V.I.P.

«V.I.P.» 7. novembris. Pirmais pusfināls. Teātra erudīti

V.I.P.

«V.I.P.» 14. novembris. Otrais pusfināls. Teātra erudīti

V.I.P. 7. novembris. Pirmais pusfināls. Teātra erudīti

«V.I.P.» spēlmaņi spēlē ar Smiļģi

Rudens un gada balvas teātrī "Spēlmaņu nakts" tuvums liek erudīcijas projektam meklēt cilvēkus, kas saistīti ar šo daiļo mākslu. Erudīcijas spēle "Veiksme. Intuīcija. Prāts." savus skatītājus pa šīm 13 sezonām ir pieradinājusi arī pie spēlēm, kurās piedalās vienas profesijas, vienas darba vietas vai kāda kora, augstskolas, korporācijas komandas. Jā, tādas spēles savā ziņā kļūst par tādu kā moderno teambuilding pie vipiņa vadītāja Uģa Joksta.

Sakiet vēl, ka mēs nemīlam teātri: mums ir vismaz astoņi profesionāli teātri, ir neatkarīgas teātra trupas, arī amatieru teātri. Jaunajā spēļu ciklā būs četras komandas. Pirmie iesāk Latvijas Leļļu teātra komanda ar kapteini aktieri un režisoru Edgaru Kaufeldu. Otrie – Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeja komanda ar dramatiskā teātra režijas mākslas programmas 2. kursa studentu Ralfu Liepu kapteiņa amatā.

Sameklēt un saorganizēt teātra ļaudis ierakstam mums vienmēr palīdz Latvijas Teātra darbinieku savienība, un šī sadarbība notiek ne pirmo gadu. Piemēram, Latvijas Leļļu teātra komanda ar kapteini aktieri Rihardu Zeļeznevu spēlēja 2020. gada martā, kad teātru kolektīvi vipiņā piedalījās Starptautiskās teātra dienas kontekstā, toreiz finālā pret Liepājas teātri uzvarēja tieši leļļinieki. Citu reizi uzvaras laurus plūca Jaunā Rīgas teātra aktieri ar Gundaru Āboliņu kapteiņa ampluā.

"Kā veidojām komandu?" stāstu iesāk šīs reizes leļļinieku kapteinis Edgars. "Nu, paskatījāmies plānā, kurš brīvs, tam jāiet uz vipiņu.

Mums jau brīvdienas ir darba dienas, lellēm jāstrādā… Iemesla atteikt arī nav, kāpēc nepajandalēt, nepadomāt, to visu tak mēs uz skatuves arī darām!"

Komandā ir arī aktrise Baiba Vanaga, dziedoša aktrise, kas izbauda iespēju iedzīvināt režisora iztēli savās lomās, sadarboties ar kolēģiem, meklēt un atrast raksturus. "Ceru uz sadarbību ar kolēģiem arī spēlē!" pirms ieraksta saka Baiba.

Edgara komanda
Edgara komanda

Baibai būs jāsadarbojas arī ar trešo komandas biedru Rūdolfu Apsi. Rūdolfs atzīst, ka raksta teikumus, domā un izdomā pasauli, iespējams, arī savu pasauli. 

"Ja man jāatklāj sava erudīcija," stāsta Rūdolfs,

"tad ziniet, – es minu krustvārdu mīklas kopā ar savu vecmāmiņu. Un viņa allaž ir gudrāka par mani!"

Par leļļinieku trijnieku var teikt: spēlē viegli; ko zina, to stāsta, atpazīst Londonas Globe, Rūdolfs pat tur esot bijis! Edgars gan atzīst, ka tālāk par Dzegužkalnu pagaidām bijis nav, bet visbaudāmākais Latvijas Leļļu teātra komandas dalībā vipiņā ir trijnieka atbilžu un sarunu perfektais skanējums, viņu balsu tembri, dikcija – apskaužama, tīra un dzidra. Kas attiecas uz šīs spēles faktisko iemeslu – "Spēlmaņu nakti", kas notiks 23. novembrī, tad Baibai Vanagai 2007./2008. gada sezonā bija nominācija "Gada jaunā skatuves māksliniece" par Bokas lomu iestudējumā "Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta", bet kapteinis Edgars Kaufelds 2010./2011. gada sezonā saņēmis balvu nominācijā "Spilgtākā debija" par režiju izrādei "Kas dzīvo rotaļkastē...?", un bijušas arī trīs citas nominācijas.

Neiedomājami bagāts ir otras pusfināla dalībnieces – Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeja komandas dalībnieks profesors Jānis Siliņš. Viņš vadījis pirmo apbalvošanas ceremoniju, kas notika 1994. gadā, rakstījis pasākuma scenāriju, bijis režisors vismaz septiņas reizes, septiņas reizes arī žūrijas komisijas priekšsēdētājs un vēl trīs gadus žūrijā. Jāņa Siliņa vārds teātra pasaulē ir ļoti zināms!

Jāņa Siliņa komanda
Jāņa Siliņa komanda

"Vai tas nozīmē, ka esmu liels erudīts?" vaicā Jānis Siliņš. 

"Jā, teātrim, tā vēsturei un notikumiem pieder mans darba mūžs un arī ziediem un dārzam, ne tikai savam, bet arī Smiļģa dārzam.

Bet, kā pirms dažiem gadiem noskaidrojās, es "neesmu gudrāks par piektklasnieku"...".

Iesūti jautājumu V.I.P. !

Arī raidījuma 13. sezonā noteikumi nav mainījušies: veidotāji gaida skatītāju iesūtītus jautājumus, ko uzdot raidījuma "Veiksme. Intuīcija. Prāts." komandām.

Jautājumus var sūtīt, aizpildot anketu.

Ja skatītāja iesūtītu un precīzi noformētu jautājumu anketu jautājumu spēles datorprogramma izvēlēsies iekļaut finālspēles saturā, tad šī jautājuma autors spēlēs pret komandu.

Par pārējiem sezonas spēlētājiem lasi šeit.

Pats Jānis nav komandas kapteinis, komandu vada Ralfs Liepa – mākslas eksperts un režijas mākslas 2. kursa students.

Kāpēc nāk uz "V.I.P." un vēl uzņēmies kapteiņa lomu, viņš skaidro: "Man ir jābūt te, jo esmu apņēmies piepildīt kursabiedrenes novēlējumu, lai pēc gadiem "V.I.P." būtu jautājums par Ralfa Liepas labākajām izrādēm!"

Trešā komandas dalībniece ir paša Eduarda Smiļģa audzēkne, Dailes teātra 3. aktieru studijas absolvente, mākslas eksperte Silvija Geikina. Viņa sarakstījusi vairākas grāmatas par izcilām  latviešu skatuves personībām, šobrīd ir mamma, vecmamma un vecvecmamma, ar vaļasprieku ceļošanu un mūža prieku – teātri.

Uģis Joksts izmanto iespēju un vaicā Silvijai par viņas šī gada notikumu teātrī, uz ko būtu jāiet, kas jāredz, viņa saka vienu vārdu – "ROTKHO". Arī Jānis Siliņš vērtē, ka šī Dailes teātra izrāde ir jāredz!

Jūs teiksiet, ka, ņemot vērā šīs komandas sastāvu, spēle ir "vienos vārtos", bet tā nav – leļļinieki ir garā un dūšā stipri, veiksmīgi atbild un ver papildiespējas, klausās pretinieku pieredzē un stāstos par teātri, tas ir abpusēji sadarbīgs un izzinošs pusfināls.

Var jau būt, ka Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeja komandas spēle bija pārliecinošāka, jo viņiem bija ceturtais dalībnieks – Smiļģis,

kas foto formātā tika iedāvināts pretiniekiem un, iespējams, mazliet "pajauca kārtis", jo – kas tik nav dzirdēts par Smiļģa "jokiem un izdarībām" vēl aizvien!

Un tāda bija arī "V.I.P." ložā, bet par to lasiet nākamajās reizēs un skatieties spēlēs!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti