Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Eiropā diskutē par ieceļošanas aizliegumu Krievijas pilsoņiem

Somijā noticis koku apskaušanas čempionāts

Somijā noticis koku apskaušanas čempionāts

Pie Somijas ziemeļu pilsētas Levi noticis kārtējais koku apskaušanas čempionāts. Tradīcija radās pirms diviem gadiem Covid-19 pandēmijas laikā, kad bija ierobežota cilvēku sasvstarpējā saskarsme.

Sacensības organizē mežu un koku draugu uzņēmums "Hali-Puu", un tajās ir trīs posmi – sākumā dalībniekiem konkrētā vietā vienas minūtes laikā jāapskauj pēc iespējas vairāk koku. Savukārt otrajā un trešajā daļā cilvēkiem jāparāda savs radošums.

Par šī gada klātienes sacensību uzvarētāju kļuva vietējā iedzīvotāja Ani Lankila, kas uz Lapzemi pārvākusies no Helsinkiem.

Viņa atzina, ka dodas dabā katru dienu un konkurss ir jauka pieredze, kas ļauj citādi palūkoties uz kokiem un padomāt par sajūtām, kādas rodas, saskaroties ar tiem.

Arī rīkotāji intervijā Starptautiskā Kanādas radio projekta "Eye on the Arctic" pārstāvjiem norādīja, ka sacensības ir jautrs veids, kā pievērst uzmanību dabai.

Tās liek padomāt, kā koki, meži un daba kopumā var veicināt dzīves kvalitāti un palīdzēt justies labāk stresa apstākļos.

Līdz 27. augustam arī turpinās neklātienes konkurss, un plašāku informāciju par to iespējams saņemt uzņēmuma tīmekļa vietnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti