4. studija

Ceturtā studija

4. studija

Vai policija uz karstām pēdām dodas ķert zagli, ja zina, kur tas atrodas?

Kāpēc Skultē izrāda godu ASV četrdesmitajam prezidentam Ronaldam Reiganam?

Apkārtējos izbrīna māja Skultē ar pieminekli kādreizējam ASV prezidentam Reiganam

Cilvēku uzmanību pievērsis kāds nams Skultē, kura pagalmā atrodas ASV 40. prezidentam Ronaldam Reiganam veltīts piemineklis. Māju, kurām dots nosaukums "Ronaldi", saimnieks jau devies aizsaulē, māju mantojis radinieks, bet kaimiņi zina stāstīt – kungs patiesi bijis amizants un asprātīgs, turklāt liels Latvijas patriots.

Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija", meklējot atbildes par to, kam pieder nams, kurš patlaban izskatās pamests, vērsās Limbažu novada pašvaldībā, lai noskaidrotu par mājas saimnieku ko vairāk. Tur skaidroja, ka mājas saimnieks diemžēl devies mūžībā, bet viņam esot brālis. Taču Skultes pagasta Sociālajā dienestā sacīja, ka arī brālis jau aizsaukts viņsaulē.

Vairāk zināja stāstīt "Ronaldu" mājas kaimiņiene: "To uzstādīja patriots, Latvijas liels patriots, kas Reiganu slavēja, kas tagad jau sešus gadus guļ kapos. Viņš to uzstādīja. Tagad to māju mantoja māsa, māsa arī ir mirusi, un māsa novēlēja savam dēlam. Pieminekļa uzstādītāja māsasdēlam pieder tagad visa tā zeme un māja. Viņš te kopj un remontē to māju."

Viņa arī pastāstīja, ka pavasarī esot bijis pieteicies interesents, kurš vēlējās māju pārpirkt, bet tagadējais saimnieks nav piekritis.

Tikmēr "4. studija" uzzināja, ka pieminekli veidojis gleznotājs Kārlis Dobrājs. Krūšutēls bijušajam ASV prezidentam Ronaldam Reiganam tapis 2013. gadā.

Kā atceras vietējie, "Ronaldu" kādreizējais saimnieks bijis interesants un amizants cilvēks, kuram ne tikai Reigans, bet arī Latvija bijusi sirdij ļoti tuva.

"Ārkārtīgs, nu pārspīlēts patriots! Viņš jau vēl bija uztaisījis tādu, kāds bija tas teikums... "Ļaunuma impēriju". Mēs nevarējām saprast, tāds dzelzs gabals "Ļaunums un impērija" un galiņš uz augšu... Es teic`, kāpēc tu tā, ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka Padomju Savienība bija ļaunuma impērija un viņa gāja uz leju, un tagad uz augšu drusciņ. Tad, kad Jeļcins un tā Krievija uz to demokrātiju gāja."

ASV prezidentu Reiganu saimnieks ļoti cienījis, politiķim bijis veltīts ne tikai piemineklis, bet arī atvēlēta vesela istaba ar karogiem, fotogrāfijām un citiem materiāliem. Vietējie pieminekli vairs neuzskatot par ko īpašu, jau sen pie tā pieraduši, taču garāmbraucēji gan ik pa laikam blakus mājai apstājoties.

Piemineklis gan noteikti vēl ilgi raisīs jautājošus skatienus, jo atrodas tieši blakus ceļam. Tomēr kaimiņiene, filmēšanas grupai aizejot, piekodina:

"Un, ja vēl kāds brīnās, tad sakiet, lai nebrīnās!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt