pēc likuma mazi bērni nedrīkst izmantot skūterus, bet ir bijuši gadījumi, kad 14 gadu vecumu nesasniedzis bērns ir cietis, braucot ar skūteri.

Batuts ir otra vieta, kur gūst traumas. Svarīgi, lai batutu izmanto pareizi, nepārkāpjot noteikumus, tad lielu daļu no traumām varētu novērst. Traumu spektrs ir ļoti plašs, norāda Upenieks.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti