Kam domātas higiēnas paketes un tamponi? Bērnu intīmie jautājumi vecākiem

Mazi bērni, ieraugot higiēnas paketes vai tamponus, uzdos vecākiem jautājumus par to pielietojumu. Pirmais darbs būs kopā ar bērnu noskaidrot šo lietu nosaukumus, jo mazāks bērns tos nezinās.

Kā ar bērnu runāt par intīmiem jautājumiem

Portāla “Lsm.lv” sadaļā vecākiem un bērniem publicējam padomrakstu sēriju - vecākiem ar bērniem runāt par ķermeni, intīmiem jautājumiem, seksualitāti.

 

Izskaidrot pakešu un tamponu pielietojumu ir iespējams bērniem, kuri zina, kas ir mēnešreizes. To saprot lielāki bērni, ar kuriem ir  pārrunāta ķermeņa uzbūve, ar kuriem ir runāts par dzimumorgāniem un to funkcijām. Ja ir šādas zināšanas, tad bērns spēs saprast šo higiēnas preču pielietojumu.

Mazāki bērni to nespēs saprast, viņiem būs jāpaskaidro, ka šīs lietas lieto tikai pieaugušas sievietes, maziem bērniem tās nav nepieciešamas.

Tamponu bērns var atrast, noliktu vannas istabā uz skapīša, vai atrast, ja nolēmis uztaisīt "lielo revīziju" vecāku mantās.

Psihologi aicina izmantot šo situāciju, lai ar bērnu runātu par privātuma robežām. Bērnus interesē, kādas lietas glabājas vannas istabas skapītī – pašā augšējā plauktā, vecāku somā, veļas kumodē un citur.

Visticamāk, jums ir kāda vienošanās par privātuma robežām, un attiecībā uz bērniem tās ievēro arī vecāki.

Situācijā, kad jūsu bērns, sastutējot krēslu piramīdu vannas istabā, atradis tamponus vai paketes un uzdod par šīm lietām jautājumus, vispirms svarīgi atbildēt bērnam par to pielietojumu (vecumam atbilstīgā līmenī), pēc tam noteikti jārunā par privātuma robežām, ja bērns tās ir pārkāpis.

Bērna jautājums: Kam domātas higiēnas paketes un tamponi?

Atbilde mazākam bērnam: Tās ir lietas, kuras domātas pieaugušām sievietēm tīrībai, maziem bērniem tās nav vajadzīgas.

Atbilde lielākiem bērniem: Šīs lietas ir vajadzīgas, lai drēbes mēnešreižu laikā nenosmērētos ar asinīm.

Izprintējams krāsojamais zīmējums sarunai ar bērnu:

Dokumenti

Paketes

Lejuplādēt

475.93 KB

 

 

 

 

Šī raksta sagatavošanā konsultāciju sniedza psiholoģes Inese Putniece un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ginekoloģe dzemdību speciāliste Lāsma Līdaka.

 

 

Raksta pirmpublikācija LSM.lv 2019. gada 12. februārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti