Dienas ziņas

ASV uz Eiropu sūtīs papildu karaspēku

Dienas ziņas

Dienas ziņas

No vaļasprieka kļūst par biznesu

Irīnai Grīnai Lielbritānijā rokdarbi no vaļasprieka kļuvuši par biznesu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

„Latviete izdomās pati, kā uzadīt, bet anglietei vajag precīzu instrukciju,” – tā secina Irīna Grīna, kurai rokdarbi Lielbritānijā no hobija kļuvuši par biznesu – jāvada tamborēšanas kursi un jāuztur tiešsaistes veikaliņš. Līdz ar pandēmijas sākumu Lielbritānijā rokdarbi atguvuši popularitāti – piespiedu kārtā sēžot mājās, ne viens vien meklē savu hobiju.

Nelielā, bet gaišā mājas piebūve ir Irīnas pasaule, kur garlaikota kaķa uzraudzībā top dažādi rokdarbi, pamācības un fotogrāfijas interneta veikaliņam. 

Irīnai rokdarbi ir tuvi kopš bērnības, un, pirms sešiem gadiem pārceļoties uz Angliju, sākumā skaistās kleitas tika tamborētas pašai sev.  

"Sieviete pienāca pie manis un prasīja, kur es ņēmu šo kleitu. Es pasaku, nu, es pati tamborēju. Un viņa man teica, ka viņa visu mūžu ļoti gribējusi iemācīties tamborēt. Un es saku: nu labi, es varu iemācīt! Nav nekādu problēmu. Viņa bija tik priecīga, un labi, labi, kad mēs varam sākt? Pēc nedēļas jau sākām mācības, un viņa saka – tev ir talants, tev vajag mācīt arī citus cilvēkus, man ir ļoti daudz draudzeņu, kuras arī gribētu iemācīties! Un tā mēs salasījām grupiņu, un sākām tikties katru pirmdienu," stāsta rokdarbniece.

Savu interneta veikaliņu vietnē "Etsy" Irīna atvēra, pateicoties kādai kursu apmeklētājai, taču pārdošana sākumā ne visai veicās.

"Viņa saka – tev noteikti vajag atvērt savu "Etsy" veikaliņu! Davai, es tev palīdzēšu. Nu ko, es atvēru. Ieliku tur kaut ko tirgoties, neviens neskatās, neviens neko nepērk. Nu, labi, nu, kā ir, tā ir! Lai tur stāv! Un tā tas veikaliņš arī tur stāvēja divus gadus,"  turpina Irīna. 

Bet jaunajā darbavietā – iepakojuma dizaina studijā – pieredzējušās kolēģes nāca palīgā ar padomiem, un pandēmijas laikā sāka veikties ļoti labi.

"Kā parasti, cilvēki tur skatās – pirmā, otrā, trešā lapa. Un viss, labi, es izvēlējos, man pietiek. Un neviens tur neskatīs 100 kaut kādā lapā, kas tur ir. Man pastāstīja, kā pareizi uztaisīt aprakstu tajā "Etsy" veikalā, ka ir ļoti svarīgi arī pareizos atslēgvārdus atrast, lai aprakstītu savu produkciju, lai cilvēki varētu tevi ātri atrast," skaidro Irīna.

Internetā pērk ne tikai tamborētos groziņus, bet arī Latvijā ražoto kokvilnas dziju un citas lietas, ko nosūtīt pircējiem palīdz jaunākais dēls Artūrs, kurš tad, kad izaugs, pārcelsies uz Latviju.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti