V.I.P.

V.I.P. - Veiksme. Intuīcija. Prāts. Grupa "Sudden Lights"

V.I.P.

V.I.P. – Veiksme. Intuīcija. Prāts.

V.I.P. - Veiksme. Intuīcija. Prāts

«V.I.P.» zināšanās spēkojas ūdensapgādes uzņēmumi. Viņi gatavi zvērēt par dzeramā ūdens kvalitāti

Gatavojoties Latvijas Televīzijas erudīcijas projekta "Veiksme. Intuīcija. Prāts." ("V.I.P.") ierakstam, ūdens pieminēšana sarunās atraisīja pilnīgi, jo visi klātesošie bija gatavi dot zvērestu pie lielās "V.I.P." viesu grāmatas, ka Latvijas krānos ir ļoti tīrs, labs, garšīgs ūdens, ko var lietot dzeršanai. Pieminot 22. martā pasaulē atzīmēto Ūdens dienu, savu erudīciju demonstrēja divu ūdensapgādes uzņēmumu pārstāvji.

"V.I.P." radošā komanda saņēma ļoti interesantu piedāvājumu no Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācijas parunāt par ūdeni. Lai gan Pasaules ūdens diena jau pagājusi, "V.I.P." komanda saprot: par dzīvības pamatu pamatu – ūdeni – var runāt vienmēr.

Pēc Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) iniciatīvas Ūdens diena pirmo reizi pasaulē tika atzīmēta 1993. gadā. Šī diena ir starptautiskas svinības un iespēja aicināt ikvienu pievērst uzmanību ūdens resursu nozīmei un ilgtspējīgai apsaimniekošanai, mudinot sabiedrību domāt ne vien par savas, bet arī nākamo paaudžu veselību un izdzīvošanas iespējām. Latvijā šo dienu atzīmē kopš 1996. gada.

Pēc garākām runām un tēmām jautājumos par grāmatām, literatūru, mūziku, kino "V.I.P." komanda saprata, ka laiks pievērsties dabai un eksaktām zinātnēm.

Raidījuma vadītājs Uģis Joksts, kurš, kā zināms pats ir arborists, liels ābeļu fans un kopējs, atrotīja piedurknes, jo šoreiz beidzot varēs iedziļināties tēmā, kas pašam ir nu ļoti, ļoti tuva.

Pirms spēles studijā kā allaž pulcējās četras komandas, un tā bija Lielās talkas diena, kad daži no dalībniekiem raudzīja pēc slotām un grābekļiem, ne grima otām un matu fēniem.

Ivars Gaters, kurš iekļāvies "Rīgas ūdens" komandā, sacīja: "Laiks ir lietderīgi jāizmanto, kamēr pirmās divas komandas spēlē, jūs mums varējāt dot grābekļus, lai uzpucējam Zaķusalu. Saulīte, laiks lielisks, esam gatavi darbam!"

Uģis Joksts oponēja, ka viesus pie darba neliek, pacienā ar labu ūdeni un uzdod dažus jautājumus.

"Rīgas ūdens" komanda

"Rīgas ūdens" komanda
"Rīgas ūdens" komanda

Kapteine Sandra Vīksna jau "V.I.P." komandai ir labi zināma erudīte, spēlējusi gan 2020. gadā, gan 2021. gadā, bet nu ir kopā ar kolēģiem.

Sandra ir SIA "Rīgas ūdens" projektu vadītāja – juriskonsulte, reiz absolvējusi Latvijas Policijas akadēmiju maģistra programmā. Vienmēr gatava jauniem izaicinājumiem un piedzīvojumiem. Cenšas izmantot visu, ko dzīve piedāvā, ja vien netiek pārkāpts Civillikuma 1415. pants.

Sandra atzina: "Aizraujos ar ceļošanu gan pa Latviju, gan ārpus tās. Brīvajā laikā patīk lasīt grāmatas un skatīties veco, labo latviešu kino klasiku.

Ja sanāk, labprāt uzspēlēju kādas prāta spēles, un man sanāk, jau reiz "V.I.P." esmu uzvarējusi, bet to, kā tērējām naudu, neatceros."

Komandā arī Ivars Gaters, bijušais Latvijas Republikas reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs, pārstāvējis partijas "Jaunais laiks" un TB/LNNK. Šobrīd Ivars ir SIA "Rīgas ūdens" Ūdens sagatavošanas un padeves dienesta vadītājs. Cilvēks, kurš ļoti viegli komunicē, ir asprātīgs, ieinteresēts notikumā un gatavs iekļauties erudītu pulkā, jo no komandas puses jau tiek piesaistīts dažādos ar erudīciju saistītos pasākumos. Ivars atzina: "No darba brīvajā laikā aizvien biežāk skatos dažādus raidījumus par dabu un dzīvniekiem. Katru reizi ar pārsteigumu uzzinu kaut ko jaunu par to, kā dzīvnieki māca saviem mazuļiem dzīves gudrības, kā viņi iemācās sadzīvot ar ekoloģiskajām pārmaiņām; tas ir ļoti aizraujoši."

Komandā ir arī Sandris Vanzovičs, SIA "Rīgas ūdens" Komunikācijas daļas vecākais komunikācijas koordinators, un, jā, tas ir tas pats Sandis, kura mūzikas apskatos ir vērtīgi iedziļināties un ieklausīties, jo viņa aizraušanās ir mūzika, taču nevis nodarbošanās ar to, bet tās klausīšanās un aprakstīšana.

Pēc "V.I.P." veidotāju sarunas ar komandām Sandis pauda bažas: "Nu kaut kā cerēju, ka būs jautājumi par sportu un mūziku, jo es sevi uzskatu par diezgan lielu "dīvāna ekspertu" sportā, bet jūs teicāt, ka runāsim par eksaktajām zinātnēm, ak vai…"

Bet par ko tad jūs vēlaties runāt ar sabiedrību par mūziku vai ūdeni, vaicāja Sandra.

"Komandas motivācija ir visaugstākā – parādīt un pierādīt, ka ūdenssaimniecības speciālisti orientējas visdažādākajos sarežģīto jautājumu labirintos."

"Jūrmalas ūdens" komanda

"Jūrmalas ūdens" komanda
"Jūrmalas ūdens" komanda

Komandas kapteinis Aivars Kamarūts turpināja iesākto par komandu motivāciju spēlei: "Mūsu komanda veidota, apvienojot SIA "Jūrmalas ūdens" pārstāvjus, ar mērķi popularizēt ūdenssaimniecību un ar šo jomu saistītus jautājumus dažādās mērķauditorijās.

Komandai līdz šim nav bijusi iepriekšēja pieredze erudīcijas spēlēs, tādēļ zināmā mērā piedalīšanās raidījumā "V.I.P." ir kā eksperiments tā dalībniekiem."

Pats kapteinis Aivars pēc Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolvēšanas studējis Rīgas Tehniskajā universitātē. Viņš strādā Jūrmalā, ir projekta ieviešanas vienības vadītājs ar lielu pieredzi dažādu Eiropas Savienības līdzfinansētu projektu ieviešanā Jūrmalā. Aivaru raksturo plašs interešu loks, erudīcija un radoša pieeja netipisku situāciju risināšanā. Interesējas par senajiem automobiļiem, vēsturi un politiku.

Aivars komandā ņēmis kolēģus. Guntis Klīve ir SIA "Jūrmalas ūdens" tehniskais direktors, vienlaikus Rīgas Tehniskās universitātes mācībspēks. Interešu lokā ietilpst mūzika, kosmoss, ziemas sporta veidi un kokapstrāde. Guntim interesē inovācijas ūdenssaimniecības jomā un tehnoloģijās.

Anda Zaķe ir SIA "Jūrmalas ūdens" Projektu ieviešanas vienības projekta vadītāja. Ikdiena norit starp ūdenssaimniecības projektiem un triju bērnu audzināšanu. Brīvajā laikā interesē literatūra un sentēvu zināšanas par dabas velšu pielietojumu veselības stiprināšanā.

Latvija – zeme ar labu dzeramo ūdeni

Vadītājs Uģis Joksts vaicāja, vai komandas ir savstarpēji pazīstamas, jo abas dara vienu darbu, tikai dažādās pilsētās. Vadības līmenī tikšanās esot bijušas, tikušies konferencēs un dažādos citos profesionālos forumos.

Spēles laikā dalībnieki ieteica ikvienam veikt vienkāršu eksperimentu: nelielā katliņā ieliet ūdeni, izvārīt to tukšu un pārliecināties – ir vai nav nogulsnes. Tas liecinās par ūdens tīrību un cietību. Katliņš sauss un tīrs, nogulšņu nav, – tātad labs ūdens! Padomju okupācijas laikos ūdens smirdējis pēc hlora, ar kuru ticis tīrīts. Šobrīd ir citas ūdens attīrīšanas metodes.

Uģis vaicāja, cik tad litrus ūdens rīdzinieki izdzer dienā. Skaitļos iespējams apjukt, tos te neuzrādīšu, vien skaidri zināms, ka gada laikā rīdzinieki izdzer veselu Ķīšezeru.

Mēs dzīvojam zemē, kur krānos ir labs, tīrs ūdens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti