Daniels no Austrijas: "Mēs izstrādājām jaunu spārna galu veidu lidmašīnai. Spārna gals ir tas, ko var redzēt, lidmašīnā paskatoties ārā, un tas parasti ir uzlocīts uz augšu. Tas izskatās apmēram šādi. Mēs centāmies šo ideju pārdomāt, dodoties pie pamatprincipiem – biomatemātikas. Un aplūkot putna spārna struktūru un atdarināt to lidmašīnas spārna galā."
Sišena no Ķīnas: "Mans projekts ir pārveidot zemas koncentrācijas ogļskābo gāzi par izmantojamām vielām. Es uzskatu, ka šādos konkursos piedalos, jo mana tehnoloģija var palīdzēt daudziem cilvēkiem visapkārt pasaulei."
Osmans no Turcijas: "Šis drons sver septiņus kilogramus. Un tas var pacelt divus līdz piecus kilogramus. Tas var lidot automātiski un pusautomātiski. Tas var noteikt spridzekli divos veidos – izmantojot pirmās personas kameru vai ķīmisku gāzu sensoru. Un neitralizēt sprāgstvielas."
Ilana no Beļģijas: "Mūsu projekts ir par mugurkaula imobilizāciju bērniem. Beļģijā nav tādu līdzekļu, lai imobilzētu muguru. Tāpēc mēs mēģinājām atrast risinājumu un radījām prototipus."
Jaša no Slovēnijas: "Šeit jūs redzat olīvu lapas, kas ir blakusprodukts olīveļļai un olīvu augļu industrijai."
Julija no Slovēnijas: "Bet galvenā doma ir stimulēt cilvēka gremošanas sistēmu un saprast, kā šīs lapas metabolizējas mūsu ķermeņos."
Daviti no Gruzijas: "Šī ir lieliska iespēja jaunajiem zinātniekiem, kas veic šāda tipa projektus. Te ir daudz, un es tiešām saku – daudz – labu projektu, ko apskatīt."
Konkursā piedalās arī trīs dalībnieces no Latvijas. Tāpat Latvija pārstāvēta arī žūrijā, kas nozaru ziņā ir tikpat krāšņa kā pētījumi.
Anna Zajakina skaidro, ka politologs var vērtēt arī projektu inženierijā. "Grūti novērtēt projektus, protams. Bet žūrijai ir savas iespējas, savi paņēmieni, un katram projektam ir pieci eksperti vai pieci tiesneši. Un viņi ir no dažādām nozarēm."
Kopējais konkursa balvu fonds ir vairāk nekā 60 tūkstoši eiro. Ar godalgotām vietām tiks apbalvoti 12 no kopumā 94 pētījumiem, kas piedalās sacensībās.