Rīta Panorāma

Latvijas Muzeju biedrība apbalvo izcilākos pērnā gada muzeju projektus. Saruna ar Zani Grīnvaldi

Rīta Panorāma

RSU zinātnieki uzsāk pētījumus Covid-19 seku mazināšanai. Intervija ar Andu Ķīvīti-Urtāni

Muzicēšanu ar kokli tagad var apgūt internetā

Muzicēšanu ar kokli tagad var apgūt internetā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 2 mēnešiem.

Pirms vairākiem gadiem Ansis Jansons sāka pasniegt nodarbības koklētājiem. Viņš bija pārsteigts, uzzinot, ka Latvijā ir ļoti daudz cilvēku, kas vēlas iemācīties spēlēt šo mūzikas instrumentu. Tagad viņš izveidojis “Kokļu mežu” - interneta platformu, ar kuras palīdzību kokles spēlēšanas iemaņas var apgūt cilvēki visā pasaulē.

“''Kokļu mežs'' ir platforma, kur satiekas koklētāji no visām pasaules valstīm, šobrīd galvenokārt no Latvijas. Ir iespējams gan mācīties pie mums studijā klātienē, gan jebkurā vietā neklātienē,” stāstīja Jansons.

Pirms pieciem gadiem viņš sāka pasniegt individuālas nodarbības koklētājiem un secināja, ka interesentu netrūkst. Ansim tolaik bija ļoti liela slodze – daudz individuālo nodarbību, darbs vairākos bērnudārzos.

“Dzīvoju Limbažos. Katru rītu cēlos pusseptiņos, mājās biju vienos, divos, trijos naktī un nākamajā dienā tāpat. Un tā līdz brīdim, kad no pārstrādāšanās nonācu slimnīcā,” atklāja Jansons.

Tajā mirklī vīrietis saprata, ka jāatmet viss liekais, jāpievēršas tikai koklēm un jāveido nopietnāks bizness. Tā radās “Kokļu mežs”. Šobrīd izveidota interneta mācību platforma, kas ļauj ikvienam interesentam iegādāties abonementu un mācīties spēlēt kokli neklātienē. Ir safilmētas nodarbības, kas tiek piedāvātas spēlēt gribētājiem.

Divas reizes nedēļā cilvēkiem nosūta vienkāršus uzdevumus. Viņi tos viņus izpilda un iesniedz savas atsauksmes – cik viegli vai grūti klājās, kas patika un kas nepatika. “Pēc tam mēs zinām ļoti precīzi, ko nosūtīt tālāk. Līdz ar to tās sanāk kā individuālas nodarbības, bet tajā pašā laikā cilvēks var spēlēt, kur viņš vēlas un kad vēlas,” norādīja pasniedzējs.

Pagājušā gada beigās vienlaikus instrumenta spēlēšanas prasmes apguva 400 cilvēki. Nupat uzņēmumā uzsākuši arī ražot salīdzinoši vienkāršas un lētākas mācību kokles, ko piedāvā saviem klientiem.

“Šo koklīti mēs rītdien sūtīsim uz Jaunzēlandi, kur meitene spēlēs,” vienu no veikumiem izrādīja Jansons. Viņam ir mērķis ar šo latviešu mūzikas instrumentu, kas citur nav zināms, iepazīstināt arvien vairāk cilvēku pasaulē. Mācību platforma ļauj to veiksmīgi īstenot – šobrīd kokli mācās spēlēt cilvēki Vācijā, Austrijā, Zviedrijā, pat Japānā un Jaunzēlandē.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti