Ģimenes studija

Grūtais ceļš līdz meitu ienākšanai ģimenē stiprinājis laulību. Stāsta Kristīne un Elans

Ģimenes studija

Kādā vecumā piedzimst agresija bērnā un kā ar to tikt galā?

Tiesībsargs ceļ trauksmi par Bāriņtiesu darbību. Vai nepieciešama bāriņtiesu reforma?

Ar profesionālo pilnveidi, mācībām un supervīzijām plāno uzlabot bāriņtiesas darbu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ētikas pārkāpumi, personiski aizskārumi, vērtējoši komentāri un neapmierinātība ar esošo lēmumu ir divas galvenās sūdzību grupas par bāriņtiesas darbu. Abos jautājumos ir vajadzīgi risinājumi, bāriņtiesas darbu plāno uzlabot ar mācībām, profesionālo pilnveidi un supervīzijām, Latvijas Radio raidījumā "Ģimenes studija" skaidroja speciālisti.

Tiesībsarga biroja bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere pauž, ka loks, par ko lemj bāriņtiesa, ir plašs. Bāriņtiesas iespējamie ētikas pārkāpumi ir konstatēti jau no 2015. gada. Ētikas pārkāpumi sasaucas ar labu pārvaldību, visbiežāk bāriņtiesas darbā sūdzas par neobjektivitāti un nevienlīdzīgu attieksmi pret abiem vecākiem. Pieklājības trūkums un augstprātība arī ir sūdzībās.

Zvērināta advokāte, ģimenes tiesību eksperte Aija Osmane raidījumā skaidro, ka praktizējot ģimeņu tiesībās, ir sadarbība ar bāriņtiesu. Ir bijuši dažādi gadījumi, bet kopējā tendence nav tāda, ka Bāriņtiesu darbinieki ir nepieklājīgi, neizglītoti un pārkāptu ētikas normas. "Darbs ir sarežģīts, jo tā ir cīņa," skaidroja Osmane.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs - Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

"Bērna viedoklis ir jāņem vērā, bet var gadīties, ka tas nesaskan ar bērna interesēm," pauda Laila Grāvere.

Bāriņtiesas darbinieku asociācijas pārstāve, Dobeles novada bāriņtiesas priekšsēdētāja vietniece Egita Rozenfelde akcentēja, ka pašvaldība ir bāriņtiesas devējs, nepieciešamības gadījumā jāraksta pašvaldībai, lai izskata sūdzību un pieņemtu lēmumus.

Labklājības ministrijas bērnu un ģimenes politikas departamenta direktore Ilze Kurme skaidroja, ka

sūdzībās par bāriņtiesas darbu ir divas galvenās sūdzību grupas - ētikas pārkāpumi, ētikas lietas, personiski aizskārumi, vērtējoši komentāri, otra grupa ir neapmierinātība ar esošo lēmumu. Abos jautājumos ir vajadzīgi risinājumi.

Nākamajos gados turpinās mācību un profesionālo pilnveidi bāriņtiesu darbiniekiem. Tāpat ir plānotas supervīzijas darbiniekiem, kas kalpos kā atbalsta mehānisms ētikas jautājumu ievērošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti