Digitālās Brokastis

Tehnoloģiju ietekme uz cilvēku prātiem ar prof. Jurģi Šķilteru

Digitālās Brokastis

Austiņu "Huawei Freebuds Pro" 2 apskats #DigitālāsBrokastis

Tehnoloģiju topā: WhatsApp privātums, YouTube podkāsti, videospēles un FinTech forums

«WhatsApp» privātums, «YouTube» podkāsti un videospēļu jaunumi. Tehnoloģiju ziņas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Digitālajiem gardēžiem Latvijas Radio raidījums "#DigitālāsBrokastis" piedāvā iknedēļas tehnoloģiju TOP. Iepazīsties ar aizvadītās nedēļas spilgtākajiem tehnoloģiju pasaules notikumiem un produktiem!

#DigitālāsBrokastis

#DigitālāsBrokastis

"Radio Naba" un "Latvijas Radio 1" raidījums "Digitālās Brokastis" - Tava iknedēļas tehnoloģiju ziņu deva. Tehnoloģijas, digitālā kultūra un trendi, gadžeti un to apskati, kā arī sociālo tīklu jaunumi. Tiešraidē "Digitālās Brokastis" dzirdamas "Radio Naba" un "Latvijas Radio 1" ēterā katru piektdienas rītu 10.05.

Podkāsta formātā raidījums klausāms visās lielākajās straumēšanas platformās:

1. Vienreizēju bilžu sūtīšana "WhatsApp" nākotnē kļūšot drošāka

Saziņa lietotnē "WhatsApp" tiks padarīta vēl krietni privātāka, tai liedzot iespēju uzņemt ekrānuzņēmumu saturam, kas paredzēts vienreizējai skatīšanai jeb "View Once". Vienreizēja skatīšana nozīmē to, ka lietotājam "WhatsApp" lietotnē atverot bildi, tā parādās tikai īsu brīdi, pēc tam vairs neesot pieejamai. Diemžēl daudzi vēl joprojām neapjauš, ka telefonā var uztaisīt "screenshot" jeb ekrānuzņēmumu vai arī ierakstīt telefona ekrānā notiekošo.

Drošības funkcionalitāte esot joprojām izstrādes stadijā, līdz ar to tā nav pieejama pat Beta versijas testētājiem. Kā noskaidrojis portāls "AndroidPolice", tad "WhatsApp", visticamāk, lietotājam parādīs kļūdas paziņojumu brīdī, kad tas mēģinās veikt ekrānuzņēmumu.

Iespējams, ka drošības funkcionalitāte varētu tikt papildināta ar informāciju nosūtītājam, ka cilvēks saziņas otrā pusē cenšas uzņemt ekrānuzņēmumu.

Tā, piemēram, šo risina "Snapchat", ziņojot, ka saņēmējs ir veicis šādu darbību, kā stāsta portāls Kursors.

2. "YouTube" agresīvāk ienāk podkāstu industrijā

Platforma "YouTube" sper soli podkāstu lauciņā, laižot pasaulē speciālu sadaļu podkāstiem. Sadaļa kopš jūlija jau tiek soli pa solim atklāta "YouTube" lietotājiem mājaslapā, sākot no ASV (Latvijā pagaidām nav pieejama). Sadaļā lietotāji atradīs gan savus iecienītos, gan kopumā augstu popularitāti izpelnījušos podkāstus.

Podkāstu audio celiņus jau tā bieži vien satura veidotāji papildina ar video versijām, vienkārši filmējot sarunas procesu. Maijā veikts "Cumulus" pētījums liecina, ka

"YouTube" jau šobrīd sastāda ievērojamu konkurenci "Spotify" un "Apple Podcasts", kuri arī izrāda nopietnus centienus podkāstu popularizēšanā.

Finansiāli podkāsti, salīdzinot ar "YouTube" pamatdarbību, gan joprojām ir tikai maza daļa no satura ienesīguma. 2021. gadā "YouTube" ienesa 28,8 miljardus ASV dolāru, kamēr visa podkāstu industrija, pēc "Advertising Bureau" datiem, nopelnīja tikai ap 1 miljardu ASV dolāru, kā ziņo portāls The Verge.

3. Septembra vidū notiks pirmais Latvijas "FinTech" forums

Rīgā 13. septembrī notiks Latvijas "FinTech" forums, kur uzņēmumu vadītāji dalīsies pieredzē par savu ceļu finanšu inovāciju pasaulē un ar ekspertiem spriedīs par "FinTech" izaugsmes virzieniem un nozares attīstībai Latvijā nepieciešamajiem stimuliem.

Forumā ar saviem pieredzes stāstiem dalīsies vairāki uzņēmumi, un diskusiju dalībnieki spriedīs par plašu nozarei aktuālo jautājumu loku: par Latvijā sasniegto un darāmo "FinTech" jomā, par valsts regulējuma un finansējuma piesaistes lomu "FinTech" attīstībā, par inovatīvām tehnoloģijām finanšu nozarē un citiem aktuāliem tematiem. Foruma pamatprogramma sastāvēs no četrām paneļdiskusijām.

Forumu rīko Finanšu un kapitāla tirgus komisija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, un vairāk var uzzināt fintechforum2022.com.

4. "Gamescom" izstādē debitē vairāki jauni videospēļu rullīši

Vācijas videospēļu izstādē Ķelnē prezentētas jaunākās spēles un gaidāmo spēļu reklāmas rullīši gan jau zināmākām spēļu franšīzēm kā "Borderlands", "Dead Island" un "Gothams Nights" , gan jauniem nosaukumiem kā "Dune Awakening", "Everywhere" un "Lies of P".

"New Tales From The Borderlands" būs papildinājums populārajai daudzspēlētāju franšīzei "Borderlands".

Jauni tēli, jauns stāsts un lielisks humors, kas šī gada oktobrī iemetīs seifu izlaupītājus cīņās ar ļauno "Tediore Corporation".

"Dead Island 2" izstrādātāji velkas ar izstrādi kopš 2014. gada kā zombiji, kas klaiņo pa spēles plašumiem. 2023. gads varētu beidzot būt gads, kad spēle iznāks un ļaus tās baudītājiem mesties asiņainās cīņās ar staigājošajiem miroņiem Los Andželosas jeb "Hell-A" ielās.

Ja esi "Arkham Nights" spēļu franšīzes, "Harley Quinn", "Batgirl", Robina, "Mr. Freeze" vai citu "Gotham" visuma varoņu un ļaundaru fans, tad šī cīņu piedzīvojumu spēle varētu uzrunāt šī gada oktobrī, piedāvājot daudzpusīgas cīņas ar dažnedažādiem ļaundariem, kas vēlas pārņemt Gotemas pilsētu un, protams, visu pasauli.

Filmas "Dune" popularitātes vērpetēs iznāk atvērtās pasaules tipa spēle "Dune Awakening". Neko daudz reklāmas rullītis nepateica, vien to, ka spēlē būs "spais", "fremeņi", daudz smiltis un, protams, gigantiskie smilšu tārpi. Debijas datums gan vēl netika atklāts.

Spēle "Everywhere", šķiet, sola vēl vienu atvērtās pasaules smilšu kasti, kur spēlētāji ne tikai varēs šaudīties un braukāties, bet arī nodarboties ar jaunradi. "Lies of P" uzbur pasauli, kurā stāsts par Pinokio ir nevis bērnu pasaka, bet gan tumšs, grotesks un gotisks piedzīvojums, cīnoties ar ļaundariem un risinot dažnedažādas mīklas, kā stāsta portāls "Techspot".

5. "DualSense Edge" – jauna "PlayStation" spēļu pults

Videospēļu pasaules "PlayStation" 5 nometnes pārstāvji varēs jūsmot par jaunu spēļu kontrolieri – "DualSense Edge", kas, saglabājot jau līdz šim raksturīgās audio un vibrācijas priekšrocības, pozicionē sevi kā augstas veiktspējas, plaši pielāgojamu premium klases kontrolieri līdzīgi kā "Xbox Elite Controller".

Spēļu pults ar papildu pogām tās aizmugurē ļaus spēlētājiem dažādas funkcijas uzstādīt vienas pogas spiediena attālumā.

Sviru jutīgumu varēs pielāgot, ja vēlies mainīt to, cik ātri ekrāns virzās sviras pagriešanas brīdī, kas var būt noderīgi, piemēram, šaušanas spēļu cienītājiem.

Gaiļus jeb R2 un L2 pogas varēs iestatīt trīs režīmos, samazinot to spiešanas attālumu, piemēram, ātrākam uzrāvienam braukšanas spēlēs. Tāpat kā "Xbox" elitārā pults, arī šī piedāvās izveidot vairāku konfigurāciju profilus, lai spēles laikā var pārslēgties starp dažādiem profiliem, vēsta "PlayStation.Blog".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti