Dienas ziņas

Ap 1000 topošo speciālistu saņem RTU diplomu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rundāles pilī «Vasaras gadatirgus»

Interesenti pulcējas «Vasaras gadatirgū» Rundāles pilī

Viens no gada gaidītākajiem un nozīmīgākajiem kultūras notikumiem Rundālē ir pils Franču dārzā rīkotais "Vasaras gadatirgus". Tajā sastopami tirgotāji, amatnieki un mājražotāji no visas Latvijas. Šogad lielākā apmeklētāju interese bija par stādiem – gan skaistumam, gan pārtikas audzēšanai.

Plašais Rundāles pils Franču dārzs sestdien, 17. jūlijā, rotājas īpaši košās krāsās. Arī smaržu kokteilis ir spēcīgs un bagāts – lilijas, rozes, piparmētras un vēl citi labumi, ko pašu zemnieki piedāvā iegādāties "Vasaras gadatirgū".

"Vasaras gadatirgus" apmeklētāji.

Lai gan arī šajā sestdienā ārā bija liels karstums, tirgotāji par apmeklētāju trūkumu nesūdzējās. Daudzi sabrauca arī no tālākām Latvijas vietām, lai iegādātos savam dārzam skaistākos stādus.

"Mēs veidojam mājās tādu rožu galeriju un mums bija mērķis tādu retāku šķirni iegādāties, un te tādu brīnumu nopirkām," pastāstīja Rimants.

Un brauciens pēc garās rozes tika rūpīgi ieplānots. "Esam dzirdējuši jau sen, pagājušajā gadā ar Covid-19 pandēmiju viss nobruka, bet šogad mēs tam gatavojāmies četras nedēļas jau. Plānojām, mana sieva strādā maiņās, viņa speciāli izmainījās, lai tiekam uz šo pasākumu," viņš klāstīja.

Vitauts un Līga Karlsoni tirgoties atbraukuši no Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagasta. Viņi atzina, ka pasākums norit labi. Lai gan ir karsts, apmeklētāji nāk. Visvairāk cilvēkus interesējot lilijas.

"Vasaras gadatirgus" apmeklētāji.

"Šogad daudzas pārziedēja. Tā kā varēja būt lielāka izvēle, bet karstums dara savu un puķītes arī šogad izzied ātrāk," viņi pastāstīja.

Ne tikai stādiņi

Bez skaistām puķēm tur pārdeva arī gardumus vēderam.

"Jā, bija ko izvēlēties. Nopirku pārsvarā dažādus piparus un asās mērcītes. Stādīšanai un ēšanai visas vasaras garumā. Pārvācos uz šo pusi, tāpēc sanāk pa ceļam iegriezties," pastāstīja apmeklētāja Madara.

Arī izbraukuma punkts vakcinācijai pret Covid-19.

Savukārt rīdziniece Rita norādīja: "Mēs nopirkām šos te pušķīšus, viņi sakalst uz ziemu. Skaisti stāv vāzītē. Tad mēs sapirkām medus burciņu, rekur, skaisti. Un saldumi gariem vakariem bērniem."

Tirgotāji mērojuši vēl nedaudz garāku ceļu. Piemēram, "Krustakroga" dārzniecība uz Rundāli braukusi no Neretas.

Šogad "Vasaras gadatirgū varēja iegādāties arī dažādus mājražotāju gardumus, amatnieku darinājumus, bet, kā novēroja Latvijas Televīzija, vislielākā interese bija par puķēm un citiem stādiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti