V.I.P.

"V.I.P." 23.janvāris. Pirmais pusfināls

V.I.P.

V.I.P. 23.janvāris. Pirmais pusfināls

V.I.P. 16.janvāris. Fināls

Radio finālspēle televīzijā – «V.I.P» ložā dīdžeji gatavi izklaidēt skatītājus

Radio DJ, ziņu moderatoru un raidījumu vadītāju fināls erudīcijas spēlē "Veiksme. Intuīcija. Prāts." (VIP) ir klāt! Sarunas ārpus spēles laukuma liecina, ka finālisti nebūt nestreso par gaidāmo. Un sarunu temats mazliet piemērots gariem un tumšiem ziemas vakariem – par to, ka Latvijā daudziem cilvēkiem radio kļuvis par sarunu biedru, reizēm pat vienīgo, jo ir iespēja zvanīt uz tiešraidi, uzdot un atbildēt uz jautājumiem, izvēlēties mūziku utt.

"Mēs mazliet kā sociālie darbinieki strādājam," saka Valdis Melderis no "Radio Skonto". "Daudzus zvanītājus atpazīstam, mums jau ir stāsts par šiem cilvēkiem, zinām biogrāfiju un iemeslus, kāpēc esam kļuvuši par uzticības personām! Ieraugām displejā telefona numuru, tas tik atpazīstams, ka varētu atsaucoties uzrunāt vārdā…"

Citi kolēģi piebilst, ka atsevišķa cilvēku grupa ir, kas regulāri zvana uz konkursiem ar vēlmi tikt pie balvām, un daudziem tas izdodas ļoti veiksmīgi, ir pat kadriņi, kam konkursos iegūtais ir teju vienīgā iztika, bet zvanīšana – darbs.

Režisores Lauras Hiršas komandu, ka studija tehniski un radošais personāls faktiski ir gatavi spēlei, gaida "Radio Skonto" komanda, kapteinis Kārlis Malkavs (vairāk par komandu šeit) un "Radio SWH" komanda "Tumšā puse" ar kapteini Aināru Rutkēviču (vairāk par komandu šeit). Kad Uģis Joksts aicina kapteiņus uz spēli un izlozi, sešinieks nospriež, ka ir gatavi, lai atkal izklaidētu šoreiz ne klausītājus, bet skatītājus. No spēles sagaida aktīvu papļāpāšanu un vieglu iesmējienu par pretinieka komandu!

Iespēju finālspēlē nopelnīt 3000 eiro "Radio Skonto" nodedzina jau pirmajā jautājumā par mūziķi Ansi Kolmani (ansis), bet "Radio SWH" pirmo papildiespēju izmanto pie spēles trešā jautājuma, pārbaudot, kādu dienu latvieši agrāk atzīmēja 24. augustā.

"Radio SWH" "Gaišā puse" – dāmu komanda, protams, ir aiz VIP studijas kameru redzamības loka un aktīvi atbalsta savējos, jo izrādās, ka arī jautājums pretiniekiem, zinot, ka tikai viena no divām komandām tiks finālā, ir daiļā dzimuma komandas veidots.

Spēlē katrs dalībnieks tiek pie vārda un izstāsta kādu stāstu no savas radio pieredzes, visi vienojas, ka verbālā māksla tomēr ir liela māksla un lai nu ko, bet to visi pieprot.

Laikā, kad runā Fredis, pārējie klusē, jo pietāti pret viņu kā radio leģendu izjūt ikviens studijā esošais. Neiztiek arī bez savstarpējiem komplimentiem, kur viens otram atzīstas, ka klausās tieši pretinieka komandas raidījumus, bet Kaspars Breidaks bez aizspriedumiem atgādina "Radio Skonto" ikdienas reklāmas saukli: "Pagriez skaļāk un dziedi līdz!". Tiek runāts arī par nopietnām lietām, vai var uzticēties komercradio ziņām, kā tās tiek pārbaudītas un cik svarīgi pašiem būt draugos ar medijpratību.

"Protams, viss tiek nomērīts un pārbaudīts", tā Ainārs Rutkēvičs, kurš ikdienā lasa ziņas. "Ja ziņu daudz, tad klausītājam nolasām tikai faktus, citreiz var atļauties sniegt arī garāku informāciju, mēs arī parasti sniedzam avotus. Piemēram, amatpersona no rīta bijusi "Rīta Panorāmā", tad to arī pieminam!"

Šajā spēlēs ierakstā notiek tas retais gadījums, kad jautājums ir jānomaina pret citu, jo diskusijās nedzimst patiesība – ne dalībnieki, ne interneta resursu pārskatīšana, ne jautājuma autora uzrunāšana nenoved pie viennozīmīgas atbildes.

Jautājums ir: "Radio Star FM" pirmais nosaukums bija "Radio Rīgai" vai "Easy FM"? Jāatbild "Radio SWH" komandai, bet studijā sākas diskusijas, vai tas toreiz bija tas pats radio vai juridiski cits "Radio Star FM" un ir apstākļi, kurus precizējot, gan viena, gan otra atbilde varētu būt pareiza. Pat saruna ar Egonu Reiteru no "Star FM" nesniedz drošu atbildi, tāpēc jautājums spēles gaitā tiek nomainīts ar citu.

Finālspēlei ir uzvarētājs, kurš izkristalizējas pēdējos spēles jautājumos, bet ballīte būs – viena vai vairāku radio kolektīvos, bet būs!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti