Rīta Panorāma

Intervija ar Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Viktoru Valaini (ZZS)

Rīta Panorāma

Intervija ar Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Raivi Dzintaru (NA)

Serbijā populāri kļūst "ekobērnudārzi"

Mācības brīvā dabā – Serbijā populāri kļūst ekobērnudārzi

Serbijā populāri kļūst ekobērnudārzi, kuros audzēkņi lielu daļu laika pavada ārpus telpām, gūstot padziļinātu ieskatu vides aizsardzības jautājumos. Ekobērnudārzi izveidoti starptautiska projekta ietvaros.

Nelielajā Leskovacas pilsētā programmā "Ekoskolas" iesaistījušies divi no vienpadsmit bērnudārziem. Bērni tajos lielu daļu laika mācās, spēlējas un īsteno citas aktivitātes ārpus telpām. Pagalmā arī izveidots bioloģiskais dārzs, kurā iespējams audzēt dārzeņus un realitātē iepazīt dažādus augu attīstības posmus. Lieki piebilst, ka pie ēkām nav atkritumu vai salauzts inventārs, jo saudzīga attieksme pret vidi ir neatņemama mācību sastāvdaļa.

Pēc divu gadu dabas izzināšanas bērni kopā ar pedagogiem izveidoja fotoizstādi, kuras mērķis ir dalīties ar vienaudžiem ar idejām un savu skatienu uz ekoloģijas jautājumiem. Audzinātāja Marina Marinkoviča uzsvēra, ka bērni šeit iemācās, ka vide jāsaudzē arī ārpus mācību iestādes, un šādā veidā problēmas risināšanā tiek iesaistīti arī vecāki un visa sabiedrība. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti