V.I.P.

«V.I.P.» 12. septembris. Otrais pusfināls

V.I.P.

«V.I.P.» 19. septembris. Fināls

V.I.P. 12. septembris. Otrais pusfināls

Bārdainie erudīti «V.I.P» raidījumā: Kļūdīties ir cilvēcīgi

Šajā pusfinālā komandu ložu ieņēmuši tikai džentlmeņi ar bārdām un, izņemot vienu dalībnieku – kapteini Hariju Kārkliņu –, visi citi erudīcijas spēlē "Veiksme. Intuīcija. Prāts" (''V.I.P.'') piedalās pirmo reizi. Harijs spēlējis pirms trijiem gadiem un toreiz apstājies pusfinālā. "Šoreiz būtu jātiek finālā!" ļoti apņēmīgi nosaka kapteinis.

"Tev vienīgajam, Uģi, nav bārdas!" ar pārsteigumu sākas sezonas otrā pusfināla ieraksts. Uģis glauda savu gludi skūto zodu un saka: "Viss vēl var notikt, līdz ieraksta beigām varbūt būšu pievienojies bārdaino klubiņam!" Faktiski šo samērā unikālo faktu pamanām iepazīšanās laikā, kad, uzrunājot atnākušos erudītus, režisore Laura Hirša salīdzina ar dalībnieku sarakstiem un kā atšķirības zīmes savos pierakstos raksta: bārda, bārda, un pie trešās bārdas saprot, ka tā tomēr nav atšķirības zīme – bārdas ir visiem!

Iesūtīt jautājumu "Veiksme. Intuīcija. Prāts."

Arī raidījuma 13. sezonā noteikumi nav mainījušies: veidotāji gaida skatītāju iesūtītus jautājumus, ko uzdot raidījuma "Veiksme. Intuīcija. Prāts." komandām.

Jautājumus var sūtīt, aizpildot anketu.

Ja skatītāja iesūtītu un precīzi noformētu jautājumu anketu jautājumu spēles datorprogramma izvēlēsies iekļaut finālspēles saturā, tad šī jautājuma autors spēlēs pret komandu.

Pirmais sezonas pusfināls: Uģis Joksts jaunajā raidījuma sezonā: «Ar «vipiņu» izaugusi vesela paaudze»

Harija komanda ierodas uz spēli ar T krekliem, kurus rotā uzraksts "Random". Tas nozīmē – "nejaušs", kas ir viņa komandas nosaukums, spēlējot dažādas erudīcijas spēles. Nejauši satikušies? Kapteinis Harijs strādā mazumtirdzniecībā, runā piecās valodās un nejauši spēj atbildēt uz jautājumiem par popkultūru.

Spēles laikā visus aizrauj ar savu stāstu par 50 gadus ilgušo teritoriālo strīdu starp Kanādu un Dāniju, ko dēvē par "Viskija karu". 

Harijs ir mācījies biznesa augstskolā "Turība", un komanda ar panākumiem piedalās informatīvā un izklaidējošā viktorīnā "Domā līdz", vismaz šī gada pavasarī "Random" bija pirmajā trijniekā.

Renārs Millers ir kapteiņa radinieks ar doktora grādu inženierzinātnēs un lielu mīlestību sirdī pret Itāliju, kas, iespējams, radusies nejauši, reiz apceļojot Itāliju. Modris Frikmanis ir jurists ar lielu vilkmi uz laukiem, tāpēc strādā Valsts augu aizsardzības dienestā, kur ir Stratēģijas un metodoloģijas departamenta direktors. Brīvajā laikā – lauki un gari ceļi, kas reiz nejauši aizveduši pat līdz Balkāniem.

Ilmāra Bonoparta komandā visi ir smiltenieši, kas regulāri piedalās Jāņa Siliņa veidotajā erudīcijas spēlē "Prāto Grundzālē". Jānis Siliņš pērnajā sezonā piedalījās, gan ''V.I.P.'' labdarības projektā, gan izveidoja četras komandas, kuru pamatā paša veidotā erudītu apvienība "Gaujas hiēnas" un spēlēja veselu ''V.I.P.'' ciklu. Lai saprastu, ar ko mums darīšana, aicinot jaunus dalībniekus uz ''V.I.P.'' projektu, uzrunāju Jāni Siliņus par Ilmāra trijnieku, kurā vēl divi bārdaiņi – Ulvis Drešers un Ingus Zandmanis.

"Jā, Ilmāra komanda spēlē pie mums un ir viena no augšgala komandām," pastāstīja Jānis Siliņš. "Līmenis ir labs. Var atbildēt uz normālas grūtības jautājumiem!"

Ilmārs Bonoparts arī pats uzskata, ka nav gluži ar plikām rokām ņemami un savai aizstāvībai, apzinoties, ka šis ir pirmais starts, par komandas totēmu nosauc mazo Latvijas plēsēju ezīti ar devīzi: "Kļūdīties ir cilvēcīgi!".

Ilmārs strādā loģistikas sfērā tāpat kā komandas biedri Ulvis Drešers un Ingus Zandmanis, vien jācer, ka šodien ar piegādēm smilteniešiem viss būs labi, jo trīs brašie vīri ir Rīgā. Ingus reiz piedalījies arī radio spēlē "Lieliskais piecinieks". Visiem erudīcijas spēles kļuvušas par sirdslietu – veidu, kā satikties, paprātot un allaž uzzināt kaut ko jaunu.

Ieraksta gaita apliecina, ka komandas ātri koncentrējas uz jautājumiem un spēj rast precīzas atbildes, dažas no tām vēsta par labu intuīciju. Piemēram, fotojautājumā jāatpazīst, kurā pilsētā ir attēlā redzamais cietoksnis. Ilmārs saka, ka Daugavpilī neesot bijis, bet zina, ka vieta fotoattēlā nav fiksēta Daugavpilī. Jautājumā par procentu zīmi uz klaviatūras, proti, ar kuru taustiņu kopā tā atrodas, Ulvis nosauc "5", bet Ilmārs nenotic komandas biedra intuīcijai.

Spēlē "iekrīt" vairāki jautājumi, kur lietu, notikumu saistības un sakarības pirmajā mirklī šķiet ļoti absurdas, kā to atzīst arī spēles vadītājs Uģis Joksts un apbrīno komandas par atbildēm.

Lūk, kāds sakars Dānijas un Norvēģijas karaļa Svena I Dakšbārdas tēvam ar "Bluetooth" tehnoloģijām?

Vai arī – kāds sakars amerikāņu spēlfilmai "Labais kaimiņš" un Latvijas Nacionālajai bibliotēkai? ''V.I.P.'' jautājumu veidotāji allaž pacenšas, lai jautājumā būtu ne tikai fakts, bet arī stāsts, par kuru vērts padomāt pat nākamajā dienā.

Allaž "atnāk" arī kāds interesants stāsts no raidījuma dalībniekiem. Renārs Millers atjautības uzdevumā par liepām un ozoliem perfekti sarēķina prasīto koku rindu garumu. Kādā ieraksta pauzītē viņš izstāsta, ka ir viens no nedaudzajiem, kas Latvijā uzsācis trifeļu audzēšanu. Pēc trim gadiem viņa trifeles jau augs, tikai ne uz ozolu saknēm, kā ierasts domāt, bet gan uz īpaši sagatavotām lazdu saknēm. Un, izrādās, viens no būtiskākajiem noteikumiem ir, ka augsnei, kur stādāmas trifeļu lazdas, jābūt sārmainai, ne skābai, kā pārsvarā Latvijas dārzos.

Spēles izskaņā jautājums, – kas abām komandām saistās ar Madonnu?

Komanda, kuras kapteinis interesējas par popkultūru, atbild pareizi, bet otra komanda nošauj greizi, jo fakts par amerikāņu dziedātāju, kura karjeras sākumā dziedāja kopā ar dzīvesbiedru Soniju Bono, tomēr nav viņu prātos aizķēries. Kā atbildētu skatītājs?

Jānoskatās spēle, tad varēs uzzināt, kas pēc nedēļas startēs finālā. Pēc spēles abas komandas ar piedalīšanos ir apmierinātas, un šī pusfināla zaudētāji arī nepadosies, nāks vēl!

Bet Uģim bārdas šoreiz vēl nebūs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti