Dienas ziņas

Zināms gada dzīvnieks, putns un augs

Dienas ziņas

Virszemes TV skatītājiem būs jāpārskaņo kanāli

Mainās makšķerēšanas noteikumi Ventā

Kuldīgas novadā mainās makšķerēšanas noteikumi Ventā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Viens no Kuldīgas novadā esošajiem Ventas posmiem atrodas Eiropas nozīmes aizsargājamā dabas teritorijā, tāpēc tajā noteikta licencētā makšķerēšana. Pērnā gada nogalē spēku zaudēja iepriekšējie noteikumi, un pašlaik tiek izstrādāti jauni. Makšķerniekiem tas nozīmē vairākas pārmaiņas, kas šai pārejas periodā jāievēro. 

Makšķerniekiem jau bija ierasts, ka makšķerēšanai Ventā posmā no Kuldīgas vecā ķieģeļu tilta līdz Abavas ietekai Ventā nepieciešamas licences. Šobrīd gan situācija uz laiku ir mainījusies, jo spēkā vairs nav līdzšinējie Kuldīgas novada pašvaldības saistošie noteikumi par licencēto makšķerēšanu. Līdz jaunu izstrādei spēkā ir vispārējā kārtība, kādu nosaka Ministru kabinets. Pārejas periodā licences netiks izsniegtas, bet zivju tīkotājiem nepieciešama makšķernieka gada karte.

"Spiningošana atļauta pašlaik. Ar izņēmumu, ka lomā nedrīkst paturēt lašus un taimiņus, kas bija pie licencētās makšķerēšanas tiesībām.

Un vimbu skaits. Ja licencētajā makšķerēšanā tās bija septiņas, tad tagad tās ir piecas," pastāstīja Valsts vides dienesta Kurzemes reģionālās vides pārvaldes Zvejas kontroles daļas galvenais inspektors Jānis Sprugevics.

Vēl viena no izmaiņām izlasāma pie upes izvietotās informatīvās zīmēs – makšķerēt nedrīkst 200 metru virs un 500 metrus zem Ventas rumbas.

Guntis Kārkliņš ir kaislīgs makšķernieks. Viņš atzīst, ka posms, kuru ietekmē aizliegums tikt pie zivīm, ir kādi 200 metri, jo ap rumbu tāpat makšķerēt bija liegts. Tomēr šie metri ķieģeļu tilta pakājē bijusi īpaši iecienīta vieta.

"Vairākas labas vietas paliek neizmantotas. Kaut gan vietu jau pietiek Ventā, kur makšķerēt. Zivis ir Ventā, vimbu ir ļoti daudz, tas jau parādījās decembrī, ka ļoti veiksmīgi varēja noķert vimbas. Vimbu bums, vimbu pavasara trakums, kā visi saka, ka visi grib braukt uz šejieni makšķerēt vimbas, sākas martā. Tad ap to laiku būs licences," stāstīja Kārkliņš.

To, vai makšķernieki ievēro noteikumus arī pārejas periodā, uzraudzīs vides dienesta darbinieki un pašvaldības policija.

"Mēs necentīsimies sodīt, kas ies jau ierasto taciņu. Nāksim, brīdināsim, ja atkārtoti nesaprot, tad tas ir cits jautājums,"

sacīja Kuldīgas novada pašvaldības policijas priekšnieks Kaspars Šabāns.

Jauno saistošo noteikumu projekts paredz izmaiņas arī licenču izsniegšanas kārtībā, licences cenā un loma uzskaites sistēmā. 

"Šobrīd esam jau no "Bior" saņēmuši nosacījumus jaunajam nolikumam, kas būs uz pieciem gadiem. Šobrīd vēl tiek saskaņots ar institūcijām, Zemkopības ministriju, Valsts vides dienestu, Dabas aizsardzības pārvaldi; pieņemsim lēmumu domes sēdē, vēl Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā," skaidroja Kuldīgas novada pašvaldības vides speciāliste Dace Jansone.

Jaunie saistošie noteikumi par licencēto makšķerēšanu Ventā Kuldīgas novada teritorijā spēkā varētu stāties februārī vai martā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti