Ģimenes studija

Ar bērna piedzimšanu izčākst vecāku iepriekšējās draudzības. Vai tā ir neizbēgamība?

Ģimenes studija

Latvijā sāks darboties pāridarījumu un ņirgāšanās novēršanas programma

Spēlēm viņu ģimenes ikdienā atvēlēta nozīmīga vieta. Tiekamies ar Elīnu un Jāni Gruntēm

Trīs bērni un spēles. Ciemos pie «Ice Cool» izgudrotājiem Elīnas un Jāņa Gruntēm

Latvijas Radio raidījums "Ģimenes studija" dodas ciemos pie trīs bērnu vecākiem Jāņa un Elīnas Gruntēm. Viņi abi ir dzimuši rīdzinieki un par savu jau ilgāku laiku sauc Imantas mikrorajonu. Vasaras gan labprātāk pavada Elīnas vecvecāku iegādātā lauku mājā Kurzemes mežos. Gruntēm ir abiem kopīga darbavieta – galda spēļu ražošanas un tirdzniecības uzņēmums, un Jānis ir arī viens no spēles "Ice Cool" izgudrotājiem un līdzautoriem, kas ir starptautiski visatzītākā un dažādām balvām prēmētākā Latvijā tapusī galda spēle ģimenēm un bērniem.

Arī viņu pašu ģimenes dzīvē un ikdienā gan galda, gan citām spēlēm atvēlēta patiešām ievērojama vieta.

Ģimenes mājvietā goda vietā ir plaukts, pilns ar dažādām spēlēm lieliem un maziem. Visu sarunas laiku jaunākais no Gruntēm, piecgadnieks Henriks, turpat līdzās darbojas ar kādu nesen jauniegūtu spēli.

Elīna un Jānis abi ir rīdzinieki, abi strādā vienā darba vietā, un abi saka, ka ir mamma un tētis uz pilnu slodzi. Jānis piebilst, ka Elīnas slodze ir lielāka. 

Vecākā ģimenē ir Līva, un viņa mācās Rīgas Imantas vidusskolas 5. klasē. Vecākais dēls Gustavs arī mācās Rīgas Imantas vidusskolā, tikai 2. klasē. Jaunākais brālis Henriks vēl bērnudārznieks.

"Ģimenes studija"

"Ģimenes studija"

Izgaismo pieredzi un viedokļus par aktuālām ģimenes attiecību, veselības un izglītības tēmām.

Klausies podkāstā sev ērtā laikā un šādās lietotnēs -Spotify, Apple, Google . Jauna epizode katru darba dienu. Epizodes garums 50 minūtes.

Elīna atzīst, ka Imanta ir zaļš, foršs mikrorajons Rīgā, kur ir skolas, bērnudārzi, netālu arī jūra. Varbūt uz centru jābrauc nedaudz ilgāk. Jānis slavē pieejamo sabiedrisko transportu un tās 40 minūtes ceļā, ko var veltīt sev. 

Spēles Gruntu ģimenes mājā ir visur – lielajā plauktā, kas atdala gaitenīti no istabas, bērnu istabā, darbā ir vēl, pie vecākiem un draugiem arī ir spēles.

"Man ir kaut kā sakritis, ka tas ir darbs un hobijs," bilst Jānis.

"Dzīve," iespraucas Elīna.

"Nē, tu esi mana dzīve, mīļā, un bērni, kamēr vien iesi spēlēt ar mani galda spēles," atjoko Jānis.

Protams, arī Elīnai un bērniem katram ir savas mīļākās spēles. Tā kā spēļu mājās ir daudz, reti kura tiek spēlēta atkārtoti, jo vienmēr ir jāspēlē jaunākā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti