Pārbaudi savas zināšanas! Rīgā norisināsies Latvijas Fizikas festivāls

15. aprīlī Rīgā, "Hanzas peronā", visas dienas garumā norisināsies Latvijas Fizikas festivāls. Pasākumam būs plaša bezmaksas programma ­– apmeklētāji varēs izglītoties dažādiem vecumiem piemērotās izziņas pieturās un piedalīties eksperimentos, pārbaudīt savas zināšanas un iegūt balvas konkursos, izbaudīt grupas "Carnival Youth" koncertu, kā arī sekot līdzi skolēnu erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" pusfinālistu un finālistu gaitām. Festivāla un konkursa rīkotāju mērķis ir pievērst uzmanību eksakto priekšmetu izglītībai Latvijā, informē pasākuma rīkotāji.

Festivāls tiks atklāts plkst. 11.00 un norisināsies līdz pat plkst. 17.00. Aktivitātes būs sadalītas dažādās zonās – paralēli notikumiem uz galvenās skatuves darbosies EXPO zona, kurā izpētes stacijas un eksperimentus rīkos ar fiziku un citām eksaktajām zinātnēm saistītas organizācijas, izglītības iestādes, zinātnes centri u.c., piemēram, Tallinas "PROTO" atklājumu centrs, "Laboratorium" zinātnes skola, Jauno fiziķu skola, Daugavpils Inovāciju centrs, Valmieras Tehnikums, Latvijas Universitātes cietvielu fizikas institūts, "FIZMIX", "Elektrum" Energoefektivitātes centrs, "Activepark" un Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācija.

Uz galvenās skatuves plkst. 11.40 norisināsies diskusija "STEM izglītība Alpha paaudzei: ko varam darīt jau šodien, lai eksakto zinātņu popularitāte augtu?" Pēc tās sekos grupas "Carnival Youth" koncerts, "Vienotā ritmā ar fiziku" – "FIZMIX Eksperiments" lielais izaicinājums, skolēnu erudīcijas konkursa fināls un jautājumu un atbilžu sesija "Ko nozīmē būt fiziķim?" ar Vjačeslavu Kaščejevu. 

Pasākuma aktivitātes būs pielāgotas dažāda vecuma auditorijām – gaidīti ir skolēni un skolotāji, ģimenes ar bērniem un ikviens fizikas entuziasts. Darbosies arī āra aktivitāšu un ēdināšanas zonas, un "DPD" piedāvās digitālo spēli, kas palīdzēs apmeklētājiem nokļūt galvenajās aktivitāšu norises vietās. Šogad "FIZMIX Eksperimenta" un festivāla galvenais temats ir nākotnes enerģija, tādēļ pasākumā būs iespēja uzzināt, kā fizikas zināšanas palīdz veidot ilgtspējīgu nākotni.

Ar Latvijas Fizikas festivālu noslēgsies 28. skolēnu erudīcijas konkurss "FIZMIX Eksperiments". Latvijas skolu 8. un 9. klašu jaunieši vairākus mēnešus pildīja ekspertu sagatavotus uzdevumus par nākotnes enerģiju un cīnījās par iekļūšanu konkursa pusfinālā. Tajā piedalīsies 60 Latvijas erudītākās komandas – 10 no katra Latvijas reģiona un Rīgas pilsētas. Pusfinālā tiks noskaidrotas sešas finālistu komandas, kas sacentīsies par galveno balvu – komandas kopīgu ceļojumu uz "Kopernika Zinātnes centru" Varšavā, Polijā. 2. vietas ieguvēji dosies uz Igaunijas "PROTO atklājumu centru", savukārt pārējiem finālistiem būs iespēja apmeklēt Rīgas Tehniskās universitātes zinātkāres centru "Futurimo Rīga", kas jau pavisam drīz vērs durvis pirmajiem apmeklētājiem.

Ar plašāku festivāla programmu iespējams iepazīties šeit.

Par erudīcijas konkursu "FIZMIX Eksperiments"

AS "Latvenergo" rīkotais erudīcijas konkurss norisinās 28. reizi, pulcējot komandas no Latvijas skolām, kurās mācās 8. un 9. klašu skolēni. "FIZMIX Eksperiments" konkursa mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, veicināt jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī veicināt jauniešos profesionālu interesi, padziļināti apgūstot fiziku. Ar konkursa "FIZMIX Eksperiments" palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša. Vairāk par konkursa norisi var uzzināt šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti