Zviedrijas vilcienos iespējams maksāt ar zemādas čipu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Zviedrijas Dzelzceļš aicina savus darbiniekus implantēt biļetes zem ādas. Šādā veidā pasažieri var aizmirst raizes par mājās aizmirstām biļetēm, jo mikročips vienmēr ir līdzi. Zviedrijas Dzelzceļš sola, ka mikroshēmu implantos iestrādātas biļetes padarīs ceļošanu ērtāku, lai gan tehnoloģiju eksperti brīdina par konfidenciālas informācijas noplūšanas draudiem.

Zviedrijas valsts dzelzceļa pakalpojumus ik dienu izmanto teju 130 000 cilvēku. Ikdienas steigā ir viegli aizmirst izdrukāt vai paņemt savu vilciena biļeti, un pat tad, ja biļete vienmēr ir līdzi mobilajā telefonā, tā var pazust kaut kur starp neskaitāmiem e-pastiem, turklāt telefons var izlādēties vissvarīgākajā mirklī.  Zviedrijas Dzelzceļš uzskata, ka viņiem ir risinājums.

Viss, kas dzelzceļa darbiniekam Stefanam Rejam ir vajadzīgs, lai ceļotu, ir viņa kreisā roka, kurā ir ievietota maza mikroshēma. “Vienkārši tāpēc, ka mēs varam, un tāpēc, ka to prasa mūsu klienti. Mēs vēlamies uzlabot klientu ceļošanu. Mēs uzskatām, ka šis sasniegums padarīs klientu pārvietošanos vilcienos ērtāku,” saka  Stefans Rejs.

Rejs uzskata, ka mikroshēmu izmantošana ikvienam padarīs ceļošanu patīkamāku un tas varētu pievilināt vairāk klientu.

Mikroshēmu izmantošana Zviedrijā strauji kļūst arvien populārāka. Piemēram, Stokholmas digitālo tehnoloģiju kompānijā “Epicenter” jau  vairāk nekā 150 darbinieku izmanto šādus implantus, lai atvērtu durvis un strādātu kabinetos.

Mikroshēmai nav jābūt zem ādas – to var iestrādāt arī rokaspulkstenī vai gredzenā.

Zviedrijas valsts dzelzceļš šobrīd ir vienīgā ceļošanas kompānija pasaulē, kas devusi pasažieriem iespēju izmantot mikroshēmu implantus parastu biļešu vietā.

Šī nav jauna tehnoloģija – tāda veida mikroshēmas jau tiek izmantotas bezkontakta kredītkartēs un biļetēs mobilajos telefonos, kas ir populāras gan Zviedrijā, gan citur pasaulē. Kad mikroshēmai tiek pietuvināts lasītājs dažu centimetru attālumā, informācija starp abām ierīcēm plūst cauri elektromagnētiskajiem viļņiem. Tiek izmantota mobilā telefona aplikācija, lai uz mikroshēmu nosūtītu klienta numuru vajadzīgajai biļetei. Kad konduktors nolasa implantu, biļetes informācija ir pieejama internetā.

Tehnoloģiju eksperti brīdina, ka šāda veida mikroshēmas varētu radīt draudus personīgas informācijas nosargāšanai. Ja informācija tiek turēta mikroshēmā un ir pieejama internetā, nav zināms, kur tieši tā nonāk un kas tai var piekļūt. Taču Rejs pārliecināts – tā kā mikroshēmās ir tikai pieejams klienta numurs, personīgā informācija nav apdraudēta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti