V.I.P.

V.I.P. – Veiksme. Intuīcija. Prāts. Grupa "Sudden Lights"

V.I.P.

V.I.P. – Veiksme. Intuīcija. Prāts.

V.I.P. - Veiksme. Intuīcija. Prāts. Grupa "Sudden Lights"

«Mēs darīsim labāko, ko varam!» – spēlē «V.I.P.» pirms Eirovīzijas iesildās grupa «Sudden Lights»

Pirmdienas, 8. maija, Latvijas Televīzijas erudīcijas projekta "Veiksme. Intuīcija. Prāts." ("V.I.P.") epizodē viesojās grupa "Sudden Lights", par kuru mēs šovakar turam īkšķus (un tikai, jo paši balsot nevaram) pusfinālā Liverpūlē. "Mēs darīsim labāko, ko varam, ko spējam! Mēs apsolām!" tik skanīgs un godīgs bija dziesmas "Aijā" izpildītāju unisons VIPiņā.

"Pirms divpadsmit gadiem Jūs izdomājāt, ka būsiet slaveni?!" ar šo jautājumu erudīcijas spēles "V.I.P." vadītājs Uģis Joksts iesāk sarunu. 

Latvijā grupa ir mīlēta un zināma, puiši atzina, ka Eirovīzijas publika ir kaut kas grandiozs un viņi novērtē šo iespēju. "Pateicoties Eirovīzijai, radusies iespēja pabraukāt, dziedāt citās dalībvalstīs, tur tagad mūs zina, uzņēma labi," teica paši "Sudden Lights" pārstāvji.

Kas tad viņi ir, sadalījušies divās VIP komandās?

Pirmā komanda –  solists, basģitārists, skaņu režisors

Kārlis Vārtiņš kļuva par vienas komandas kapteini tikai ieraksta rītā, jo Andrejs Reinis Zitmanis, kas sākotnēji tika nominēts par kapteini, bija noraizējies par pašsajūtu un nolēma pasaudzēt balsi.

Pirmā komanda - solists, basģitārists, skaņu režisors
Pirmā komanda - solists, basģitārists, skaņu režisors

Kapteinis Kārlis grupā spēlē basģitāru un dzied bekvokālus. Mūzikas skolā mācījās obojas spēli. Uzspēlē basketbolu, futbolu un brauc ar moci. Regulāri aicina grupu ciemos uz vasarnīcu Alūksnē. Vaicāts par sakariem ar erudīciju: "Es esmu spēlējis galda spēli "Latvija", un man patīk, nu jau drīz visas atbildes zināšu!"

Andrejs Reinis Zitmanis, viens no brāļiem Zitmaņiem, ir grupas solists un dziesmu vārdu autors. Grupā spēlē arī akustisko ģitāru, taustiņinstrumentus un klarneti. Kā klarnetists beidzis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (JVLMA). Arī ir futbola fans, seko čempionu līgas spēlēm. Andreja izteikumos un zināšanās uzskatāmi jaušama akadēmiskās izglītības klātesamība, JVLMA iegūtais ir viņam līdzās un dara viņa pasaules uzskatu ļoti vērtīgu.

Komandā arī viņu skaņu vīrs Rūdolfs Kaufmanis. Rūdolfs strādā ar grupas skanējumu dzīvajos koncertos un rūpējas par labu noskaņojumu ceļā uz un no koncertiem, šī nemaz nav par zemu novērtējama aktivitāte, skats no malas ir vienmēr klātesošs.  Arī Rūdolfs brauc ar moci, makšķerē un skrūvē vecas mašīnas.

Otrā komanda – menedžere, ģitāras, sitaminstrumenti

Kārlis Matīss Zitmanis, Andreja Reiņa brālis, ir otras komandas kapteinis. Spēlē ģitāras, mutes harmonikas, melodiku un dzied bekvokālus. Mūzikas skolā sākotnēji mācījās vijoles spēli, ko vēlāk nomainīja uz citu stīgu instrumentu – ģitāru, ko turpina apgūt JVLMA. Brīvajā laikā lasa "Ilustrēto Zinātni". Skolā jau 2. klasītē piesaistīts erudīcijai, jo spēlējis spēli, kas saucas "Erudīts".

Otrā komanda - menedžere, ģitāras, sitaminstrumenti
Otrā komanda - menedžere, ģitāras, sitaminstrumenti

Mārtiņš Matīss Zemītis ir no Zemīšu muzikālā klana, un tas pasaka visu par šī jaunieša muzikalitāti, attieksmi pret lietām, sabiedrību, ģimeni. Grupā spēlē sitamos instrumentus, ko studē JVLMA, un dzied bekvokālus. Patīk florbols, brīvajā laikā, protams, spēlē un skatās futbolu un ir, iespējams, lielākais Lionela Mesi fans Latvijā. 

Linda Āboliņa, grupas menedžere, ir klāt visur, rūpējas par puišiem un atzīstas, ka dara vislabāko darbu pasaulē, ko apguvusi Latvijas Kultūras akadēmijā. Viņa plāno grupas darbību un vienmēr atgādina par termiņiem. Brīvajā laikā apmeklē citu mākslinieku koncertus un iet pārgājienos. Linda arī gādāja par iespēju grupas saspringtajā grafikā paspēt ierakstīties VIPā.

Spēles ritums – ar smaidu, viegli un gudri

Nezinu, vai var rakstīt ar smaidu, bet tā tas šobrīd notiek, tieši tā, kā spēle ritēja – ar smaidu, viegli un gudri. Jā, puiši vēlējās, lai viņiem veidotajos jautājumos nav mūzika vien, lai tur ir sports, iespējams, kino un citas mākslas. Viņi bija ļoti atraisīti, bez jebkādām zvaigžņu slimības iezīmēm. Komandas atbildēja uz pilnīgi visiem divdesmit jautājumiem, bet septiņos izmantoja papildiespējas.

V.I.P. studijā - grupa "Sudden Lights"
V.I.P. studijā - grupa "Sudden Lights"

Ir priekšlikums šos septiņus visiem kopīgi nelielā testā atbildēt pareizi, tādā veidā nogludinot grupas ceļu uz finālu jeb pārfrāzējot, "izritinot sarkano paklāju", ko "Sudden Lights" ir pelnījuši.

Pareizi atbildot, esam darījuši visu, lai kopā ar "Sudden Lights" šovakar Liverpūlē ir veiksme, intuīcija un prāts. Starp citu, tieši to viņi lūdza sev novēlēt. Ko vēl mēs varam darīt? Lūgt draugus, radus no Horvātijas, Īrijas, Čehijas, Maltas, Moldovas, Nīderlandes un Norvēģijas ieklausīties un balsot par aizkustinošo "Aijā".  

"Sudden Lights" šovakar uzstāsies ceturtie.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti