Floriste mudina uzburt savu ziemas stāstu, veidojot rotājumus pašu rokām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ziemassvētku rotājumi un adventes vainagu veidošana var kļūt par ziemas stāstu, atliek savākt dabas materiālus un ļauties radošumam, spriež pieredzējusi floriste un studijas „Liepzars” ilggadējā vadītāja Vaira Kārkliņa. Dabas materiālu izmantošanai vienmēr bijusi būtiska nozīme, kaut gan joprojām cilvēki dekoriem izmanto arī veikalos nopērkamas lietas, kas ir mākslīgi veidotas.

Floriste Liepājā mudina uzburt savu ziemas stāstu, veidojot rotājumus pašu rokām
00:00 / 04:44
Lejuplādēt
Vaira Kārkliņa savu studiju Liepājā, kur viņa ļauj iepazīt cilvēkiem augu pasauli, izrotājusi ar logos iekarinātiem čiekuriem, gaismas virtenēm. Kaut arī tradicionāli adventes vainagus veido apaļus, viņa izvietojusi četras sveces ar augu materiāliem citādi. 

 

„Adventes vainagam tradicionālā forma ir apaļa, ne velti tas ir vainags, bet, ja mēs veidojama dekoru no dabīgiem materiāliem, tā var būt kāda bieza koka miza, kam būs garena forma. Uz tā atrod vietu četrām svecēm, ieliekam svečturīšus un tad var domāt par pārējo. Vai tās būs eglītes, ziemas skats mežā, vai ar sūnām  vai ķērpjiem izmantot zariņus,” padomos dalās Vaira.

Eglīti var veidot no priežu vai egļu zariņiem, iespējas ir dažādas, kā papildināt savu Ziemassvētku stāstu, turpina floriste: „Kā elementi var būt – putniņš uzlaidies, kāds nokritis čiekurs, varbūt āboli, skatāmies, kas tur prasās, un brīnišķīgu adventes kompozīciju var izveidot katrs pats.”

Vaira stāsta, ka studija „Liepzars” agrāk aktīvi iesaistījās arī pilsētas egļu dekorēšanā, tagad floristu veidotie darbi esot mazāki, taču joprojām ir aktuāli: „Veidojam adventes vainagus un rotājumus dažādās vietās. Floristiem vienmēr ir interesanti pamēģināt kaut ko jaunu. No otras puses – ja strādājam tikai ar dabas materiāliem, tad iespējams panākt lielāku efektu, jo katram zariņam, čiekuriņam, ķērpītim jau ir savs stāsts, ko viņš grib pavēstīt skatījām. Veiksmīgi tos saliekot kopā, izveidojas rotājums ar kādu noteiktu stāstu.”

Ziemassvētku rotājumi Vairas Kārkliņas studijā.
Ziemassvētku rotājumi Vairas Kārkliņas studijā.

Ja rodas vēlme uzburt sniegu, tad var nākt palīgā ne tikai dabas materiāli. „Protams, ka mēs visi gribam sniedziņu. Pēdējos gados ziemas ir ļoti trūcīgas, bez sniega, tāpēc to mākslīgo sniedziņu var uzlikt, jo tad ir patīkamāk skatīties uz to darbu ir kaut kas gaišāks,” saka floriste.

Savākt ezeru niedres un veidot puzurus ir vēl viens radošs veids, kā gaidīt svētkus, vienlaikus ir svarīgi iesaistīt bērnus šajos procesos, tādejādi audzinot viņos mīlestību pret dabu.

 Labi, ka šajā laikā nav aizliegtas pastaigas dabā, tāpēc katrā šadā reizē var ievākt kādu dabas materiālu, ko vēlāk izmantot svētku rotājumos, stāsta floriste, tā arī veidosies katra paša stāsts par Ziemassvētkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti