Ceļojums cauri laikiem. Iznākusi neparastā bilžu grāmata bērniem «Reiz bija un reiz būs»

Bērnu grāmatu izdevniecībā "Liels un mazs" iznāk šveiciešu autores Johannas Šaibles (Johanna Schaible) bilžu grāmata "Reiz bija un reiz būs", kas veltīta "rītdienas pieaugušajiem un vakardienas bērniem", paziņojumā presei informēja izdevniecības direktore Alīse Nīgale.

Grāmata mūs aizved ceļojumā cauri laikam – kā izlidojot cauri miljoniem gadu. Tā sākas senā pagātnē, pa vidu sasniedz tagadni un tad ar saviem jautājumiem ved mūs nākotnē. Šis ceļojums vizuāli attēlots unikālā veidā: grāmatas lappuses kļūst mazākas, kad tuvojamies tagadnei, lai atkal kļūtu lielākas, kad virzāmies nākotnē.

Pirms miljardiem gadu veidojās zemes virsma.

Pirms vairākiem tūkstošiem gadu cilvēki uzbūvēja ko patiešām lielu.

Pirms mēneša vēl bija rudens.

Cikos tu celsies rīt no rīta?

Kā tu nākamgad svinēsi dzimšanas dienu?

Kādu nākotni tu vēlies?

Grāmata liek domāt plašā mērogā, sasaistot sevi un savu personisko, tuvo apkārtējo pasauli ar visu zemeslodi, dabas un cilvēku eksistenci kopumā.

Autore ar šīs grāmatas ieceri guva lielu atzinību "dPICTUS" konkursā "Unpublished Picturebook Showcase 2019", kura žūrijā bija arī "Liels un mazs" direktore Alīse Nīgale. Uzreiz pēc tam grāmata tika pirmizdota Zviedrijā, bet nu jau iznākusi vairāk nekā 10 valodās visā pasaulē.

Grāmata saņēmusi "Bologna Ragazzi Award 2022" kategorijā "Opera Prima", kā arī  "Šveices bērnu literatūras balvu 2022" un Zviedrijas grāmatu dizaina balvu "Svensk Bokkonst 2021".

Johanna Šaible dzimusi 1984. gadā Šveicē. Viņa studējusi dizainu un mākslu Lucernas Universitātē, dzīvo Bernē; viņas darbi, kuros sastopas dažādi mākslas žanri, tiek izstādīti visā pasaulē. Johanna vada mākslas studiju "Kidswest", kurā bērnus un jauniešus ieved mākslas un kultūras pasaulē un veicina viņu radošos eksperimentus.

Par grāmatas tapšanu vairāk var lasīt bilžu grāmatu veidotāju blogā (angļu valodā):

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti