Rīta Panorāma

Ko darīt ar suni, ja visa ģimene saslimusi ar Covid-19?

Rīta Panorāma

Lasītājus iepriecina «Lielā Latvijas sēņu grāmata»

Nolietotas mēbeles pārstrādā mūzikas instrumentos

Ukrainā nolietotas mēbeles pārstrādā mūzikas instrumentos

Ukrainā nolietotām un atkritumos izmestām mēbelēm dod otro mūžu, tās pārstrādājot mūzikas instrumentos – ģitārās un vijolēs. Ukraiņu informācijas tehnoloģiju (IT) speciālists Bohdans Todčuks savu brīvo  laiku pavada, Kijevas izgāztuvēs meklējot perfektākos mēbeļu gabalus jaunām ģitārām.

Kas citiem ir vienkārši atkritumi, ukraiņu IT speciālistam Bohdanam Todčukam ir iespēja izpausties un radīt mūzikas instrumentus.

Kijevā atkritumu izmešanas vietās viņš šķiro izmestās mēbeles, meklējot piemērotāko koksni.

Vecas krēslu kājas un koka dēļi tiek savākti, lai iegūtu otro mūžu vijoļu un ģitāru formā.

“Izmesto mēbeļu koksne ir apstrādāta un pārklāta ar dažādiem materiāliem, lai pasargātu no kukaiņiem un tamlīdzīgi. Tas darīts, lai šai koksnei būtu ilgs mūžs. Nepieciešams daudz vairāk laika, lai tā sapūtu. Un, koksnei dodot otru mūžu, mēs samazinām izmešus un ietekmi uz dabu,” skaidroja Bohdans.

Lai izgatavotu vienu instrumentu, vajadzīgi trīs līdz seši mēneši. Tas ir viņa hobijs, ar ko Bohdans nodarbojas savā darbnīcā, kad viņam ir brīvs laiks no pamatdarba kā IT speciālistam. Daļu instrumentu viņš patur sev, bet dažas ģitāras un vienu vijoli jau pārdevis.  

“Paņemot rokās instrumentu, sapratu, ka tam iekšā ir liels spēks,” stāstīja vijoles pircēja Lana.

Pagaidām gan daudz pasūtījumu neesot, tomēr Bohadns cer, ka viņa roku darbs, videi draudzīgie instrumenti drīz kļūs populāri. Cena par katru vijoli un ģitāru ir atšķirīga, bet var sasniegt līdz pat pāris tūkstošiem eiro.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt