Panorāma

Valdība paver ceļu valsts uzņēmumu akciju tirgošanai biržā

Panorāma

Pasliktinājusies Latvijas skolēnu lasītprasme

Latvietis piepilda sapni un staigā pa lidmašīnas spārnu

Andris Daubergs: Piepildīju sapni un staigāju pa lidmašīnas spārnu 2 km augstumā

Staigāšana pa lidmašīnas spārnu ir redzēta aviošovos, kad to izpilda profesionāļi. Tagad šim cilvēku pulkam pievienojas latvietis Andris Daubergs. Viņš vairākus gadus meklēja iespēju īstenot šo sapni, un viņam tas nesen izdevās – otrpus Atlantijas okeānam. Ļoti iespējams, ka viņš ir pirmais latvietis, kas to darījis.

Lai kļūtu par lidmašīnas spārnu staigātāju, nav gadiem jāmācas par pilotu vai jākārto kādi īpaši pārbaudījumi. Bet nedaudz trakam gan ir jābūt. Tā par savu pieredzi stāsta Andris.

Uzkāpt uz lidmašīnas spārna divu kilometru augstumā virs zemes viņš vēlējās jau sen – bet vienīgā vieta, kur to var realizēt, ir Amerika.

"Viņi man uzreiz pateica, ka es esmu pirmais latvietis, kurš viņu kompānijā to būs darījis pēdējo 30 gadu laikā," stāsta Andris Daubergs.

"Es varētu būt pirmais latvietis – spārnu staigātājs. Oficiāli es to pierādīt nevaru, ja es neesmu pirmais, tad viens no," viņš nosaka.

Bailes un satraukuma nebija, bet tomēr, izkāpjot no kabīnes un rāpjoties uz spārna, viņu pie lidmašīnas turēja tikai viena alpīnismam paredzēta siksna.

"Un, atklāti sakot, mums pat neteica, kas notiek brīdī, ja kaut kas paslīd – tad sanāk, ka es karājos striķī pie lidmašīnas. Mums pat nemācīja, kas tajā brīdī jādara, jo tāds moments vienkārši nedrīkst notikt," atceras Andris.

"Piesprādzējos, dodu signālu, un tikai tajā brīdī es tikai reāli ieraudzīju, kur esmu uzkāpis," viņš turpina.

Andris ir automatizācijas inženieris, pašlaik strādā Amerikas Savienotajās Valstīs. Viņš gan vēlētos padzīvot arī vietās, kur vēl neviens nav dzīvojis.

"Man sapnis ir, protams, aizlidot uz Mēnesi. Varbūt padzīvot uz Marsa. Arī ar manu profesiju to varbūt varētu arī nākotnē darīt," spriež Andris.

Pašlaik viņš plāno kādā brīdī atgriezties un dzīvot Latvijā, ja vien neradīsies iespēja doties ceļā uz citu planētu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti