Panorāma

Latvija prasīs Krievijai apliecināt pārdotās elektrības izcelsmi

Panorāma

Panorāma

«Lielā Ludzas zivs» pulcē makšķerēšanas entuziastus

«Lielā Ludzas zivs» pulcē makšķerēšanas entuziastus

Jau vairāk nekā desmit gadus entuziasti pulcējas makšķerēšanas sacensībās “Lielā Ludzas zivs”. Parasti makšķerniekiem izdodas izvilkt vairākus kilogramus smagus brekšus, zandartus vai līdakas.

Oktobra beigas un novembra sākums ir vispateicīgākais laiks, kad var piepildīties katra makšķernieka sapnis par savu lielo zivi. Kaut arī šoruden šo ieceri ierobežo valstī ieviestie piesardzības pasākumi, uz Ludzas ezeru sabraukuši vairāki desmiti zvejnieku, lai piecu stundu garumā cītīgi gaidītu, kad tiks pavilkts zem ūdens viņu spininga pludiņš.

“Tas jau vēsturiski. Kā sākām Lielajā Ludzas ezerā organizēt rudenī makšķerēšanu, tā i turpinās arī tagad. Šodien mēs pārsvarā visi spiningojam uz velcīti, varam arī stāvēt uz vietas, ķert no vietas. Ciblas novads katru gadu ielaiž arī zivju mazuļus šai ezerā. Tā ka pateicība viņiem. Vides inspektori arī skatās, lai maluzvejnieku nebūtu, lai arī tīkli nebūtu likti,” stāsta pasākuma organizators Aleksandrs Narnickis.

Par nozvejoto līdaku priecājas Artemijs, kas Lielajā Ludzas ezera makšķerē kopš sešu gadu vecuma. Viņš jau sen ir novērojis, ka lomi sarūk.

Ezeru novadā ir daudz, bet šajā katrs vēlas nozvejot tieši zandartu. Pagājušajā nedēļā Artemijam uzķērās 7 kilogramus smags loms, savukārt draugam Ivaram vairāk nekā 8 kilogramu svarā.

Tīra un aizsargāta vide ir garants lieliskiem lomiem.

Savukārt pasākumā par savu vēl tikai pirmo zivi vislielākais prieks ir arī Irinai Bulei: “Tas ir neaizmirstami! Tik daudz adrenalīna, tik emociju. Domājām, ka vispār paliksim bez loma, jo šogad ļoti maz zivju. Protams, paveicās. Esmu pirmo reizi. Noķērām līdaku – 2,2 kilogrami.”

“Lielā Ludzas zivs 2020” šogad nelutina ar līdakām, brekšiem vai zandartiem pāri par 8 kg kā iepriekšējos gados. Tomēr ezers katru gadu vilina šurp jaunus makšķerniekus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt