Spēles «V.I.P» fināls – atbildes studijā nāk grūtāk nekā pie TV ekrāniem

Latvijas Televīzijas erudīcijas projekta "Veiksme. Intuīcija. Prāts" ("V.I.P") aizkulisēs pirms fināla allaž jūtama lielāka spriedze, pat tāda nedaudz nervoza atmosfēra. Dalībnieki, kas līdz šim bijuši atvērti un runīgi, pēkšņi kļuvuši atturīgi, nejoko, bet, ja to dara, tad nedaudz drudžaini un saspringti. Spēles vadītājs Uģis Joksts tad allaž dodas talkā, mēģina uzsākt sarunu, stāsta interesantus gadījumus, kas pieredzēti pa šiem gadiem. Tāpat dalībnieki secinājuši – spēlēt vipiņu pie televīzijas ekrāniem ir vieglāk nekā te, studijā.

Šoreiz saruna aizsākas par spēles reitingiem, cik tā ir populāra, kā spējusi noturēties reitingu augšgalā.

"Ir fakts, ka šī gada janvārī, kad atkal LTV1 ir skatītākais televīzijas kanāls, vipiņš iekļuvis raidījumā topā līdzās aktuāliem  ziņu un analītiskajiem raidījumiem un pieprasītākajiem seriāliem kā vienīgais cikla raidījums," atklāja Uģis, norādot: "Tas nozīmē – šīs 40 minūtes jāizmanto savā labā, stāstot arī par sevi un apliecinot savu erudīciju, jo vieta finālā godam nopelnīta pēc pusfināliem! Un vērts atcerēties, ka spriedzes apstākļos ne vienmēr adekvāti darbojas prāta konstruktīvā spēja, varbūt vērts paļauties uz sajūtām, pirmajiem impulsiem!"

Spēlei gatavojas pirms nedēļas iepazītā tvitera komanda ar kapteini Mārtiņu Veidi.

Mārtiņa Veides komanda
Mārtiņa Veides komanda

"Jums patiešām ir nepieciešama lielāka sadarbība. Pusfinālā pamanīju, ka Mārtiņš nekonsultējoties atbild pats, faktiski uzreiz nospiež pogu un atbild," savus novērojumus izteica Joksts.

"Tā bija, taču Mārtiņam tiešām pieder iniciatīva gan komandas veidošanā, gan arī viņš ir gadiem apliecinājis savu erudīciju," uz Uģa repliku atsaucās komandas biedrs, Saeimas deputāts Ģirts Lapiņš (Nacionālā apvienība).  

Viņš atzina:

"Mēs ar Juri piespēlējām tikai tad, kad palīdzība patiesi bija nepieciešama."

Ģirts Lapiņš studējis ekonomiku un ieguvis maģistra grādu uzņēmējdarbībā. Interesē literatūra, dokumentālās filmas, no sporta – tā karalis futbols. Ja par paša sportošanu, tad reizēm paskrien.

Mārtiņam Veidem līdzās erudīcijai ir vēl kāda gadiem kopta tradīcija – jau 11 reizes viņš ir devies svētceļojumā uz Poliju, kur no Varšavas uz Čenstohovu iet kājām: "Jā, man tas ir vajadzīgs, tas ir skaists piedzīvojums. Kad laiks atļauj – eju!"

Savukārt trešais komandas biedrs Juris Iesaliņš kādreiz izbaudījis klātienē visas pieejamās erudīcijas spēles televīzijas kanālos: "Tagad pēc pārtraukuma atkal esmu piekritis Mārtiņam. Nu ceru, ka finālā varēsim vairāk kapteinim palīdzēt nekā pirmajā spēlē."

Uz fināla taisnes arī Ineses Sitko-Bulles komanda. Tā ir ģimenes komanda – Inese talkā ņēmusi vīru un vīra brāli. Viņu pirmā līdzdalība vipā bijusi tik veiksmīga, ka nu ir finālā, kas šķitis nesasniedzams.

Ineses Sitko-Bulles komanda
Ineses Sitko-Bulles komanda

Ģimenes trijnieks pirmajā jautājumā sadedzina iespēju tikt pie 3000 eiro fināla uzvaras gadījumā, taču spēles otrais jautājums, ja var teikt, sasilda komandu un dod papilddopingu spēles tālākai gaitai.

Jautājums ir par kādas tautas laimes skaitli "8", kuru ievērojot tika atklātas vasaras olimpiskās spēles astotā mēneša, astotajā datumā, pulksten 8.08 pēc vietējā laika. Un Inese ar Andri to lieliski zina, atceras, jo tā bija viņu kāzu diena, kad sākās olimpiskās spēles Pekinā! Tālāk viss rit labi, tikai pie rēķināmā jautājumā Inese atslābst, sakot, tas nu gan jādara vīriešiem.

Jārēķina arī Mārtiņa komandai, un te jāatzīst, ka jautājumus Mārtiņš faktiski patur prātā no Uģa lasītā teksta, jo ir grūtības "V.I.P" studijā ar to salasīšanu, par ko atvainojamies Mārtiņam. Rēķināšana labi padodas Ģirtam, un viņš ar uzdevumu tiek galā teicami. Tvitera komanda finālā sadarbojas krietni labāk, ja vajag – iebilst kapteinim, ja vajag – mudina atbildēt, nepārbaudot versiju.

Spēle ir līdzīga un baudāma, – pēc punktiem redzams, ka līderība spēlē ir te vienai, te otrai komandai.

Pēc finālturnīra komandas kapteine Inese, vaicāta, ko sniedz šāda pieredze ģimenei, sacīja: "Esam ļoti pacilātā garastāvoklī! Ļoti labi jutāmies studijā. Skatījāmies pirmo pusfinālu un smējāmies par savām kļūdām un neizdošanos dažos jautājumos. Andris pārdzīvoja visvairāk par jautājumiem, kurus atbildējām nepareizi. Viņš, atbraucot mājās, pat izpētīja saņemto fotojautājumu par kalnu Dienvidamerikā – plakanais galds. Pārliecinājāmies, ka jautājumus atbildēt ir daudz grūtāk studijā, nekā skatoties TV ekrānā. Kopumā ļoti priecājamies, ka pieteicāmies, noteikti vēlamies atkārtot pieredzi vipā vēl kādreiz!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti