Bērnu slimnīcā atjauno datortomogrāfijas izmeklējumus; darbu sāk jauna iekārta

No 17. maija Bērnu slimnīcā pēc neilga pārtraukuma pieejami datortomogrāfijas izmeklējumi. Tagad ir pieejama jauna  datortomogrāfijas iekārta, tā sniedz plašākas diagnostikas iespējas, ievērojami uzlabojusies izmeklējumu kvalitāte, un pacientiem samazināta saņemtā radiācijas deva izmeklējuma laikā, informēja slimnīcas pārstāvji.

Vecās iekārtas demontāža tika sākta 17. aprīlī, un tieši pēc mēneša, 17. maijā, izmeklējumi ar jauno datortomogrāfijas (DT) iekārtu jau veikti pirmajiem pacientiem. Līdz 16. aprīlim Bērnu slimnīcā DT izmeklējumus bija iespējams veikt ar vienīgo datortomogrāfijas iekārtu, kura jau bija kalpojusi vairāk nekā 10 gadus un nolietojusies. Uz to norādīja arī vairākkārtēji darbības traucējumi, iekārtu nācās remontēt un nepieciešamos izmeklējumus Bērnu slimnīcas pacientiem veikt Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā.

Laikā, kamēr tika demontēta vecā DT iekārta un uzstādīta jaunā, visās situācijās, kad tas bija iespējams, izmeklējumi Bērnu slimnīcas stacionētajiem pacientiem tika veikti ar citām radioloģijas iekārtām – ultrasonogrāfijas, rentgena un magnētiskās rezonanses. Gadījumos, kad klīnisku apsvērumu dēļ nebija piemērojami šie risinājumi, DT izmeklējumus nodrošināja citās veselības aprūpes iestādēs. Uz mēnesi Bērnu slimnīcas Anestezioloģijas un intensīvās terapijas klīnikā bija izveidota papildu mediķu brigāde, lai, veicot izmeklējumus ārpus Bērnu slimnīcas, pacientiem mazinātu iespējamos riskus.

Ambulatori DT izmeklējumi bērniem no 17. aprīļa līdz 17. maijam arī bija pieejami citās veselības aprūpes iestādēs, bet no 17. maija atjaunots pieraksts uz šo izmeklējumu Bērnu slimnīcā.

Ar DT iespējams iegūt augstas izšķirtspējas orgānu attēlus, kas var palīdzēt precīzi noteikt diagnozi. Par sagatavošanos izmeklējumam lasāms Bērnu slimnīcas portālā veselapasaule.lv.

Jaunās DT iekārtas iegāde un uzstādīšana izmaksāja vairāk nekā 900 000 eiro. Šie līdzekļi tika rasti no valsts budžeta. Vēl šajā gadā Bērnu slimnīcā tiks uzstādīta jauna magnētiskās rezonanses un jauna rentgena iekārta.

Lai jaunās DT iekārtas izmantošanai būtu optimāli apstākļi, telpā, kur tā atrodas, veikta pārbūve. Bērnu slimnīcas komanda atvainojas pacientiem un viņu vecākiem par sagādātajām neērtībām telpu rekonstrukcijas un DT iekārtas nomaiņas laikā. Pēc pāris nedēļām DT izmeklējumu telpa mazajiem pacientiem kļūs vēl draudzīgāka, jo gan uz sienām, gan uz pašas iekārtas bērnus sveiks uzlīmes – dzīvespriecīgi zvēriņi un citi animācijas tēli. Bērnu slimnīcā ik uz soļa mērķtiecīgi tiek uzlabota pacientu pieredze un atbilstība pieaugošajām epidemioloģiskās drošības prasībām, lai Bērnu slimnīca kļūtu stiprāka, gudrāka, mazajiem pacientiem draudzīgāka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti