V.I.P.

«V.I.P.» 31. oktobris. Fināls

V.I.P.

V.I.P. 31. oktobris. Fināls

V.I.P. 24. oktobris. Otrais pusfināls

Ugunskristības divām nekad «V.I.P.» spēlē neredzētām komandām

Būt pirmo reizi VIP ložā pie erudīcijas projekta "Veiksme. Intuīcija. Prāts." vadītāja Uģa Joksta ir uzdrīkstēšanās, drosme, ticība saviem spēkiem no komandas puses un atbildība no mums – spēles veidotājiem. Par komandu skaidrs, tā vispirms ir lēmusi, ka dalībai gatava, tad sūtījusi anketu un līdzvērtīgam sastāvam "V.I.P." dalībnieku bankā esot, saņēmusi uzaicinājumu piedalīties.

Kā ar atbildību no spēles veidotāju puses? Mums jāņem vērā, ka komanda televīzijas raidījuma ieraksta atmosfērā var justies ārpus savas komforta zonas, ka daudz reižu skatīta raidījuma noteikumi pēkšņi var šķist neizprotami, pašiem tos adaptējot savām vajadzībām, ka var rasties mulsums un pietāte, pirmo reizi tiekoties ar Uģi vaigu vaigā utt. Tāpēc vienmēr pirms ieraksta izskaidrojam situāciju, noteikumus, pievēršam uzmanību tam, kā lasīt jautājumu, kā iedziļināties tajā, kā meklēt atbildi un vēl un vēl lasīt jautājumu, lai neapmaldītos trīs priedēs.

Erudīcijas projekts "Veiksme. Intuīcija. Prāts." vadītājs Uģis Joksts

Mūsu uzdevums radīt labvēlīgu atmosfēru, lai komandas no ieraksta, arī gadījumā, ja pusfinālā neuzvar, aiziet ar labu pēcgaršu un vēlmi atgriezties vipiņā.

Šajā pusfinālā tieši šis gadījums, ka neviens no erudītiem nekad nav spēlējis "V.I.P."! Komandas ir vērojušas cikla pirmo pusfinālu, kurā duelējās Rolanda Poča un Ernesta Važas komandas, sekojušas līdzi jautājumiem, komandu atbildēm un savos prātos meklējušas atbildes uz uzdotajiem jautājumiem.

"Pirmais pusfināls mani galīgi neiedvesmoja spēlei," tā pauzītē pēc pirmās spēles man saka Edgars Kūms, viena trijnieka kapteinis. "Centos domāt līdzi, bet jautājumi nedevās rokā, kamēr es vēl domāju, komandas jau bija atbildējušas…"

Edgars ir fizikas bakalaurs dabaszinātnēs, strādā banku sfērā, liels kino fans, apgalvo, ka "Forum Cinemas" ir kā otrās mājas, jo vismaz divas reizes nedēļā aiziet uz kādu seansu.

"Iespējams, jāiet vēl biežāk, jo mūsu "Prāta spēļu" komanda, ko sauc "Ilknis 2015", "Kino viktorīnā" pēdējā sezonā izcīnīja 2. vietu finālā," stāsta Edgars.

Edgara komanda

Edgara komandā ir zobārste un uztura speciāliste Vita Jevdokimova – abi "Prāta spēlēs" ir jau kopš 2015. gada. "Vitu pazīstu kopš ģimnāzijas laikiem," stāstīja Edgars. "Var teikt, ka "Prāta spēles" saveda mūs atkal kopā, un tagad esam pāris jau septiņus gadus. Skolas laikā piedalījos daudzās olimpiādēs un Jauno ģeogrāfu skolā, līdz ar to piedalīties šādos pasākumos – tas jau ir asinīs."

Jānis Laivenieks ir Banku augstskolas bibliotekārs, abiem pievienojies pirms trijiem gadiem. Uzskata, ka zina nebūtiskus faktus un netipiski trīsdesmitgadniekam fantazē par došanos pensijā. Jau pirmais šī pusfināla jautājums ir cieši saistīts ar viņa specialitāti. Jānosauc valsts, kurā radīts sens teksts, ko dēvējam par "Kāmasūtra". Izrādās, Banku augstskolā esot šī "mīlas mākslas rokasgrāmata", un Jānis to sola izlikt priekšplānā.

"Piedalos arī Pasaules erudīcijas čempionātā, kurš katru gadu notiek jūnija sākumā," Edgars turpina stāstīt par savu un komandas pieredzi erudīcijas projektos. "Latvijā to rīko Latvijas Erudītu līga. Tā ir lieliska iespēja pārbaudīt savus spēkus, sacenšoties individuāli. Kā komanda piedalāmies arī "Melomaniakos" – spēlē, kur jāmin dziesmas. Tur gan uz ļoti augstām vietām nepretendējam, bet dažreiz arī tur sanāk veiksmīgi nospēlēt."

Edgara komandas pretinieki ir ļoti pozitīvs trijnieks ar smaidīgu un optimistiski noskaņoti kapteini – Ievu Kļavu. Ieva ir akadēmiskās mūzikas pasākumu producente, bet nu vairāk pievērsusies ģimenes saimniecībai, to pilnveidojot un attīstot.

Ievas komandas pamatā – Rīgas Stradiņa Universitātes jauktā kora "Rīga" dalībnieki.

Ievas komandā ir Stradiņa slimnīcas Neatliekamās medicīnas centra ārsts Viesturs Spalis un ceļu projektēšanas inženieris Intars Berķis.

Ievas komanda

"Savā starpā esam pazīstami kādus 20 gadus. Kopā dziedājām korī studiju gados. Izveidojās draudzība, kas saglabājusies arī šodien," stāstīja Ieva. "Iespējams, ka kāre pēc zināšanām bija viens no iemesliem, kāpēc šī draudzība veidojās. Arī kopīgajos pasākumos ļoti bieži sarunas raisās ap dažādiem notikumiem pasaules zinātnē, kultūrā, sportā, politikā utt. Katrs esam ceļojuši, un vienmēr ir bijis interesanti dalīties ar saviem ceļojumu stāstiem, pašu pieredzēto, par ko agrāk tikai lasīts un jūsmots attālināti."

Esam arī piedalījušies dažādās erudīcijas spēlēs – "Prāta spēlēs", kas notiek "Čarlstonā", tur gan spēlējam atšķirīgās komandās, dažādos citos konkursos, viktorīnās. Intars pats arī rīko viktorīnas privātos pasākumos draugu lokā, bet Viesturs sācis interesēties par ornitoloģiju.

Pati savulaik esmu piedalījusies TV spēlē "Gribi būt miljonārs" un laiku pa laikam jau 20 gadus piedalos "Lieliskajā pieciniekā".

Komandas spēlē diezgan piesardzīgi, it kā pierodot pie "V.I.P." noteikumiem, cenšoties uztvert Uģa komentārus savā labā, nolasīt viņa vaibstos – pareiza vai greiza atbilde apspriežoties. Tomēr šī piesardzība vainagojas rezultātā, domājot un atverot papildiespējas nepareizu atbilžu praktiski nav.

"Mēs kā komanda esam piedzīvojuši Dziesmu svētkus, ar kori esam bijuši ārzemju braucienos, koncertējuši Latvijā, piedzīvojuši brīnišķīgas ballītes, kora nometnes, laivu braucienus," Ieva turpina smaidīt, stāstot, ka viņas komanda nonākusi jaunā pakāpē. "Šobrīd katrs esam savā Latvijas stūrī, aizņemti darbos un ģimenēs, bet, re, pateicoties "V.I.P.", esam kopā, tātad varam atkal būt komanda!"

Arī Edgaram Kūmam ir savs secinājums par pirmo pieredzi "V.I.P.". "Pirms 15 gadiem piedalījos televīzijas spēlē "Gribi būt miljonārs?" – pirmajā reizē gāja ļoti labi, otrajā – ne tik ļoti. Uz veciem lauriem nevar ilgi gulēt, tādēļ bija laiks piedalīties atkal kādā TV spēlē.

Ir grūti pierunāt cilvēkus uz TV spēli, jo visi baidās, ka varētu sanākt izgāzties. Es gan uz to skatos nedaudz filozofiskāk – pat ja gadīsies nospēlēt slikti, vienmēr ir iespēja atnāk vēlreiz un nospēlēt labāk.

Ja jāatbild uz jautājumu, kāpēc gribas spēlēt – laikam jau azarts! Dīvānā viegli visu zināt. Vēlējāmies pārbaudīt sevi rampas gaismās!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti