Rīta Panorāma

Zemestrīcē Indonēzijas Javas salā vismaz 162 upuri

Rīta Panorāma

Budapeštā atvadās no leģendārajiem "Ikarusiem"

Aicina adīt zeķes ukraiņu karavīriem

Kundziņsalā ada zeķes gan karavīriem, gan maziem bērniņiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts iesaistīties zeķu adīšanā Ukrainas karavīriem. Visās Latvijas Pasta nodaļās līdz gada beigām iespējams bez maksas nododot savus adījumus, kas tālāk tiks nosūtīti akcijas organizatoriem un pēc tam dosies uz Ukrainu. To, kādas zeķes tiks sūtītas uz Ukrainu, Latvijas Televīzijas raidījums "Rīta Panorāma" uzzināja, viesojoties Kundziņsalā pie dāmām, kas iesaistījušās zeķu adīšanas akcijā.

Bijušajā Kundziņsalas skolā valda rosība. Te regulāri pulcējas cilvēki, kuri vai nu ada uz vietas, vai atnes no mājām pašu saadītās zeķes, kas tālāk tiek sūtītas ukraiņu karavīriem.

"Jau 6. martā mēs šeit saiņojām," pastāstīja "Tautas palīdzības fonds" valdes priekšsēdētāja Dzintra Ziemele. "Tad gandrīz 500 zeķītes bija."

Zeķu adīšanai ātri vien pieslēgusies Maija Locāne, kura kopš februāra beigām noadījusi aptuveni 50 zeķu pārus.

"Man ļoti patīk adīt un gribas saadīto kaut kā lietderīgi realizēt," skaidroja adītāja Maija Locāne. "Kara sākumā es civiliedzīvotājiem ļoti daudz zeķes nosūtīju. Tā kā šis ir otrais aukstā laika periods, mēs ar kolēģi nolēmām adīt karavīriem. Mums ir iespēja atdot cilvēkiem zeķes, kuri brauc uz fronti."

Zeķu dizainu izvēlas pašas adītājas. Visvieglāk esot uzadīt pirmo zeķi. Pēc tam ir grūtāk, jo nākas atkārtoties.

Arī Džemmai Mājeniecei mājās dzijas netrūkst. Brīvajā laikā viņa ar lielāko prieku ada zeķes un ne tikai karavīriem.

"Es jau kādus trīs četrus gadus nodarbojos ar labdarību Dzemdību namam," stāstīja adītāja Džemma Mājeniece. "Maziem, maziem bērniņiem šādas zeķītes [adu].

Man bija sakrājušies 12–13 pāri. Atnesu arī tās, jo Ukrainā taču arī ir dzemdību nami un mazi bērniņi."

Šobrīd dāmas uzsākušas adīt kādas pavisam īpašas zeķes, proti, krietni lielākas un ar podziņām.

"Šeit pa vienai top," skaidroja palīdzības fonda priekšsēdētāja Ziemele. "Ievainotajiem karavīriem, ko likt uz biezā apsēja, uz ģipša virsū, jo parasti pirkstiņi ļoti salst."

Izrādās, zeķu adīšana nav tikai dāmu hobijs.

"Viens kungs bija. Tālbraucējs šoferis, kurš atsūtīja. Bet viņš teica, ka to slepus darot brīvajā laikā," atklāja Ziemele.

"Tradicionāli adīšana ir bijusi vīriešu nodarbe. Sievietes kaut kādā brīdī to ir pārņēmušas."

Paralēli zeķu adīšanai Kundziņsalā ukraiņu bēgļiem tiek organizētas latviešu valodas nodarbības.

"Ir iespējams sestdienā atnākt visai ģimenei, un nevis vienkārši sēdēt pie galda un tāfeles mācīties, bet mācīties latviešu valodu, kaut ko praktiski darot," norādīja Kundziņsalas Mākslu, tehnoloģiju un izglītības centra vadītājs Arnolds Ziemelis. "Tā kā mums skolā ir gan stikla darbnīcas, gan koks, gan metāls, gan tekstils, tad ir iespēja izvēlēties darbību atbilstoši savām interesēm, un tad mēs mierīgā garā mācāmies latviešu valodu."

Zeķu adīšanā Ukrainas karavīriem tiek aicināts iesaistīties ikviens. Visās Latvijas Pasta nodaļās līdz gada beigām iespējams bez maksas nodot savus adījumus, kuri tālāk tiks nosūtīti akcijas organizatoriem, kas tos nogādās Ukrainā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti