Rīta Panorāma

Vācijā 34 miljoniem iedzīvotāju nodrošinās bezmaksas sejas maskas

Rīta Panorāma

Pasaulē jau izmantoti 40 miljoni vakcīnu pret Covid-19 devu

"Virgin" nosūta pavadoņus kosmosā no lidmašīnas

«Virgin» nosūta pavadoņus kosmosā no lidmašīnas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pirmo reizi pasaules vēsturē satelīti orbītā ap Zemi nosūtīti ar lidmašīnas palīdzību. Kompānijas "Virgin Orbit" dibinātājs Ričards Brensons informēja, ka palaišana notikusi saskaņā ar plānu, un tas ir jauns solis kosmosa apguvē.

"Es domāju, ka visi "Virgin Orbit" izvirzītie mērķi tika izpildīti. Tas notika saskaņā ar grafiku, un tas bija droši. Tā bija pirmā jebkad no gaisa palaistā šķidrās degvielas raķete, kas nonākusi kosmosā. NASA pavadoņi veidoja pilnu kravu, un viņi ir sajūsmā. Un tie nonāca plānotajās orbītās," sacīja Brensons.

Kompānijas pārstāvji informēja, ka vairāk nekā 21 metru garā raķete "Launcher One" bija piestiprināta pie lidmašīnas "Boeing 747" spārna un startēja lidojuma laikā virs Amerikas Savienoto Valstu Kalifornijas štata. Visi nelielie Nacionālās aeronautikas un kosmosa administrācijas satelīti pēc nepilnas stundas tika nogādāti orbītā ap Zemi apmēram 500 kilometru augstumā.

Tikmēr eksperti norādīja, ka pasaulē pieaug pieprasījums pēc mazu, lētu satelītu pakalpojumiem, un tiek meklēta iespēja tos kosmosā nosūtīt pēc iespējas lētāk. "Virgin Orbit" patlaban cenšas aizņemt šo biznesa nišu un šādā veidā var palaist satelītus no jebkuras pasaules valsts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti