Aicina adīt zeķes Ukrainas aizstāvjiem - vīriem un sievām

Tuvojoties gada aukstajam laikam, atsākusies akcija “Adījumi”, kas norisināsies līdz pat 23. oktobrim. Tās iniciatori – sabiedriskā organizācija “Mēs Iecavai”, aicina visus Latvijas rokdarbniekus ziedot ukraiņu aizstāvjiem savas adītās vilnas zeķes, lai palīdzētu vīriem un sievietēm, kuras dienē vai strādā par paramediķēm. Ziedot vilnas zeķes var jebkurā Latvijas pasta nodaļā, citi adījumi pašlaik nav nepieciešami.

Aicina adīt zeķes Ukrainas aizstāvjiem - vīriem un sievām
00:00 / 03:54
Lejuplādēt

“Šī ir zeķīte, kas man ir noadīta tādās rudens krāsās. Mēs pirmajā reizē – pavasarī, adījām viņas ļoti dažādas gan izmēros, gan izskatos. Tad šoreiz ir šis nosacījums, lai viņas būtu garākas stulmā un lai viņas būtu pēc krāsām atbilstošas tādiem militāriem apģērbiem,” pastāstīja tautas lietišķās mākslas studijas “Valdziņš” dalībniece Liāna.

Adīšana viņai ir kā pozitīva atkarība. Atbalsta akcijā “Adījumi”, kuras mērķis ir palīdzēt ukraiņiem, ziedojot vilnas adījumus, Liāna piedalījās jau pavasarī, kad akcija norisinājās pirmo reizi. Arī šoreiz, jau pirms oficiālā paziņojuma par atbalsta akciju, Liāna kopā ar citām savas studijas dalībniecēm ķērās pie adīšanas, lai radītu jaunas vilnas zeķes, kuras nodot ukraiņu aizstāvjiem.

Liāna stāstīja: “Mazliet ir drūmi, jā, šī apziņa, ka laiks jau ir ieildzis un mēs varbūt pie šīs domas mazliet pierodam. Tiešām nepatīkami pat ir tā runāt, bet es pati esmu tāds cilvēks, kurš ir, jāsaka, ļoti salīgs. Un tad es tiešām uzreiz iedomājos, kā tas ir – nāk rudens, nāk ziema, un ja ir jābūt tādos bīstamos, ārkārtējos apstākļos, tad kā tas ir, kad salst.

Un tas ir, jā, tas mazākais iespējams tas ir, bet tas ir tas, ko es protu, varu izdarīt. Un tāpēc man ir tā sajūta, ka tas ir jādara.”

Iepriekšējā reizē, kad norisinājās akcija, uz Ukrainu tika nogādāti vairāki desmiti palešu ar adījumiem. Arī šoreiz atsaucība no cilvēkiem ir liela. Akcijas iniciatore, sabiedriskās organizācijas “Mēs Iecavai” pārstāve Lauma Neimane pastāstīja, ka liels skaits rokdarbnieku jau ilgu laiku pirms akcijas atsākšanās ir interesējušies, kad būs iespēja atkal no jauna ziedot savus adījumus. Tāpēc ir cerība, ka cilvēki nav pieraduši pie kara un joprojām ir gatavi sniegt ukraiņiem atbalstu ar tikpat lielu atdevi kā iebrukuma sākumā.

“Šobrīd mēs tiešām domājam tikai par vilnas zeķēm, un izmēri ir no 37 līdz 46. Šīs zeķes ir tiešām tieši kareivjiem. Tā doma ir tāda, ka mums nevajadzētu, noteikti nevajadzētu bērnu zeķītes, kuras pavasarī bija ļoti daudz. Tāpat nevajadzētu šalles, bet mēs tiešām šoreiz gribam zeķes, jo zeķes ir visejošākās. Tās ir tiešām ļoti vajadzīgas, kas ir tas, ko mums prasa arī Ukrainas karavīri,” stāstīja Neimane.

Adītās vilnas zeķes var ziedot līdz pat 23. oktobrim jebkurā Latvijas Pasta nodaļā, jo tā ir iespējams sasniegt cilvēkus visos Latvijas reģionos.

Latvijas Pasta pārstāve Gundega Vārpa pastāstīja: “Jebkurā Latvijas Pasta nodaļā bez maksas var nodot adījumus, norādot uz sūtījuma, ka tā ir akcija “Adījumi, eksprespasts, Ziemeļu iela 10, Mārupes novads”. Protams, ja gadījumā kāds varbūt nespēj pats sapakot šo sūtījumu, arī tad mēs to pieņemsim un nogādāsim.

Galvenais ir pateikt, ka tie ir domāti akcijai, un tad mūsu darbinieki, protams, pieņems viņus bez iepakojuma.

Ja gadījumā cilvēks nevar nokļūt līdz pasta nodaļai. Tas ir tālu vai ir kaut kādi citi iemesli, kāpēc nevar izkļūt no mājām. Noteikti var darīt to zināmu pastniekam, kas ierodas, piemēram, ar piegādēm šajā adresē un nodod sūtījumu. Vai kaut kādā savādākā veidā koordinēt to, ka mēs to uzzinām un šo sūtījumu paņemam.”

Arī vilnas pārstrādes uzņēmums “Limbažu tīne”, visa mēneša garumā iesaistās akcijā, pasta nodaļās piedāvājot dzijas par draudzīgām cenām, lai cilvēki, kas nodod savus adījumus pastā, varētu iegādāties arī jaunu dziju. Savukārt visas ziedotās vilnas zeķes, Latvijas Pasts sadarbībā ar biedrību “Tavi draugi” nogādās Ukrainā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti