Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Skype intervija ar Igetu Ozoliņu

Rīta Panorāma

Zoom intervija ar Ievu Šlēziņu

Tautiešu hobiji Lielbritānijā ārkārtējā stāvokļa laikā

Tautieši Lielbritānijā ārkārtējās situācijas laikā pievēršas hobijiem

Lielbritānijā, tāpat kā Latvijā, joprojām ir spēkā ārkārtējais stāvoklis. Iedzīvotājiem jāturpina sēdēt mājās, kam ir arī savi patīkamie blakusefekti. Daudzi mūsu tautieši Lielbritānijā, kuri aizņemtības dēļ nevarēja veltīt laiku saviem hobijiem, nu nododas radošām aktivitātēm, meklē jaunus risinājumus un idejas.

Pianiste Ieva Dubova vairs neuzstājas koncertzālēs, bet gan internetā, tāpat mainījies veids, kā tiek pasniegtas privātstundas. Tā kā skolnieki nedrīkst nākt klātienē, stundas notiek, izmantojot internetu, ir speciāli uzstādītas kameras un datorekrāni.

Pianiste stāstīja, ka viņas ikdiena mājās ir ļoti aizņemta: “Es tagad mācu tiešsaistē. Viss ir pilnīgi citādāk nekā parasti. Es sniegšu tiešsaistē koncertu. Esmu sākusi veidot nelielus sižetus ar citiem mūziķiem. Šodien saņēmu šo milzīgo grāmatu, kas man jāizskata, lai veidotu nākamo sižetu ar grāmatas autori un manu bijušo pasniedzēju”.

Latviete Agnese Vrubļevska strādāja par menedžeri restorānā, kurš tika slēgts. Tagad viņai ir vairāk laika, lai iekārtotos jaunajā dzīvesvietā, dziedātu un nodarbotos ar sportu. “Aktīvi pa mežiņu skrienu, tepat blakus Temza ir, cilvēki ir ārā. Viss ir ļoti forši – saulīte spīd, putniņi dzied, pīlītes arī kaut ko tur dara,” optimismā dalījās Agnese.

Lai arī ēdināšanas servisa darbiniecei Lijai Bahai-Kaufmanei uz darbu nav jāiet, tomēr darba devējs maksā pilnu algu. Līdz ar to viņa var veltīt laiku gan mājas sakopšanai, gan vienkārši atpūtai. “Neejam lielos baros, nebraucam nevajadzīgi uz veikaliem. Neaicinām mājās lielus barus, sargājam sevi. Ēdam vitamīnus, un tad jau būs viss kārtībā,” pauda ārzemju latviete.

Ieva Albertone līdz šim strādāja skolā, kas paredzēta bērniem ar īpašām vajadzībām. Pašlaik uz darbu nav jāiet, tādēļ atliek laiks gleznošanai, kam pēdējos gados nebija sanācis pieķerties.

“Daļu dienas paņem manas meitas mājmācība, kuru mēs dalām kopā ar vīru. Pēcpusdienās, kad meita guļ, ir mans laiks. Tad es izvelku krāsas, otas, pasteļu krītiņus un gleznoju,” par savu ikdienu stāstīja sieviete.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vaļasprieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt