Rīta Panorāma

Andris Ērglis un “Teātra tenori” gatavojas koncertiem

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Zviedrijā izstrādā „koka bateriju”

Zviedrijā izstrādā «koka bateriju»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Zviedrijas zinātnieki kā izejmateriālu akumulatoru ražošanai cenšas izmantot vielas, ko satur koksne. Lielākais izaicinājums ir radīt praktiski izmantojumu enerģijas uzkrāšanas iekārtu.

„Nav īpaši sarežģīti izveidot vienu vai otru elektronu materiālu un likt tiem darboties.

Bet lielākais izaicinājums ir salikt tos kopā un izveidot darboties spējīgu akumulatoru, kas spēj izturēt dažādas vides, aukstumu un karstumu,”

stāstīja uzņēmuma “Ligna Energy” pārstāvis Jakobs Nilsons.

Uzņēmuma „Ligna Energy” kā galveno izejmateriālu izmanto biopolimēru lignīnu. Vielu, ko satur lielākā daļa augu un kas pilda to pašu funkciju, ko litijs un citi līdzīgi sarežģīti iegūstami un videi ne pārāk draudzīgi materiāli.

Ar pulverveida lignīnu pārklāj plānas metāla vai plastmasas plāksnes, kuras var satīt  lielos ruļļos, lai pavairotu akumulatora kapacitāti. Pētījumi un eksperimenti Linšēpingas universitātē ilga vairāk nekā desmit gadus, bet jau tuvākā gada laikā produkts varētu būt gatavs laišanai tirgū.

Zinātnieki un inženieri uzsvēra, ka videi draudzīgākas tehnikas plašāka izmantošana rada enerģijas uzglabāšanas problēmas, un akumulators, ko var radīt no kokrūpniecības blakusproduktiem, ir lieliska alternatīva mums ierastajām baterijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti