Ralfs gatavo

"Ralfs gatavo 5". 2. raidījums

Ralfs gatavo

Ralfs gatavo 5. 2. raidījums

Ralfs gatavo 5. 1. raidījums

Ekskursija strausu fermā «Mazzariņi». Idejas brīvdienu ceļojumam ģimenēm ar bērniem

Strausu ferma "Mazzariņi" ir interesanta un izzinoša vieta ģimenei ar bērniem, tā ir pārsteigumu un brīnumu pilna. Gids Mārcis ir gatavs izrunāt sausu muti, gan daloties zinātniskos faktos, gan smieklīgos novērojumos, gan nenogurstoši atbildot uz visneparedzamākajiem bērnu jautājumiem.

Mēs visi zinām, ka viena no svarīgākajām lietām, ko varam dot saviem bērniem, ir kopā pavadīts laiks. Taču ikdienas skrējienā tam nereti pietrūkst enerģijas, savukārt brīvdienās – ideju, ko tad atkal sadarīt. Taču Latvija ir pilna ar vietām, kurās uzņēmīgi cilvēki ir radījuši kaut ko patiešām brīnišķīgu ideālai ģimenes kopā būšanai. Un uz vienu no tādām – Jelgavas novadā, Nākotnē – mūs kārtējo reizi aizveda raidījuma "Ralfs gatavo" filmēšana.

Nav noslēpums, ka mūsdienu bērnus pārsteigt kļūst arvien grūtāk. Brīžiem šķiet, ka ar interneta starpniecību viņi jau četru piecu gadu vecumā jau ir redzējuši visu pasauli. Taču, viesojoties strausu fermā "Mazzariņi", gan mēs – lielie, gan Ralfs un Martins brīnījās vienā laidā.

Šajā ģimenes uzņēmumā, kur strausus sāka audzēt 2011. gadā, patlaban pasaules eksotika baudāma pilnā plaukumā – te sastopami gan Āfrikas, Austrālijas un Dienvidamerikas strausi, gan citi skrējējputni – emu, kuru izcelsmes valsts ir Austrālija, gan lielākie no nelidojošajiem Dienvidamerikas putniem – nandu.

Turklāt ekskursijas vadītāju zināšanas par šo putnu dzīvesveidu un uzvedību šķiet neizmērojamas. Arī mūsu gids Mārcis ir gatavs izrunāt sausu muti, gan daloties zinātniskos faktos, gan smieklīgos novērojumos, gan nenogurstoši atbildot uz visneparedzamākajiem bērnu jautājumiem.

Šeit gaidītas tiek gan lielākas un mazākas grupas, gan individuālie ekskursanti. Taču jārēķinās, ka plānotā stundu garā ekskursija var krietni ievilkties. Jo ne mazāk par eksotiskajiem putniem bērnus, protams, interesē arī divas alpakas, kas savā nodabā brīvi pastaigājas pa pagalmu, bariņš trušu un pat ģimenes mīluļi – suņi. Uzreiz jāsaka, ka visi zvēri un putni šeit ir labi audzināti, draudzīgi un harismātiski. Tos drīkst paglaudīt, pabarot un mūsu gadījumā raidījuma vajadzībām tikām arī pie pavisam ekskluzīvas iespējas – ļoti riskantā veidā pārbaudīt, cik stipra ir strausa ola. Mārcis ierosināja Martinam piedalīties eksperimentā un uzkāpt olai virsū. Bet Martins, kā jau Martins, pēc tam, kad pašam šis joks bija izdevies, izdomāja, ka šādu prieku nedrīkst liegt arī brālim. Un ticiet vai ne, bet arī vairāk nekā 30 kg smago Ralfu ola noturēja godam. Mums par atvieglojumu jāsaka – labi, ka tā, jo no vienas strausa olas, kas sver apmēram pusotru kilogramu, var pagatavot omleti vismaz 15 personām. Un, iedomājoties par to, ka viena šāda ola ir pielīdzināma apmēram 30 vistu olām, gribas pret šo dabas brīnumu izturēties ar patiesu cieņu un respektu.

Starp citu – ekskursija šeit nebūt neapstājas pie strausu aplokiem. Jo, kamēr ģimenes vīrieši galvenokārt gādā par šo putnu labklājību, tikmēr dāmas liek lietā savus radošos talantus, no strausu olām un spalvām gatavojot dažādas rotaslietas un interjera dekorus. No strausu taukiem top arī dažādi skaistumkopšanas līdzekļi, savukārt no ādas – maki, somas un jostas. Bet kā kulinārijas entuziasti, protams, nevaram nepieminēt faktu, ka no strausa olu baltumiem sanāk debešķīgi bezē cepumi. Arī tos iespējams iegādāties suvenīru veikaliņā.

Saimniecības durvis ekskursantiem ir plaši atvērtas visu gadu, taču savu ierašanos noteikti vajag iepriekš pieteikt – lai saimnieki zina, kad jūs gaidīt. Un es tagad, jau gremdējoties atmiņās par šo lielisko vasaras piedzīvojumu, varu no sirds teikt, ka mēs šeit jutāmies patiešām gaidīti – nevarējām vien atvadīties, un arī pēc tam, jau esot atceļā uz mājām, sapratām, ka esam sasmēlušies ne tikai pamatīgu jaunu zināšanu, bet arī nenovērtējamu pozitīvisma devu!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti