Zibatmiņas tehnoloģijas tiek lietotas arī ledusskapjos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas cert.lv tehniskais eksperts Gints Mālkalnietis raidījumam "Zināmais nezināmajā" stāsta, ka zibatmiņās lietotās tehnoloģijas tiek izmantotas arī mūsdienu ledusskapjos, ugunsdrošības sistēmās, interneta modemos un citās iekārtās. Ieraksts tiek veikts dažas reizes, un lietošanas laikā to nolasa neskaitāmas reizes.

 

Mūsdienu datorizētajā pasaulē ar tās neaptveramo informācijas apjomu vienmēr aktuāla problēma bijusi datu glabāšana un datu nesēji. Dati pārņem mūsu planētu milzu ātrumā.

Pēc dažādu zinātnieku aplēsēm aptuveni 90% no līdz šim pasaulē radītajiem datiem ir tapuši pēdējo divu gadu laikā, bet ik dienu pasaulē tiek radīt divarpus kvintiljoni datu baitu.

Vairāk nekā desmit gadus noderno tehnoloģiju lietotājiem pazīstama tā sauktā zibatmiņa – visbiežāk neliela izmēra datu nesējs, kuru iespraužot datora USB pieslēgvietā, iespējams transportēt un glabāt zināmu informācijas apjomu. Kamēr tiek gaidīti jauna veida datu nesēji, noteikti ir vērts atcerēties, ka zibatmiņas spraudņus nav ieteicams ilgstoši glabāt atvienotus no datora, jo tādējādi var tikt bojāti tajā iekopētie dati. Datu tehniskais eksperts Gints Mālkalnietis neiesaka šo datu nesēju izmantot arī kā ilgtermiņa informācijas glabātuvi.

Raidījuma "Zināmais nezināmajā" pilnais ieraksts, kurā var noklausīties par zibatmiņas lietošanas plusiem un mīnusiem, kā arī tās interesanto vēsturi. Latvijas Universitātes (LU) Datorikas fakultātes Programmēšanas katedras lektors Leo Trukšāns, LU Matemātikas un Informātikas institūta programmēšanas inženieris Mārtiņš Balodis un Latvijas Interneta asociācijas izpilddirektors Viesturs Šeļmanovs-Plešs raidījumā runā par datu milzīgo apjomu, izmantošanu un nepieciešamību.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti