V.I.P.

«V.I.P.» 16.janvāris. Fināls

V.I.P.

V.I.P. 16.janvāris. Fināls

V.I.P. 9.janvāris. Otrais pusfināls

«Gaišā puse» un «Tumšā puse», un spēles ar tamburīnu – V.I.P. ložā «Radio SWH» dīdžeji

Darba kolektīvs LTV erudīcijas spēlē "Veiksme. Intuīcija. Prāts." (V.I.P.) vairs nav retums – sapratuši, ka tā var saliedēt kolektīvu, paskatīties cits citam acīs raidījuma ieraksta apstākļos, notestēt stresa izturību –, nāk un nāk uz attīstību virzīti kolēģi.

Nu ir laiks radio ļaužu otrajam pusfinālam, kurā piedalās šī gada maija mēneša jubilārs – trīsdesmitgadnieks "Radio SWH". Šis medijs gan īpašus komentārus neprasa, tas katram savs, ir veidojis savos klausītājos apjausmu, ko un kad no tā sagaidīt, cik nopietni, nenopietni attiecīgās stundās to uztvert.  

Pie VIP vadītāja Uģa Joksta šoreiz viesojas divas "Radio SWH" komandas – "Gaišā puse", kas ir dāmu trio ar Inesi Vaikuli kapteines lomā, un "Tumšā puse" – kungu trijnieks, kuru vada Ainārs Rutkēvičs. Ainārs ir erudīts, to jau VIPā apliecinājis vairākkārt, spēlējis neatkarīgi no darba kolēģiem un bijis komandā, kas jau tikusi pie naudas balvas.

Vaicāti, kā veidojuši savas komandas, nekavējoties atsaucas Sanda Dejus: "Mēs paši gudrākie "Radio SWH!" Kaspars Breidaks viņu pielabo: "Varbūt to pēc ieraksta vajadzētu teikt, kad tas rezultāts būs zināms".

Komandu nosaukumi abiem "Radio SWH" sastāviem nav nejauši – 2023.gada martā 50. gadadienu atzīmēs viens no pasaules dižākajiem mūzikas albumiem "Pink Floyd" "The Dark Side of the Moon", tam par godu arī Tumšā un Gaišā puse, lai ir, kur tiekties, sagaidot pašu 30 gadus.

Dāmu komandas kapteine Inese Vaikule LTV skatītājiem ļoti labi zināma, pirms 13 gadiem iesākusi savu televīzijas karjeru, vadījusi LTV rīta programmu, bijusi arī laika ziņu stāstītāja, bet jau deviņus gadus redzama raidījumā "4. studija", bijusi TV notikumu vadītāja arī kopā ar Uģi Jokstu un paralēli tam desmit gadus viņa darbojas "Radio SWH" Ziņu dienestā. 

Sanda Dejus ir "Radio SWH" rīta programmas "Tik Tik Tik" vadītāja, TV dīva, mamma, lauku darbu zinātāja un pratēja. Sanda domā ārpus kastes, bet nedomā, ka tāpēc vienmēr jāizmet sevi no komforta zonas. Ir cīnītāja, radoša un atraktīva. Šajā spēlē Sanda izceļas ar pašaizliedzīgu cīņu par Japānas tehnoloģisko varēšanu un iespēju aizstāvēšanu. Komandai jānosauc tālākā zeme, kur 20. gadsimta 30. gados bija uztvertas Rīgas Radiofona pārraides. Kamēr Inese domā, ka tā varētu būt Portugāle, Sanda cīnās par Japānu: "Iedomājies, ir tikai jāuztver… japāņi tak to ne tikai ar radio, viņi to ar ķemmi un dakšiņu varēja izdarīt, nu es zinu!" 

Trešā dāmu komandā ir Beāte Bērziņa (Beta Beidz) "Radio SWH" raidījuma "Beta Beidz nedēļu" vadītāja, sociālo tīklu satura veidotāja. Viņas darbs ir filmēties un lasīt scenārijus, intervēt vai izteikt viedokļus, to pērn redzējām arī LTV šovā "Ko tu proti Latvija?". Atrodoties kameras priekšā, neizpaliek bieža apģērbu nomaiņa, bet šo savu tēla veidošanu viņa praktizē, nodarot dabai pēc iespējas mazāk pāri – tāda ir Betas dzīves devīze.

"Tumsā puse" ir tumša, lai varētu realizēties, dāmu apspīdēti, tā viņi saka, un Fredis piebilst: "Jā, nu Sanda ētera krēslu vienmēr man ir iesildījusi, es arī zinu, ja kavēšu, viņa būs ēterā, kamēr būšu pārvarējis ziemas kupenas un sastrēgumus, tas ir tik patīkami!"

"Mēs strādājam ar leģendu – Fredi", komplimentē Sanda. "Viņš "Radio SWH" ir no pirmās dienās!" "No otrās!" precizē Fredis, "pirmajā bija Ainars Mielavs!"

Kungu komandas kapteinis ir Ainārs Rutkēvičs – "Radio SWH" ziņu balss kopš 1993. gada. Brīvajā laikā aizrauj sports, grāmatas, labi seriāli un tautas dejas.

"Man patīk erudīcijas spēles, tas ir aizraujoši gan prātam, gan emocijām, jā, galvenais spēlējot – vēlme gūt labas emocijas," stāsta Ainārs.

Uģis jautā, vai ziņas lasot ar var dabūt labas emocijas .

"Jā, ja ir tādi kolēģi kā Kaspars un Andris, piemēram, mums mēdz būt ētera spēle. Kaspars man liek katrā ziņā iedabūt kādu vārdu, reiz tas bija "tamburīns"… Tu lasi kādu nopietnu ziņu par plūdiem vai kādu vizīti, un tev ir jāvar sakarīgi pateikt "tamburīns"! Un, kad tu to izdari un izdari ar jēgu, ir tāds kaifs! Nu tā mēs kādreiz atļaujamies, ziņu klausītāji to ir pamanījuši," atklāj Ainārs.

Kaspars Breidaks ir "Radio SWH" DJ, improvizācijas teātra aktieris, pasākumu vadītājs. Dzīvs piemērs, kā no "Piektdienas Boles" iespējams aizrunāties līdz "Radio SWH" rīta programmas vadīšanai. Uzskata, ka vīrietim jādara tas, kas padodas vislabāk, un viņš domā, ka nav cilvēks orķestris, kā, piemēram, Andris Freidenfelds ļoti labā nozīmē. Fredis arī ir "Radio SWH" DJ jau kopš 1993. gada, grupas "Labvēlīgais tips" dalībnieks kopš 1992. gada. Papildus darbiem un nedarbiem "Radio SWH" viļņos reizi pa reizei Andrim  patīk nostāties otrpus kamerai un būt par režisoru kādam muzikālam ekranizējumam vai par raidījumu vadītāju LTV un arī gadumijas šovu saturu lielo noteicēju.

Neskatoties uz visiem šiem jokiem un vēlmi 40 minūšu garo VIP pasākumu baudīt, spēle ir varen azartiska un labām atbildēm piepildīta.

Dāmas jūsmo, ka nevilcinoties atpazinušas Muminu tēlu autori, Inese atceras ziņu, kurā lasījusi par Signi Zeikarti, – Kostarikas Pirmo lēdiju un nu tas noder spēlē. Kungu "saldais ēdiens" ir saruna par dziesmu festivālu "Dziesma manai paaudzei", ko reiz vadīja Fredis, un smadzeņu mežģis, tiekot līdz filmas "Agrā rūsa" nosaukumam.

Komplimentējot, mētājot draudzīgas piezīmes, apliecinot koleģialitāti, viņi tiek līdz spēles izskaņai ar apziņu, ka uzvar abu komandu spēks, lai arī uz finālu aizceļo tikai viens trijnieks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti