Rīta Panorāma

EK paaugstina ES ekonomikas izaugsmes prognozi

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

ASV uzstādīts zemūdens dzīvošanas rekords

ASV uzstādīts rekords dzīvošanā zem ūdens

Nirējs un mediķis, pētnieks Džozefs Diturī mājoklī zem ūdens pie Floridakīzu salām ASV dienvidu daļā nodzīvojis 74 dienas. Tomēr projekta galvenais mērķis ir iespēja iepazīt un apdzīvot zemūdens pasauli, nevis rekorda uzstādīšana.

Diturī sacīja: "Rekords ir neliels izrāviens, mēs to mīlam, un es to ļoti novērtēju un esmu pagodināts. Taču mums joprojām ir jādara vairāk zinātnes vārdā, un tā šeit neapstājas. Ideja ir apdzīvot pasaules okeānus, rūpēties par tiem un patiešām labi izturēties pret okeāniem."

Iepriekšējo rekordu – vairāk nekā 73 dienas, šajā vietā 2014. gadā uzstādīja divi ASV pētnieki. Taču Diturī negrasās pārtraukt eksperimentu līdz 9. jūnijam, kad apritēs 100 dienu zem ūdens.

Misijas laikā tiek iepazīta vide 9 metrus dziļajā lagūnā un cilvēka organisma reakcija uz neparastajiem apstākļiem, kā arī īstenoti izglītojoši pasākumi.

Diturī no savas mītnes uzrunājis vairāk nekā 2500 studentus un uzņēmis 49 viesus. Pārējā laikā tiek gatavotas olbaltumvielām bagātas maltītes, notiek fiziski treniņi un apmēram viena stunda veltīta niršanai. Vienīgā lieta, kuras pētniekam patiešām pietrūkst, ir saule.

Projekts "Neptune 100" ir unikāls, un nav lieki atcerēties slaveno teicienu, ka cilvēki ir labāk iepazinuši Mēness virsmu, nevis mūsu planētas okeānus.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti