Rīta Panorāma

NATO mācību dēļ jūnijā būs traucēta gaisa satiksme Eiropā

Rīta Panorāma

Ar kādiem izaicinājumiem saskaras piena nozare?

Sērfotāji Brazīlijā bauda lielo Amazones vilni

Sērfotāji Brazīlijā bauda unikālo dabas parādību – lielo Amazones vilni

Pilnmēness vai jauna mēness laikā lielajā Brazīlijas upē Amazonē novērojama interesanta dabas parādība – milzīgs vilnis, kas ceļas augšup pa upi. Šo unikālo situāciju izmanto daudzi vietējie un ārvalstu sērfotāji.

Vilnis rodas, kad paisums dzen augšup milzīgas ūdens masas, un brazīlieši to dēvē par "iznīcinātāju" vai "lielo rēcienu".

Sērfotājs Karloss Karneiro juniors šo vilni dēvē par garāko pasaulē: "Katram sērfotājam ir jāierodas un tas jāredz. Šis puisis palika uz viļņa 30 minūtes. Es varētu 10 līdz 15 minūtes. Tas ir kaut kas no citas dimensijas, tam ir cita jēga, un jums tas jāsajūt." 

Upe šeit ir astoņus kilometrus plata, ūdens nes nolauztus kokus un citus priekšmetus, tāpēc asu izjūtu cienītājiem jābūt ļoti uzmanīgiem.

Pieredzējuši sērfotāji uzsver, ka cilvēkam jāpakļaujas šim spēkam un nepieciešama atbalsta komanda. Tomēr, neraugoties uz riskiem, upes grīvā pulcējas daudz sērfotāju, jo brauciens var ilgt desmitiem minūšu.

"Pororoca" sērfošana Paras un citos blakus štatos kļuvusi par kultūrvēsturisku vērtību, kas var dot arī reālu labumu reģiona nelielo pilsētiņu iedzīvotājiem. Varas iestādes un Sērfotāju asociācija cenšas veicināt tūrismu, jo milzīgā upe piedāvā arī citas papildu iespējas.

Zīmīgi, ka šoreiz dabas parādība notika laikā, kad pasaulē atzīmē okeānu dienu, jo, tikai rūpējoties par ūdeņu tīrību un ekoloģiju, šīs unikālās vietas un vide saglabās savu šarmu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti