V.I.P.

«V.I.P.» 10. oktobris. Fināls. Kantrimūziķi

V.I.P.

«V.I.P.» 17. oktobris. Pirmais pusfināls

V.I.P. 3. oktobris. Otrais pusfināls. Kantrimūziķi

Mūziķi satiekas «V.I.P.»: Mums nav laika politikai

Šī ir diennakts pēc vēlēšanu maratona jeb brīvdienām, kas pagājušas 14. Saeimas vēlēšanu gaisotnē, tāpēc vislabākā atpūta prātam un smadzenēm no politiķu reitingiem, solījumiem, sarunām ir izglītojoša erudīcija, ko piedāvā spēle "V.I.P."

Iesūti jautājumu V.I.P. !

Arī raidījuma 13. sezonā noteikumi nav mainījušies: veidotāji gaida skatītāju iesūtītus jautājumus, ko uzdot raidījuma "Veiksme. Intuīcija. Prāts." komandām.

Jautājumus var sūtīt, aizpildot anketu.

Ja skatītāja iesūtītu un precīzi noformētu jautājumu anketu jautājumu spēles datorprogramma izvēlēsies iekļaut finālspēles saturā, tad šī jautājuma autors spēlēs pret komandu.

Par pārējiem sezonas spēlētājiem lasi šeit.

"V.I.P." ierakstā atgādinu, ka, sākot ar šo ētera datumu, spēkā nav nolikums par politisko partiju kandidātiem, kam būtu liegts spēlēt pirmsvēlēšanu laikā.

"Oi, mums nav laika politikā iet, mūsu "vēlētājs" ir mūsu klausītājs!" iebilst kāds no dalībniekiem.

Uz spēli pie Uģa Joksta pošas Daugavas kreisā krasta komandas.

Kurzemi pārstāv "Rumbas kvartets" ar kapteini Arti Šimpermani, Zemgale nāk ar grupas "Klaidonis" dalībniekiem, viņu kapteinis – Māris Sloka.

"Mēs gan labāk par politiķiem zinām problēmas un raizes, kas nodarbina sabiedrības prātus," sarunā iesaistās grupu dalībnieki. "Mēs esam apbraukājuši visu Latviju, pārstāvam visus novadus, un nav jau tā, ka tu nospēlē, savāc štrumus un pazūdi, vienmēr iznāk kāda saruna un tikšanās ar tautu."

"Mēs i psihologi, i mācītāji, i padomdevēji," dzirdu kādu kurzemnieku sakām.

"Māris bija diezgan skeptisks sākumā par "PārNovadnieku" projektu, daudz domāja un izsvēra visus par un pret," stāsta kurzemnieks Artis Šimpermanis. "Bet sanāca viss ļoti forši, ikreiz man koncertā ir sajūta kā labā mājas ballītē!"

Māra komanda
Māra komanda

Patiesības labad jāatklāj, ka Zemgale pret Kurzemi spēlēja līdzīgā novadu "V.I.P." ciklā 2017. gadā pirms Jāņiem, un tas bija fināls. Arī toreiz Zemgales komandas kapteinis bija Māris Sloka, bet kurzemnieku trijniekā bija arī Artis Šimpermanis. Tātad ne pirmo reizi "duelējas", toreiz ar 720 eiro kabatā no spēles aizgāja Zemgales komanda.

Ar ko tad tik spēcīga ir Zemgales komanda?

Atkārtoti kapteinis ir Māris, kuru kantri mūzikas mīļotāji ļoti labi zina un būs izpētījuši katru Māra profesionālo un privāto soli. 

Māris dzied, pats raksta tekstus savām dziesmām, piedalās kantri festivālos, koncertē, strādā ierakstu studijā un darbojas pa savu lauku īpašumu, kopā ar ģimeni dodas laivu braucienos.

Zemgaliešu komanda, varētu teikt, ir dažādus novadus pārstāvoša, ja piemin dalībnieku dzimtās puses. Valdis Rēbuks ir dzimis Ventspilī, tagad grupā "Klaidonis" dzied un spēlē ģitāru, un ģitārspēle arī ir Valda interešu pamats. Bet profesionālos pamatus Valdis ir licis medicīnas koledžā Rīgā, tāpēc ikdienā strādā par māsu jeb brālīti funkcionālajā diagnostikā. Zigmunds Pogulis ir dzimis Vidzemē pie Gaujas, bet dzīvo Zemgalē pie Putrupes, ir inženieris, bet "Klaidonī" taustiņu pavēlnieks.

Arta komanda
Arta komanda

Zemgalieši spēli iesāk pārliecinoši, sakrīt tā, ka pirmā jautājuma atbildē ir jānosauc kolēģis Zigmars Liepiņš, un, ņemot vērā, ka šī gada oktobris ir Zigmara jubilejas mēnesis, tad komponists saņem sveicienu no visiem un, ja vien nebūtu jāatbild uz Uģa jautājumiem, tad daudziem būtu, ko pastāstīt par sadarbību ar Zigmaru.

Tikpat veiksmīgi ar pirmo jautājumu tiek galā arī kurzemnieki, viņiem atbildē – "The Sound Poets". Komandu šajā spēlē vieno grupa "Rumbas kvartets", un tas nozīmē, ka dalībnieku pamats no  Kuldīgas. Artis kā vienīgais, kas jau reiz spēlējis vipu, iecelts kapteiņa kārtā un arī ir trijnieka līderis – smaidīgs, apveltīts ar labu humoru, kā jau skatuves cilvēkam pienākas.

Artis dzied un spēlē akordeonu, pats saka – vertikālo klavieri. Patīk auto lietas, un ir kaislīgs makšķernieks, pat koncerttūrēs līdzi ir ne tikai akordeons, bet arī makšķere.

Kristers Hartmanis uzreiz piebilst, ka ir bundzinieks, kurš nesit bungas, bet spēlē bungas, šogad godam pabeidzis augstskolu, apguvis audiovizuālo mediju mākslu un tagad stūrē jau ar citu tvērienu, muzicējis kopā ar ļoti daudziem pašmāju mūziķiem. Trešais komandā ir Viesturs Ozols, kurš kvartetā spēlē tubu, bet, ja vajag, spēlē arī trombonu un eifoniju, ko māca Talsu Mūzikas skolas audzēkņiem.

Salīdzinot komandas darbībā pie Uģa Joksta, jāsecina, ka zemgalieši spēlē nopietni, kapteinis Māris ir atturīgs, pats atzīst: "Te man nav galvā cepures kā koncertos, aiz kuras pie vajadzības paslēpties!"

Zināms lūzums iestājas pie jautājuma par 2017. gadā Slavas zālē uzņemtu basketbola spēlētāju no Latvijas.

"Klaidoņa" mūziķi ir pārliecināti, ka tā ir Uļjana Semjonova, tomēr kļūdās, jo šeit pareizā atbilde ir – Valdis Valters.

Par līdzīgām neveiksmēm atbildēs nebēdā kurzemnieki, viņu moto: "Darbam jābūt sirdslietai, un arī te reizēm jādomā ar sirdi, tad spēle aiziet viegli un dabiski!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti