Veselība, drošība, pieaugušo uzraudzība. Vadlīnijas piesardzības pasākumiem bērnu nometņu organizētājiem

Sākoties skolēnu vasaras brīvlaikam, daudzi vecāki izvēlas bērniem dažādas nometnes. Lai informētu par svarīgiem drošības nosacījumiem nometņu organizētājiem, sagatavotas vadlīnijas par piesardzības pasākumiem, informēja Valsts izglītības satura centrs.

Nometnes organizators rūpējas par to, lai nometne tiktu reģistrēta un saskaņota, tajā tiktu ievēroti visi drošības noteikumi, dalībnieki un viņu vecāki būtu informēti par visu svarīgo. Ar bērnu nometņu reģistru iespējams iepazīties šeit.

Šajā gadā vasaras nometnes tiek organizētas arī Ukrainas bērniem un jauniešiem – plānots, ka atbalsta programmā iesaistīties ap 8000 ukraiņu un latviešu bērnu un jauniešu. Galvenais uzsvars nometnēs ir uz bērnu un jauniešu psihoemocionālo labbūtību, kā arī latviešu valodas praktizēšanu praktiskā vidē. Plašāka informācija pieejama šeit.

Lai nometne būtu droša visiem tās dalībniekiem un darbiniekiem, atgādina, ka bērniem un darbiniekiem jābūt pilnīgi veseliem, bez slimību pazīmēm. Ja darbiniekam nometnes laikā parādās slimības pazīmes, saskaņojot to ar nometnes organizatoru, jādodas mājās un jāsazinās ar ģimenes ārstu. Savukārt, ja saslimšanas pazīmes parādās bērnam, vecāki kopā ar bērnu dodas pie ārsta, un atgriešanās nometnē iespējama tikai pēc izveseļošanās. Lai piedalītos nometnē, gan tās dalībniekiem, gan darbiniekiem nepieciešama ģimenes ārsta izziņa.

Tāpat vērts atcerēties, ka vecāku uzdevums ir informēt nometnes organizatoru par alerģijām vai citām veselības problēmām.

Tāpat kā ikdienā – bieži jāmazgā rokas, izvairās no ērcēm, pārbauda drēbes pēc pastaigām, peldās tikai drošās peldvietās un tikai pieaugušo uzraudzībā, šogad īpašu uzmanību pievērš arī ūdenstilpnēm, uz kurām attiecināmi ierobežojumi, kas saistīti ar konstatētajiem putnu gripas gadījumiem. Vecākiem un bērniem ir jāievēro nometnes iekšējās kārtības noteikumi, nometņu organizatoriem jāsaņem visas nepieciešamās atļaujas nometnes organizēšanai.

Papildu informācija: Vadlīnijas piesardzības pasākumiem bērnu nometņu organizētājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti