Dienas ziņas

Vērtēs iniciatīvu par bezmaksas higiēnas precēm meitenēm

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Notiek profesionālo izglītības iestāžu skolēnu meistarības konkurss

Jaunie profesionāļi sacenšas meistarības konkursā «SkillsLatvia 2023»

Šodien un rīt Ķīpsalā norisinās vērienīgākais notikums profesionālajā izglītībā Latvijā – nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss "SkillsLatvia 2023".  19 dažādos prasmju konkursos savas profesionālās iemaņas apliecinās un par augstiem rezultātiem cīnīsies vairāk nekā 120 konkursanti no 31 profesionālās izglītības iestādes.

Visapkārt rībina un klaudz. Jaunieši no profesionālās izglītības iestādēm rāda savu māku, izpildot dažādus konkursa uzdevumus. Elzai no flīzēm jāizgriež Brīvības piemenklī attēlotās zvaigznes, bet Kristofers strādā pie robota rokas izveides.

Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēkne Elza Petruņko skaidro, ka viņai "patīk tādas lietas darīt."

"Jāsaprot,  kā katra mazā lietiņa strādā un kā to apvienot vienā sistēmā. Loģiskā domāšana pārsvarā un fizika, lai nesalauztu kādu detaļu," savu darbu raksturo Ventspils tehnikuma audzēknis Kristofers Rozevskis.

Konkurss ir arī iespēja darba devējiem uzrunāt nākamos darbiniekus. Viena no sarežģītākajām profesijām  ir smago spēkratu mehāniķis.

Neatņemama konkursa sastāvdaļa ir arī dažādie pasākumi, kuros skolēniem, kas vēl ir ceļā uz savu prasmju un interešu apzināšanu, ir iespēja iepazīties ar plašo profesiju un karjeras iespēju klāstu.

Valsts izglītības attīstības aģentūras direktore Dita Treidās uzsver, ka "ir ļoti svarīgi, ka jaunieši var ieraudzīt profesiju ikdienas darbībā."

Konkursa uzvarētājam būs iespēja parādīt savas prasmes Eiropas konkursā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti