V.I.P.

"V.I.P." 5. decembris. Otrais pusfināls. Gimenes un draugi

V.I.P.

V.I.P. 5.decembris. Otrais pusfināls. Gimenes un draugi

V.I.P. 28. novembris. Pirmais pusfināls. Ģimenes

Māsas un brāļi «V.I.P.» spēles laukumā jūtas kā savā viesistabā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Adventes laiks raksturīgs ar vēlmi būt kopā ar tuvajiem un mīļajiem, un tradīciju šoreiz vēlas ielāgot arī Latvijas Televīzijas erudīcijas spēle "Veiksme. Intuīcija. Prāts", aicinot uz spēli ģimeņu komandas.

Uzreiz jāteic, ka labprātāk spēlei šobrīd ļaujas draugu, kolēģu trijnieki, retāk – ģimenes. Tālab aicinu ieskatīties šajās trijās spēlēs un, iespējams, pieteikties, lai varam noorganizēt atkal veselu ciklu ar vistuvākajiem cilvēkiem VIP ložā pie Uģa Joksta.

Pirmais pusfināls ar brāļiem un māsām. Apmēram pirms pieciem gadiem "V.I.P." ložā satikās māsas Aniņas ar brāļiem Dobelniekiem, toreiz brāļi finālā netika, tāpēc šogad atkal bija klāt un raidījuma laikā sveicināja māsas Aniņas.

Latvijas Televīzijas erudīcijas spēle "Veiksme. Intuīcija. Prāts"
Latvijas Televīzijas erudīcijas spēle "Veiksme. Intuīcija. Prāts"

Komandas kapteine Marta Pujāte pirms spēles stāsta: "Esam trīs māsas, kas atkal metušas sev izaicinājumu piedalīties  spēlē, īpaši pēc 21. februāra raidījuma noskatīšanās, kad brāļi Dobelnieki un spēles vadītājs sūtīja sveicienus māsām Aniņām.

Tiesa, divas trešdaļas no mums vairs nav Aniņas, bet māsas esam un tādēļ vēlamies kopīgi atkal izspēlēt 10 spēles jautājumus. Cerams, ka divas reizes pa 10…"

Māsām ir, no kā izvēlēties, tāpēc Aletas Betijas Aniņas vietā spēlē Linda Šmaukstele. Ģimenē ir piecas māsas un trīs brāļi, te gribas piebilst: visi vienu vecāku bērni, kuri pārsvarā dzīvo Kurzemē vai Rīgā.

"Esam māsas, kas apvienojušās komandā, lai pavadītu lielisku pirmdienas vakaru, atrastu atbildes prāta kambaros uz 10 jautājumiem, ko sagatavojusi profesionālā "V.I.P." komanda." Savu izvēli pamato Marta un Laura Cīpola, kas arī spēlē jau otro reizi. "Erudīcijā neesam profesionāles, bet patīk izaicināt sevi un likt lietā dzīves laikā iegūtās zināšanas. Spēlējam, lai krātu pieredzi un jaunas emocijas," skaidroja Marta un Laura. "Bailes ir jāliek malā, jāuzdrīkstas un jādara. Jo labāk ir nožēlot to, ko izdarīji, nekā to, ko nekad neizmēģināji."

Piezīme par bailēm nav nejauša, jo jaunākā no studijā esošā trijnieka – Linda Šmaukstele –, strādājot par pasniedzēju medicīnas koledžā, vasarā piedzīvojusi pamatīgu lampu drudzi publiskās runas laikā, jo Covid-19 epopeja ir atstājusi zināmu ietekmi uz socializēšanos. Tādēļ, māsu pierunāta, nāk uz televīziju, lai pārbaudītu sevi un neļautos panikai.

Latvijas Televīzijas erudīcijas spēle "Veiksme. Intuīcija. Prāts"
Latvijas Televīzijas erudīcijas spēle "Veiksme. Intuīcija. Prāts"

Māsām pretī stājas brāļi Mikus Dāvis Liepiņš un Māris Čevers, pieaicinot kopīgu draugu un Mikus kolēģi Kārli Krastiņu. "V.I.P." skatītājs šo trijnieku ir redzējis un, iespējams, atceras, jo jaunieši spēlēja pirms gada.

"Savu komandu patiesībā izveidojām diezgan nejauši – kopīgi spēlējot basketbolu, radās ideja par dalību "V.I.P.", un pēc nelielas apspriedes nolēmām pieteikties spēlei," stāsta kapteinis Mikus Dāvis.

Mikus un Kārlis jau kopš skolas laikiem savas zināšanas apliecinājuši dažādās mācību olimpiādēs un savā starpā iepazinās "Jauno ģeogrāfu skolas" nodarbībās. Visi komandas dalībnieki piedalījušies dažādās individuālās vai komandu erudīcijas spēlēs un brīvajā laikā labprāt spēlē dažādas prāta spēles.

Būdams Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolnieks, Mikus Dāvis Liepiņš trīs sezonas spēlēja LTV erudīcijas spēli skolēniem "Gudrs, vēl gudrāks" un ar ļoti labiem panākumiem. Tagad kopā ar komandas biedru Kārli abi ir šīs skolas pedagogi. Mikus Dāvis ir fizikas un ģeogrāfijas skolotājs, Kārlis – ķīmijas un ģeogrāfijas skolotājs.

"Tik patīkami, ka jauni cilvēki izvēlas pedagoga profesiju," pirms spēles atzīst Uģis Joksts. "Tā manā izpratnē ir viena no lielajām patiesībām, ka Latvijai ir nākotne, ja ir, kas vēlas ieguldīties valsts izglītībā, zinātnē, ieinteresēt jauniešus un vēl atgriezties savā skolā jau jaunā statusā – tas ir lieliski! Pat zinot, ka dzīves plāni mainās, šobrīd esmu bezgala priecīgs, ka mans dēls šajā savā dzīves posmā arī piemin, ka varētu mācīties pedagoģiju. Kas zina…"

Kāpēc nāk spēlēt atkārtoti? Mikus Domā domā: "Iepriekšējo reizi spēlējot pietrūka azarta, neieklausījos komandas biedros, nenostrādāja intuīcija, tāpēc ir jāmēģina vēlreiz, jau ar esošo pieredzi!"

"Mums it kā ģimene liela, būtu, no kā izvēlēties, bet abas ar Lauru visus savus "resursus" uzrunājām, dažādas atrunas uzklausījām, līdz vienkārši Lindai nebija izvēles!" stāsta Marta.

Meitenes ķiķina un smejas, spēle viņām ļaujas kā rotaļa, nepārdzīvo par kļūdām, priecājas par jautājumiem, kas tiek piespēlēti kā no pašu dzīves.

Piemēram, jāatpazīst Ventspils Livonijas ordeņa pils, izrādās, tur ģimene svinējusi vecākās māsas kāzas, par gada dzīvnieciņu Latvijā – zebieksti – vēl vakar visas runājušas.

Dzirksteļojošs un patiess prieks izskan par katru pareizu atbildi, šķiet, ka studijā nav ne gaismu, ne kameru: tā Aniņu ģimenes viesistaba.

Brāļiem Mikum Dāvim un Mārim ar draugu Kārli, šķiet, pakausī elpo iepriekšējā nesaprašanās ar intuīciju, tāpēc atbildes pārbauda ar papildiespējām, pat ja to versijas uzreiz ir pareizas. Tā notiek gan jautājumā par vecāko Rīgas tiltu, gan Valsts prezidenta kancelejas gatavotajā jautājumā par prezidentu dzimtām, kuras saradojušās, bērniem apprecoties.

Māsas un brāļi noslēdza novembra ciklu, kurā spēles ceturto jautājumu uzdeva prezidenta kanceleja, atzīmējot institūcijas simtgadi. Visi dalībnieki saņem no Egila Levita ļoti amizantu un jauku dāvanu – krūzīti!

Spēle rit līdzīgi, šķiet, viss izšķiras jautājumā, kurā Uģis lūdz nosaukt kādu 19. gadsimta dabaszinātniskajā literatūrā aprakstītu rijīgu, smakojošu plēsēju ar atbaidošu, kliedzošu balsi. Māris pierunā brāli nosaukt kaķi, pēc pareizās atbildes uzzināšanas viņš smagi nosaka: "Kā es tagad varēšu savam kaķim acīs paskatīties!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti