Raidījumā sarunājas arī "airBaltic" lidmašīnu kapteinis Matīss Veiss un bioloģijas zinātņu doktore, Rīgas Stradiņa universitātes Mikrobioloģijas un virusoloģijas institūta vadošā pētniece un Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes docente Inese Čakstiņa-Dzērve. Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes karavīrs Ilmārs Rešņa un sieva Eva Rešņa.
Ilmārs Rešņa dalās ar garu attālinātas dzīves stāstu ģimenē – viņš bijis četras reizes attālinātās misijās, ārpusvalsts komandējumos, kas ir īsāki laika posmi, Latvijā bijušas mācības, kad prom divas trīs nedēļas, citi komandējumi.
Sieva Eva pauž, ka apzinājās, ka vīrs būs dažādās misijās un komandējumos. Kad vīrs ir prom, sievai jābūt mammai un tētim diviem bērniem.
Inese Čakstiņa-Dzērve ar vīru kopā ir vairāk nekā septiņus gadus, vīrs dodas prom dažādās misijās, tad arī bijusi dzīvošana dažādās Latvijas pilsētās, tāpat Inesei ir bijusi prombūtne savu zinātnisko pētījumu ietvaros.
Matīss Veiss precējies 10 gadus, ģimenē ir divi bērni, tagad vasaras sezonā lielāko daļu laika pavada ārzemēs, Rīgā vidēji mēneša griezumā ir divas dienas mēnesī. Pie šādām attiecībām ir jāpierod, uzskata Matīss.
Sandis Ratnieks uzsver, ka šādās attiecībās ir plusi un mīnusi, bet ilgākā laika periodā ir sekas. Te jārunā par emocionālo klātbūtni, emocionālo pieejamību. Bērnam jāveido attiecības ar vecākiem - tās veidojot, nedrīkst pazaudēt jau izveidoto. "Ja attālums ir ilgstošs, daudzas lietas pieņemam un normalizējam, " akcentēja psihoterapijas speciālists.
Pāru attiecības no attāluma ir sarežģīta lieta, nepieciešams atrast katram sev labāko, meklēt labāko pārim. Ar laiku ģimene attīsta prasmes, kā tikt galā ar lietām, arī iesaistot citus ģimenes cilvēkus,
pauž Ratnieks.