Jaunieši no Vācijas apceļo pasauli un Latvijā mācās darināt indiāņu flautas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Apceļot pasauli ar stopiem un piedzīvot dabas daudzveidību, kamēr vien tas vēl ir iespējams – ar šādu aicinājumu Latvijā ieradušies divi jaunieši no Vācijas Fēlikss Nanuts (23 gadi) un Džeina Eilerte (21 gads) Izmantojot platformu "Work away" brīvprātīgajiem, viņi sākotnēji nonākuši Smiltenes pusē, kur iepazinušies ar permakultūras dzīves veidu un idejām, pēc tam devušies uz Kurzemi, kur Godiņu piedzīvojumu platformā Āra Godiņa izveidotājā darbnīcā jaunieši mācās paši savi rokām darināt indiāņu flautas. 

Jaunieši no Vācijas apceļo pasauli un Latvijā mācās darināt indiāņu flautas
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Ir pavēsa un lietaina diena, tāpēc sarunājamies nelielajā, bet viesmīlīgajā Godiņu piedzīvojumu platformas namiņā. Saimnieks Āris Godiņš spēlē flautu.

Pēc brīža ienāk arī Fēlikss, viņš sirsnīgi smaida, turklāt ar kailām pēdām tikko izbridies pa mitro zāli. Pēc mirkļa pievienojas arī Džeina, kurai patīk fiksēt ceļojumu un ar piedzīvoto dalīties sociālajos tīklos "Instagram" kontā "in.docs.um.die.welt". Jautāju par viņu ceļojumu un to, kāpēc nav izvēlējušies šobrīd studēt vai veidot karjeru, bet gan apceļot pasauli.

„Es gribēju studēt, bet koronavīruss izjauca plānus. Draugs man jautāja, ko es gribu savā dzīvē darīt. Es apdomāju un sacīju, ka vēlos ceļot. Jā, tas būs, ko es darīšu, ceļošu. Kad mēs iepazināmies, mēs izplānojām ceļojuma plānu, iemīlējāmies, un tagad esam kopā un apceļojam pasauli," stāsta Džeina.

"Esam pazīstami pusotru gadu. Kopā mēs esam jau aptuveni 11 mēnešus,” papildina Fēlikss.

Abi jaunieši izmanto brīvprātīgā darba platformu "Work away" un tā izvēlas vietas, kur nokļūt. Viņi jau pabijuši Skandināvijas valstīs, Igaunijā un tagad arī Latvijā, vēlāk dosies atpakaļ uz Vāciju un tad turpinās ceļot uz Turciju un Āzijas valstīm. Jaunieši vēlas redzēt pasaules dabu, kamēr tā ir daudzveidīga un nav gājusi bojā. Džeina pieļauj iespēju, ka tik strauji nenotiks dabas iznīkšana, kā to prognozē dažādas vides organizācijas, taču signāli neiepriecina, stāsta Fēlikss un Džeina.

"Vācijā ir kāds pulkstenis, kas skaita atpakaļ laiku un rāda, cik CO2 ir atmosfērā. Kad es izlēmu ceļot, pulkstenis rādīja, ka palikuši septiņi gadi līdz neatgriezeniskam lūzumam. Pirms viss nav palicis pavisam slikti, izlēmu apceļot pasauli. Viens gads paiet gatavojoties, piecos ceļojot un viens gads, lai atgrieztos atpakaļ,” skaidro Fēlikss.

„Koraļļu rifi paliek balti, pasaulē izdeg meži. Mēs gribam ceļot šajos gados, redzēt šīs vietas, kamēr tās nav iznīcinātas un gājušas bojā, tāpēc esmu izvēlējušies ceļot tuvāko gadus," saka Džeina.

Džeinai somā ceļojuma laikā līdzi paņemta arī pavisam maza kalimba, ko var uzspēlēt jebkurā vietā.

Interese par mūzikas instrumentiem viņus aizvedusi līdz Godiņu piedzīvojumu platformai, kur jaunieši Āra flautu darbnīcā, kas tapusi pavisam nesen un ļauj ikvienam piedzīvot iespēju izveidot pašam savu instrumentu, darina indiāņu flautas. Džeina veido flautu no ābeles zara, ko nemaz tik viegli neesot izvirpot, viņa labprāt iededzina kokā dažādus rakstus.

Āris Godiņš flautu spēli un paša instrumentu darināšanu apguvis pašmācības ceļā. Viņš atklāj, ka reizēm attālināti sazinās ar meistariem ASV. Šajās dienās Āris dalās ar savām zināšanām.

„Man ir viegli strādāt ar jaunekli, jo spēju asociēt sevi ar viņu šajā vecumā. Redzu, ka es spēju ne tikai mācīt, kā izveidot instrumentu, bet es redzu emocionālās lietas, piemēram – nevar būt pacietīgs ar smalkākām lietām. Jauniešu uzskats, pieļauju domu, ka interneta un ierīču ietekmē, ka viss uzreiz strauji ir gatavs, bet dzīvē tā nav. Man ir prieks, ka pats to neesmu darījis no bērna kājas, bet esmu uzsācis to nesen, cilvēkiem ir daudz pieņemamāk apzināties, ka, ja tev neizdosies ar pirmo reizi, tas nenozīmē, ka tev nekad neizdosies,” stāsta Āris.

Tā varētu sacīt arī par jauniešu pasaules apceļošanu, kur nākas piedzīvot dažādas situācijas, Āris Godiņš pieļauj, ka šiem jauniešiem ceļojums un piedzīvotais ļaus uz pasauli lūkoties citādi.

„Ir cerība, ka tas padziļinās cilvēkus, un es apzinos, jā, ka mēs esam diezgan sagrāvuši ekosistēmu šajā pasaulē. Ir prieks, ka jauni cilvēki ir par to noraizējušies. Es nezinu, bet varbūt šie jaunieši būs tie, kuri iesaistīsies, lai glābtu šo pasauli,” saka Āris.

No Latvijas jaunieši savā pasaules ceļojumā tālāk paņems arī indiāņu flautas. Džeinai ir īpaša dienasgrāmata, kur viņa gan pieraksta savas sajūtas, gan starp lapām ielikusi Latvijā ievākto herbāriju, arī pa kādai zaķskābenes lapiņai, kas ceļos tālāk pa pasauli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti