Viens no vērienīgākajiem pasaules tehnoloģiju forumiem MWC slēdz durvis Krievijai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Viens no vērienīgākajiem pasaules tehnoloģiju forumiem – “Mobile World Congress 2022” - šajā nedēļā sācies Spānijas pilsētā Barselonā. Šajā, Eiropā nepieredzēto notikumu laikā, kad Krievijas valsts apdraud Ukrainas neatkarību un izvērsusi karu pret ukraiņu tautu, arī tehnoloģiju forums skaidri pauž savu pilsonisko pozīciju. Savā publiskajā ziņojumā, šīs nedēļas sākumā, foruma rīkotāji vēstījuši, ka ikdienišķās norises jauno, traģisko notikumu gaismā šķiet nebūtiskas un mazsvarīgas.

“Mobile World Congress” (MWC) šogad notiek klātienē un ir pirmais pilna apjoma tehnoloģiju forums kopš globālās pandēmijas sākuma. Kopumā nedēļas garumā Barselonā tika gaidīti no 40 līdz pat 60 tūkstošiem apmeklētāju, tā iezīmējot tehnoloģiju nozares atkalatjaunotnes sākumu.

Pārstāvjiem no Krievijas līdzdalība forumā tikusi liegta, gan pastāvošo Eiropas gaisa telpas ierobežojumu, gan arī MWC rīkotāju lēmuma dēļ.

Pirmais MWC, kas tobrīd saucās “GSM World Congress”, norisinājās Romā 1990.gadā un pulcēja dažus simtus apmeklētāju. Vēlāk forums ceļoja uz Nicu, Berlīni, Lisabonu, Atēnām, Madridi un Kannām, kur aizvadīja laika posmu no 1996.gada līdz pat 2006.gadam. Vēsturisks un vērienīgs “3GSM World Congress” norisinājās Barselonā, un rīkotāji varēja lepoties ar teju 50 tūkstošiem apmeklētāju.

MWC pārstāvji šī gada februāra sākumā lepojās ar gaidāmo 200 valstu pārstāvju dalības apsolījumu, 150 valstu nacionālo inovācijas un tehnoloģijas politikas veidotāju dalību un 37 īpašajiem valstu tehnoloģijas sasniegumus demonstrācijas un tīklošanās demo-stendiem forumā, kas vienlaikus ir arī vērienīga tehnoloģiju izstāde.

Organizatori norādījuši, ka izstādē tiek liegta dalība ap duci Krievijas kompāniju.

Ieskatoties reģistrēto dalībnieku sarakstā, redzams, ka vislielākajā skaitā MWC bija jābūt pārstāvētiem “Kaspersky”, “Yandex”, kā arī valsts telekomunikāciju uzņēmumu pārstāvjiem no Krievijas.

Visaptverošo ekonomisko sankciju rezultātā otrdien, 1.martā, telekomunikāciju uzņēmums “Nokia” paziņoja par savu tehnoloģiju un iekārtu piegāžu pārtraukšanu Kremļa pārvaldītajā valstī. Tas nozīmē, ka kādreizējie “Nokia” tehnoloģiju partneri – mobilo sakaru operatori MTS, “Vimplecom”, “Megafon” un “Tele2” Krievijā netiks apgādāti ar jaunā telekomunikāciju standarta 5G bāzes stacijām un citu mūsdienīgo tehnoloģisko aparatūru.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti