«Izglītība nākotnei» – notiks forums par pārmaiņām pieaugušo izglītībā

Ceturtdien, 8. jūnijā, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina ikvienu interesentu tiešsaistē vērot otro augsta līmeņa starptautisko forumu "Izglītība nākotnei: no iesaistes līdz ietekmei", kas šogad būs veltīts pārmaiņām pieaugušo izglītības pieejā un prasmju attīstībā gan organizāciju, gan valsts līmenī, informēja foruma organizētāji.

Tiešraidei sekot varēs arī LSM.lv, sākums 10.00. Pasākums notiks angļu valodā, nodrošinot tulkojumu valsts valodā.

Šogad starptautiskais forums "Izglītība nākotnei: no iesaistes līdz ietekmei" ikvienam skatītājam sniegs unikālu iespēju uzklausīt pasaules līmeņa futūristu un ekspertu no Šveices, ASV un Somijas viedokļus par cilvēku, prasmju un tehnoloģiju mijiedarbību nākotnē. Vienlaikus biznesa nozares līderi, politiķi un sabiedriskie partneri piedalīsies diskusijās par pieaugušo izglītības tendencēm pasaulē un tās attīstību Latvijā. Forumu atklās izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša. 

"Ir pienācis brīdis, kad mums ir jāspēj sadarboties ne tikai ar dažādiem cilvēkiem, bet arī ar jaunām tehnoloģijām, pievienojot tām augstu cilvēcisko vērtību. Zināšanu un prasmju attīstība organizāciju, valsts un arī individuālā līmenī prasa jaunu pieeju, un mūsu uzdevums ir izveidot tādu pieaugušo izglītības sistēmu, kas spēj atraisīt ikviena cilvēka potenciālu, palīdzot pielāgoties mūsdienu mainīgajiem apstākļiem," uzsver A. Čakša.

"Līdzīgi kā pagājušajā gadā, sadarbībā ar IZM esam sarūpējuši izglītības vizionēšanas forumu, lai paskatītos uz izglītības visaptverošajiem izaicinājumiem nākotnē, kas praktiski jau ir šodiena. Uzklausīsim pasaulē atzītus futūristus, lai rastu iedvesmu lēmumiem, kas vajadzīgi, ieviešot redzamas pārmaiņas pieaugušo izglītības un prasmju pilnveidē.  Līdzšinējā pieredze, pārdomāti investējot pieaugušo izglītībā turpat 38 miljonus eiro 8 gadu laikā, apstiprina, ka esošajā demogrāfiskajā situācijā gan valstij, gan darba devējiem ir jāturpina mērķtiecīgi ieguldīt darbiniekos," norāda Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Traidās.

Pasākuma programma un plašāka informācija par starptautisko forumu "Izglītība nākotnei: no iesaistes līdz ietekmei" pieejama foruma interneta vietnē.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti