Dienas ziņas

ES nosoda Turcijas izstāšanos no Stambulas konvencijas

Dienas ziņas

Daļai hronisko pacientu vajadzēs nosūtījumu

Pavasara saulgriežus sagaida ar pašu veidotu zaķu dārzu

Pavasara saulgriežus Rundāles novadā sagaida ar pašu veidotu zaķu dārzu

Rundāles novada Viesturu ciema iedzīvotāji pavasara saulgriežus šoreiz sagaida ar pašu veidotu Zaķu dārzu. Tajā satupuši vai pat kokos uzkāpuši garauši no koka ripām, salmiem, diegiem vai auduma. Interese radīt prieku sev un citiem šoreiz bijusi īpaši liela. Zaķu dārza izveidē esot iesaistījies katrs desmitais ciema iedzīvotājs.

Pēc tautas tradīcijām, Lielā diena ir klāt, kad jaunajā gadā pirmoreiz diena ir garāka par nakti. Ierasti šis laiks tiek atzīmēts ar dziesmām un rotaļām folkloras kopu vadībā, bet  šoreiz, kad  cilvēkiem pulcēšanās nav atļauta, Viesturu kultūras centra dārzā sapulcējušies zaķi.

Viesturu kultūras centra vadītāja Guna Grants pastāstīja, ka vēlme bija radīt prieku, iesaistot iedzīvotājus un veidojot vides objektus.

"Mēs izveidojām šo zaķu dārzu, lai visiem ir prieks. Lai cilvēki var atnākt, kad kuram ir laiks, kad kurš vēlās," sacīja Grants. "Zaķu ir daudz. ja mēs skaitītu, tad tai eglē vien cik zaķu ir. Zaķu ir daudz, bet varu teikt, ka ir 12 dalībnieki." 

Nelielajā Viesturu ciemā, tas nozīmē, ka zaķu dārza izveidē piedalījies katrs desmitais iedzīvotājs.

Viesturu iedzīvotāja Lienīte pastāstīja, ka nespējus atteikt uzaicinājumam piedalīties. "Savs miestiņš vien ir. Neko nedarīsi, nekas arī nebūs," viņa paskaidroja.

Zaķu veidošanā katrs izmantojis sev pieejamos materiālus un tehnikas. Lienīte izlēmusi no salmiem veidot kārtīgu zaķu opi. "Tie nav dzīpariņi, tās ir oliņas ar actiņām," ar savu veidojumu iepazīstināja Lienīte. "Pa vakariem jau tikai sanāca laiks, un tad divi kārtīgi vakari, lai zaķi uztaisītu."

Tā nu dārzā salēkājuši gan no lielākām un mazākām koka ripām veidoti garauši, gan arī no auduma un diegiem darināti Lielās dienas vēstneši.

Zaķu dārza apmeklētāja Paula priecājas par redzēto, jo viss ir ļoti radoši. "Es pati arī uztaisīju zaķi savu. Man bija kartona pamats un tad ar diegu," viņa paskaidroja.

Apmēram 15 garauši uzskrējuši arī pie kultūras centra augošajā eglē. Par to parūpējusies Dace un viņas mamma. Piegrieztnes esot atrastas internetā, bet tālākais bijis tikai čaklo roku darbs. Par pavasara saulgriežu tradīciju ievērošanu gan jārūpējas katram pašam, bet tas jau nav nemaz tik grūti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt