Dokumentālās filmas

«Vecāks par 10 minūtēm». Dokumentāla īsfilma

Dokumentālās filmas

Sapnis par valsti. Saeima. Dokumentāla filma

Skolotāji. Ieva Sarja. Dokumentāla īsfilma

Skolotāju hobiji: Ievas Sarjas sirdsmiers un atpūta putnu vērošanā

Emīla Dārziņa Mūzikas skolas skolotājas, koncertmeistares un direktora vietnieces mūzikas izglītībā Ievas Sarjas ikdiena ir ļoti intensīva – gan vingrinoties un koncertējot kopā ar saviem audzēkņiem, gan risinot neskaitāmās situācijas skolā. Līdzsvaru savai ikdienai Ieva rod, dodoties dabā. Viņas sirdsmiers un atpūta rodama putnu vērošanā, lai gan arī tajā ir sava kārtība un strikti noteikumi.

Ieva spēj darboties, ja redz jēgu tam, ko dara. Citādi nav vērts!

Žaklīne Zābere-Gāga par filmu ciklu “Skolotāji”:

Cikls tapis sabiedrībai sarežģītā laikā, kurā jo sevišķi novērtējam mediķus un nu jau kareivjus, bet esam piemirsuši, ka skolotāji ir mūsu pamata licēji. Filmas tapušas kā veltījums visiem Latvijas skolotājiem, atgādinot, ka skolotāji vispirms ir cilvēki – ar savām interesēm, vaļaspriekiem un dzīves ritmu. Ar to gribu teikt – zināšanas, prasmes un pieredze sniedz harmoniju, ko ieliekam savos darbos. Jo harmoniskāki skolotāji, jo cilvēcīgāka sabiedrība veidosies. Tāpēc ļausim skolotājiem būt entuziastiem savā profesijā, un mums visiem klāsies labāk!

"Kas tas par putnu, kas dzied? Šo jautājumu uzdevu vecākiem, kad kopā ar ģimeni braucām laivu braucienos. Ne jau mazos izbraucienos, bet pamatīgos divu nedēļu laivu braucienos katru vasaru devāmies ar mammu un tēti. Tas nu bija laiks, kurā nevalda ne mazākā steiga, kad tiek izrunāta gan ģimenes vēsture, gan aiz gara laika iemācīts reizrēķins, visu valstu galvaspilsētas, gan, protams, iepazīta daba," atceras Ieva.

"Taču uz jautājumu, kas tas par putnu, kas dzied, vecāki retu reizi mācēja precīzi atbildēt. Laikam taču ar savu bērna ziņkāri biju vecākus krietni nomocījusi, jo jau visai agri par laivu braucienu neatņemama sastāvdaļu kļuva binoklis un pirmais putnu noteicējs. Nu bija miers, sēdēju laivā un mēģināju visus lidoņus atpazīt! Tā aizsākās interese par putniem, kas turpinās aizvien," atzīst Ieva.

"Man vienmēr bijis ļoti svarīgi izpausties dažādās šķautnēs – gan nodarboties ar skolas lietām, pavērt ceļu jaunajiem mūziķiem uz mākslas pasauli, gan pašai būt uz skatuves. Tomēr to visu es nespētu veikt, ja neietu putnos.

Trīs stundas tūliņ pēc saullēkta vai puse dienas, laužoties cauri meldriem, man atsver veselu atvaļinājumu. Te satiekas mana skaņas kaislība ar vēlmi būt noderīgai. Putnu balsu skaistums, dabas skatu romantika, purvu, mežu, brikšņu mežonīgums mani iedvesmo. Nepieciešamība uzskaitīt putnus, atšķetināt balsu mudžekļus liek pilnībā koncentrēties, aizmirstot darba lietas un skatuves uztraukumus. Ja mākslas pasauli vienmēr caurvij šaubas – vai daru pareizi, vai interpretācija ir gana spilgta un svaiga, vai komponista vēstījums saprasts pareizi –, tad putnu pasaulē man savs uzdevums ir skaidrs un nepārprotams. Ar iegūto "BirdID" sertifikātu esmu tiesīga veikt uzskaites, man jāpieraksta visi putni, ko redzu vai dzirdu savā maršrutā, un jādara tas ik gadu konkrētos datumos. Tā tiek iegūti dati par sugu izplatību un nepieciešamības gadījumā ir iespējams aizsargāt apdraudētās putnu sugas," stāsta Ieva.

"Šī ir mana recepte gan laimei, gan veiksmei. Rīta agrumā garie gumijnieki, odu tūkstoši un saullēkta spēks, dienā skola, vakarā koncertkleita un skatuves adrenalīns," atklāj Ieva.

Dokumentālo īsfilmu cikls "Skolotāji" tapis kā veltījums visiem Latvijas skolotājiem, atgādinot, ka viņi ir mūsu izglītības un kultūras vērtību pamatlicēji. Bet skolotāji vispirms ir arī cilvēki – katrs ar savām interesēm, vaļaspriekiem un dzīves ritmu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti