V.I.P.

«V.I.P.» 7. novembris. Pirmais pusfināls. Teātra erudīti

V.I.P.

V.I.P. 7. novembris. Pirmais pusfināls. Teātra erudīti

V.I.P. 31. oktobris. Fināls

«V.I.P.» finālā augstākās raudzes erudīti uzvar skatītājus

Krāsaino lapu mēnesi erudīcijas spēle "Veiksme. Intuīcija. Prāts." noslēdz ar lielisku finālu – mūsu skatītājiem patīk īstu erudītu komandas, to redzam spēles reitingos, kā "V.I.P." fani "balso" ar TV pulti par azartiskiem erudītiem un labām finālspēlēm. Turklāt šajā spēlē arī pārsteigums – neizmantojot papildiespējas, spēlētāji veiksmīgi atbild uz grūtajiem skatītāju jautājumiem.

Šajā finālspēlē piedalās jurista Rolanda Poča komanda un fizikas bakalaura dabaszinātnēs Edgara Kūma komanda. Svarīgākais, ka Edgars ar Vitu Jevdokimovu un Jāni Laivenieku, kā pirmo reizi pamēģināja veiksmi vipiņā, tā uzreiz ir finālisti. Rolandam pašam šis ir pirmais fināls, bet viņa komandas biedri Herberts Bucenieks un Aigars Naglis jau ir zināmi kadri "V.I.P." saimniecībā, īpaši Aigars.

Skaidri un gaiši abas komandas pirms starta pauž vēlmi uzvarēt. Ieraksta studijā gan jūtams, ka vairāk uzvarai gatavi ir šī fināla līdzjutēji, spēles vadītājs Uģis Joksts vēl nav pieņēmis komandu nosaukto atbildi par pareizu, kad aizkulisēs atskan ovācijas un aplausi, ziņojot, ka atbilde ir īstā!

Līdzjutēji ir ļoti vajadzīgi komandām, ja to nav un atbildes izskan klusumā, tas nemotivē trijnieku, tas nerada optimistisku atmosfēru, gluži tāpat kā sportā atbalsts ir nepieciešams. Līdzjutēji ierasti ir draugi vai ģimenes pārstāvji, bet laiku pa laikam piesakās arī interesenti.

Šobrīd Covid-19 neuzliek īpašas saistības, esam diezgan neierobežoti, tāpēc, ja interesē noskatīties kādu ierakstu, piesakieties [email protected].

Ja atceramies pusfinālus, kuros spēlēja Rolanda un Edgara komandas, tad tika nolemts, ka gatavojoties finālam, ir jāiemācās riskēt. Un tā arī notiek, ka mazāk nekā citkārt tiek izmantotas papildiespējas, komandas cenšas paļauties uz zināšanām. Pirmā papildiespēja Edgara komandā tiek izmantota jautājumā par Starptautisko studentu dienu.

Edgara Kūma komanda

Pēc atbildes saņemšanas Uģis ar lepnumu paziņo: "Tieši šis novembra datums ir manā ģimenē īpašs – man un dēlam vārda diena, bet meitai dzimšanas diena!"

Rudens kopumā ir Uģa mēnesis, jo arī dzimšanas datums ir šajā gadalaikā un vaļasprieks jeb sirdslieta, kas saistīta ar ābelēm un āboliem arī tiek praktizēta rudenī. Uģis Joksts jau sagatavojis ziemai pustonnu ābolu sulas! Daļa saldētavā, daļa rūgst un būs paša brūvēts ābolu etiķis, daļa jau ģimenes izmantota vai draugiem iedāvināta.

Uģim ir neliels, labi iekopts ābeļdārzs Līgatnē, un, arborists būdams, viņš ir apzinājis un sakopis dažus pamestus un vientuļus ābeļdārzus, jo ābele ir latvieša svētība.

Tā sanāk, ka gan dalībnieki, gan Uģis – erudīcijas pasaulē esoši ļaudis –, sevi bagātina arī ar vērtīgiem vaļaspriekiem un atzīstas interesantās prasmēs.

Jurista Rolanda Poča komanda

Vai atceraties, ka kapteine Ieva Kļava pusfinālā teica: "Es brīvi klausos jebkurā pasaules valodā!"

Kāds maģiski domā, kāds cits jūtas kā "graustu miljonārs", jo atveras kāds smadzeņu plaukts, un atbilde ir! Dažam atkal "melnais caurums", un viss kas zināts, izplēnējis. Nu tik ambivalents var būt vipiņš!

Šajā finālā uzdodam katrai komandai vienu jautājumu, ko sagatavojusi Valsts prezidenta kanceleja. Šogad atzīmējam Valsts prezidenta institūcijas simtgadi.

Iesūti jautājumu V.I.P. !

Arī raidījuma 13. sezonā noteikumi nav mainījušies: veidotāji gaida skatītāju iesūtītus jautājumus, ko uzdot raidījuma "Veiksme. Intuīcija. Prāts." komandām.

Jautājumus var sūtīt, aizpildot anketu.

Ja skatītāja iesūtītu un precīzi noformētu jautājumu anketu jautājumu spēles datorprogramma izvēlēsies iekļaut finālspēles saturā, tad šī jautājuma autors spēlēs pret komandu.

Par pārējiem sezonas spēlētājiem lasi šeit.

1922. gada 15. februārī Satversmes sapulce pieņēma Latvijas Republikas pamatlikumu – Satversmi. Satversme Latvijas valsts iekārtā iedibināja Valsts prezidenta amatu, nosakot šī amata pilnvaras, prasības amata kandidātiem un Valsts prezidenta ievēlēšanas kārtību. 1922. gada 14. novembrī par pirmo Valsts prezidentu ievēlēja Jāni Čaksti, kurš aizsāka Valsts prezidenta institūcijas darbību Latvijā. Šo atzīmējot, arī katrā novembra spēlē komandām būs jāatbild uz vienu prezidenta kancelejas jautājumu.

Oktobra izskaņas finālā notiek vēl kas neparasts – abas komandas, neizmantojot nevienu papildiespēju, veiksmīgi atbild uz allaž grūtajiem skatītāju jautājumiem. Teju neticami, jo ierasti sestais jautājums ir diezgan prāvs klupšanas akmens. Skatītāji Matīss un Emīls netiek pie naudas, bet tiek pie mūsu dāvātas grāmatas, savukārt dalībniekiem tas ir nopietns rādītājs erudīcijai.

Erudīcijas spēlei "V.I.P." gluži kā gada pirmajai dienai vai nedēļas pirmajai dienai piestāv apņemšanās. Piemēram, Herberts no Rolanda komandas ir apņēmies uzvaras gadījumā divas nedēļas neēst saldumus… Herberta draugi un tuvinieki, lūdzu pasekojiet, vai solījums tiek pildīts!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti